Kaip apskaičiuoti ir nulemti vaiko lytį?

Grupė: ŽMONĖS

Kaip apskaičiuoti ir nulemti vaiko lytį?

Nuo seniausių laikų vaiko lytis iki jam gimstant sukelia daug apmąstymų, spėliojimų. Ankščiau žmonės labiausiai norėdavo, kad gimtų berniukas, nes reikdavo atlikti įvairius fiziškai sunkius darbus, taip pat turėdavo mokytis kovoti, kad galėtų ginti Tėvynę. Dar antikos laikai, mokyklas lankė tik berniukai, nes mergaitėms svarbiausia būdavo išmokti gerai gaminti ir rūpintis namais, o tokį mokslą galėdavo suteikti mama ar kita šeimos moteris. Šiandien Lietuvoje nebėra likę stereotipų ar tokios stiprios lyčių nelygybės, todėl naujagimio lyties svarba nebėra tokia didelė, tuo tarpu Kinijoje, dėl didelio gyventojų skaičiaus skatinama turėti šeimoje tik vieną vaiką, nes kiti vaikai negauna iš valstybės socialinių garantijų, nemokamo mokslo. Todėl dažniausiai šios šeimos nori susilaukti berniuko labiau nei mergaitės, kad būtų turto paveldėtojas ir giminės tęsėjas.

Pažangios medicinos dėka dabar galima labai anksti sužinoti vaiko lytį, tam yra daromas ultragarsinis tyrimas, kurio metu pamatoma lytis, tačiau ankščiau šios galimybės nebuvo, todėl buvo sugalvota įvairių būdų kaip apskaičiuoti ir nulemti vaiko lytį. Dabar moksliškai įrodyta, kad vaiko lytį nulemia vyro spermatozoidas, tačiau neretai moterys tikisi galinčios pakreipti lemtį tinkama linkme, todėl naudojami liaudiški būdai. Vienas labiausiai paplitusių būdų tai maistas. Yra manoma, kad jei moteris valgys daugiau sūrų ir aštrų maistą, didesnė tikimybė susilaukti berniuko. Dar vienas metodas yra skaičiuoti menstruacijų ciklo dienas. Tai Šeltso metodas, pagal jį reiktų atlikti lytinį aktą tam tikromis dienomis, norint susilaukti berniuko reiktų stengtis pataikyti kuo arčiau ovuliacijos laiko, taip pat derinamos tam tikros pozos.

Kiek mažiau populiarūs tačiau seniau naudoti ir kiti būdai kaip nulemti vaiko lytį. Buvo manoma, kad vaiko lyčiai gali turėti įtakos mėnulio padėtis, jei mėnulis yra moteriškame ženkle (mergelė, ožiaragis, jautis, vėžys, skorpionas, žuvys) gims mergaitė, jei vyriškame (visi likę) – berniukas. Statistiniai tyrimai rodo, kad pavasarį gimsta daugiau mergaičių, o rudenį berniukų. Taip pat manoma, kad turi įtakos motinos amžius jei laukiamasi iki dvidešimties metų, didesnė tikimybė susilaukti berniuko, o vyresnės moterys (nuo 38 metų) tikėtina, kad susilauks mergaitės. 

Visi šie būdai nėra tiksliai užtikrinantys lyties lemtį, todėl galima pamėginti nulemti lytį, tačiau išlieka didelė tikimybė, kad būdas nepasitvirtins, o jei ir gims norima lytis, niekada nepaaiškės ar tikrai šis būdas nulėmė, ar tai tik paprasčiausias atsitiktinumas. Tuo tarpu šiais laikais kur kas dažniau domimasi kaip apskaičiuoti vaiko lytį dėl to, kad norima iš anksto paruošti kūdikio kraitelį ir nupirkti vienai ar kitai lyčiai tinkamus rūbelius. Tiksliausiai nustatoma lytis tik vaikui gimus, tačiau ultragarsinis tyrimas gali taip pat parodyti gana tiksliai. Tačiau pasitaiko situacijų, kuomet vaikas yra nusisukęs ir dėl to nesimato lyties, todėl anksčiau buvo kuriami įvairūs metodai, kurie padėdavo nustatyti vaiko lytį. Gydytojai dar ir dabar naudoja metodą, kurio metu skaičiuojamas vaiko širdies plakimo greitis, jei greitai plaka širdis manoma, kad berniukas, jei lėčiau tada mergaitė, nors tai nėra tikslus matavimas, nes daug ką lemia motinos būsena, jei motinai pakilęs spaudimas, vaiko širdis gali plakti greičiau nei įprasta. Taip pat moterys tirdavo šlapimą, jei ant sodos užpildavo šlapimą ir jis suputodavo vadinasi berniukas, jei neputodavo – mergaitė. Sakoma, kad mergaitė pasiima visą mamos grožį, todėl jei nėštumo metu būsimos motinos oda tampa negraži, nespindi, labiau tikėtina kad gims mergaitė, o jei moters kūnas švyti – berniukas. Dar galima spręsti iš pilvo formos, jei gražiai apvalus pilvas gims berniukas, o jei agurko formos greičiausiai mergaitė.

Vaistinėse galima rasti lyties nustatymo testų, jie tokie patys kaip ir nėštumo testai, reaguoja į šlapimą, todėl labai nekantraujantys tėveliai gali pamėginti nustatyti vaiko lytį naudodami šiuos testus. O jei pasitikite kinų išmintimi, galima pasinaudoti lentelėmis, kuriose galima pamatyti vaiko lytį pagal pastojimo mėnesį ir amžių.

Yra labai daug skirtingų metodų galinčių parodyti arba nulemti vaiko lytį, tačiau labai nedidelė dalis jų pasitvirtina. Kaip bebūtų, vaiko užsimezgimas, vystymasis ir gimimas yra labai natūralus procesas, kuris turi vykti kuo natūralesnėmis ir sveikesnėmis sąlygomis. Tiek berniukas, tiek mergaitė yra tėvams didžiausias džiaugsmas, todėl reikėtų laukti ne tam tikros vaiko lyties, o sveiko kūdikio, kuris augdamas mokysis pats ir tuo pačiu mokys tėvus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")