Kuo pasirūpinti emigrantui prieš grįžtant į Lietuvą

Grupė: ŽMONĖS

Dažnam emigrantui grįžimas į Lietuvą – ne tik džiaugsmą, bet ir stresą keliantis įvykis. Taip, turbūt po gana ilgų mėnesių grįžtama namo, pas ilgai nematytus draugus ir šeimą. Tačiau norint per kuo trumpesnį laiką atsigriebti kuo daugiau, dažnai susiduriama su stresinėmis situacijomis bei iškylančiomis problemomis. Todėl, artėjant vasaros sezonui, kai iš užsienio dažnam kyla noras grįžti bent trumpoms atostogoms namo, pateikiame keletą patarimų, apie kuriuos pagalvoti reiktų iš anksto, norint viešnagę padaryti kuo malonesnę.

1. Lauktuvės?
Nors dažnam atrodo, jog kažką parvežti būtina, taip visai nėra. Šeimai ar draugams didžiausia dovana – jūsų grįžimas, tad reiktų apmąstyti, ar eilinė smulkmena tikrai verta sugaišto laiko ir pinigų. Ir visgi, jeigu lauktuvės dėl tam tikros priežasties būtinos, pamąstykite, kas iš tiesų pradžiugins artimą žmogų, arba kokie produktai dar retai sutinkami Lietuvoje – o galbūt, jei ir yra prieinami, jų kainos itin aukštos ir dažnai nė neįkandamos?

Jums brangų asmenį galima pradžiuginti ir jums itin įprasta, tačiau jam galbūt nepažįstama smulkmena – Lietuvoje pasilikęs žmogus visgi nėra jūsų kasdienybės dalis, tad tai, kas jums tapo savaime suprantama, jam gali pasirodyti itin įdomu ir nauja. Olandiški ar belgiški švieži vafliai, tikra angliška arbata ar kita panaši dovanėlė primins jūsų artimajam ne tik apie svečią šalį, bet ir apie jūsų rūpestį.

2. Ką paliekate namuose
Nors ir grįžtate namo, kitoje šalyje – lygiai tokie patys namai. Būtina pasirūpinti ir jų saugumu iš anksto – visgi toli nuo gyvenamosios vietos praleisite mažiausia keletą dienų, o galbūt net keletą savaičių. Paprašykite kaimynų, kad kiek įdėmiau apžvelgtų įtartinus asmenis bei vis patikrintų jūsų namų būklę. Juk nieko nėra blogiau, nei sugadintos atostogos vienoje vietoje dėl visai kitur iškilusių problemų.

3. Pasirūpinkite transportu
Ne visi grįžta savais automobiliais, pasiryžę įveikti tūkstančius kilometrų, ir ne visi gimtojoje šalyje itin prieinamoje vietoje yra palikę savąsias transporto priemones. Kartais jos, jeigu tik apskritai egzistuoja, stovi nenaudojamos kieme arba yra užimtos kito giminaičio ar draugo. O dar dažniau automobilio tiesiog nėra, tad tenka priklausyti nuo kitų geranoriškumo ar mokėti didelius pinigus už taksi. Todėl siekiant palengvinti viešnagę, galima pasidomėti automobilių nuoma.

Šiais laikais tai padaryti itin paprasta – automobilių nuoma Vilniaus oro uoste nereikalauja itin didelių pastangų. Tačiau atlikti tai galima ne tik didžiausiame šalies mieste – vos nusileidus lėktuvui laikinoje sostinėje, lengvai pasiekiama ir automobilių nuoma Kauno oro uoste. Galbūt turint savo transporto priemonę bei galint pačiam valdyti savo laiką, trumpa kelionė nebeatrodo kaip kelionė, o labiau primena buvimą namuose – taip, kaip ir turėtų būti.

4. Nesistenkite pasiimti per daug
Natūralu, kad jeigu grįžtate trumpam laikui, aplankyti visų likusių draugų turbūt galite ir nespėti, nesvarbu, ar jų liko šimtas, ar keli, nes išsišnekėti ir atsibūti norisi ir su vienu, ir su kitu. Galbūt todėl verčiau dalyvauti grįžimo vakarėlyje arba pabandyti vienu metu į jaukią vakarienę pakviesti keletą draugų, jog skirtumėte laiką visiems ir nereikėtų trečiąjį kartą perpasakoti tų pačių įspūdžių?

Jei norisi kokybiško laiko, nesistenkite į savo dienotvarkę įtraukti per daug susitikimų, vizitų ir plėšimosi į visas puses – galiausiai tuo nieko nepasieksite, o po atostogų jausitės tik dar labiau pavargę ir galbūt nė nepasisėmę taip trokštamų įspūdžių. Jei nusprendžiate atsigerti su ilgai nematyta drauge kavos, skirkite tą laiką tik jai – atsidėkite nuolat zirziantį telefoną į šalį ir nuoširdžiai papasakokite bei dar nuoširdžiau klausykite, nesvarstydami, jog geriau šiuo metu būtumėte kitoje vietoje.

Juk svarbiausia – kad jūs patys liktumėte laimingi grįžę namo.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 6+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")