Kaip tapti policininku?

Grupė: ŽMONĖS

Kaip tapti policininku?

Susidūrę su kokybišku policijos darbu neretai susimąstome, gal visai įdomu būtų pakeisti savo karjerą ar ją pradėti tapus policininku. Tai iš tiesų įmanoma ir net skatinama, kadangi policininkų dažnai trūksta, dauguma jaunuolių mieliau renkasi kitas specialybes, nes tapti policininku nėra labai paprasta, būtina atitikti tam tikrus reikalavimus.

Jei manote, kad galite dirbti policijoje ir norite siekti šios karjeros, metas pradėti aiškintis kaip tapti policininku. Pirmas žingsnis – kreiptis į policijos komisariatą. Teritoriniame policijos komisariate (tame, kuris priskirtas pagal Jūsų gyvenamąją vietą) išreikšite norą tapti policininku ir pateiksite prašymą siuntimui į policijos mokyklą gauti. Taip pat galite mokytis ne tik policijos mokykloje, bet ir Mykolo Romerio universitete. Viską užpildę gausite siuntimą medicinos ekspertizei atlikti. Ją atlieka Centrinė medicinos ekspertizės komisija. Taip išsiaiškinamas Jūsų fizinis ir psichologinis tinkamumas dirbti policijos pareigūnu. Atminkite, kad turėdami tam tikrų sveikatos sutrikimų, būdami silpnos fizinės ar psichologinės būklės policininku tapti negalėsite. Koją pakišti gali epilepsija, protiniai ar fiziniai sutrikimai, netgi senos traumos, silpnesnė širdis ar netinkamas kūno masės indeksas.

Jei Jūsų sveikatos būklė tinkama tapti policininku, Jums teks atlikti ir fizinius pratimus, įrodančius Jūsų pasirengimą dirbti aktyvumo reikalaujantį darbą. Tiek vyrams, tiek moterims reikia atlikti tokius pačius arba labai panašius pratimus, kurie vertinami pagal nustatytą balų sistemą. Surinkus reikiamą balų skaičių kandidatas tapti policijos mokyklos mokiniu yra vertinamas kaip atitinkantis policininkams keliamus fizinio pasirengimo reikalavimus. Reikiamas balų skaičius gali keistis priklausomai nuo kandidato amžiaus.

Atitikus aukščiau minėtus reikalavimus policija tikrina kandidato, tai yra Jūsų, teistumą, administracinę atsakomybę ar kitas įtakos darbui policijoje galinčias turėti Jūsų esamas ar buvusias veiklas. Viskam atitikus galite tikėtis gauti siuntimą į policijos mokyklą ar Mykolo Romerio universitetą ir tęsti mokslus bei vėliau tapti policijos pareigūnu.

Tapti policininku nėra lengva, todėl ir susidomėjimas šia profesija nėra labai didelis, tačiau skirtingai nei daugelis kitų įgytų profesijų, ši garantuoja darbą (žinoma, jei į mokslus ir perspektyvas žiūrėsite rimtai). Dirbdami policininku galėsite džiaugtis būdami Lietuvos gėrovės sergėtojais, turėsite visas socialines garantijas, tad būsite užtikrinti dėl savo ateities. Be viso to, darbas policijoje yra įdomus, aktyvus ir visuomet kitoks, čia nėra rutinos, tad jei Jums tai atrodo patrauklu, pasidomėkite kaip tapti policininku, kokios šios profesijos perspektyvos Jūsų apylinkėse, kokios žadamos darbo sąlygos ir ar atitinkate visus policininkui keliamus reikalavimus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Ignas2020-10-02, 15:13 Mane irgi sudomino policijos profesijia bet nežinau kokes pamokas pasirinkt po 10 klasės??
Ariana2019-10-09, 21:27 Ar galima stoti į policija be istorijos pamokos ? Nes eidama į 11-tą klasė nepagalvojai ir neimiau istorijos
mehu2019-05-06, 10:30 lol as gej
Loreta2017-10-23, 17:17 Ar pagalbine gali buti pareigune
Virgis2017-03-20, 17:52 As irgi svajoju tapti policininku esu nevartojantis alhoholio nerukantis vairuoju masina turiu seima du vaikus patinka gaudyti nusikaltelius esu ne karta pagaves girta yz vaira vagianti isvaikes narkomanus nebijau nnieko esu sportuojantis vyras 34 metu mano svajone buti pareigunu turbut neissipildys
Mantas2016-09-02, 22:53 Sveiki, as Mantas, esu labai labai labai jaunai atrodantis 10tokas, ka tik pradejau mokytis 10toje klaseje. Noreciau suzinoti kokias pamokas reiktu pasirinkti po 10tos klases, kokius dalykus mokytis kitose klasese kad 12toje klaseje islaikyciau reikiamus egzaminus. Esu uztikrintas tapti policininku, esu geros sveikatos, tikiuosi neapsigalvosiu, niekas nuomones nepakeis, ir galesiu bandyti siekti savo tikslu.

Komentuoti:

Kiek bus 2+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")