Kaip švęsti gimtadienį, jubiliejų?

Grupė: ŽMONĖS

Viena iš vaikų laukiamiausių švenčių yra gimtadienis. Vaikai nori kiekvieno gimtadienio pačio gražiausio ir įsimintiniausio: mergaitės tą dieną tampa princesėmis, o berniukai piratais, todėl tėvams tenka ilgai sukti galvą kaip švęsti gimtadienį, kaip ir kur viską paruošti. Tačiau gimtadienis ne vien vaikų šventė, suaugusieji taip pat švenčia savuosius, nors paprastai didesnes šventes organizuoja tik jubiliejų proga.

Organizuojant šventę pirmiausia reikia išrinkti vietą, ar tai bus namai, ar kiemas, miškas, nėra didelio skirtumo, tai turi atitikti Jūsų poreikius, tačiau švenčiant lauke reiktų numatyti ir blogo oro tikimybę, todėl reiktų sugalvoti kaip ir kur bus pakeičiama aplinka ar apsisaugoma nuo lietaus lašų.
Pagrindinė gimtadienio dalis yra dekoracijos. Idėjų kaip švęsti gimtadienį galima sugalvoti labai daug, priklausomai nuo jubiliato amžiaus ar kitų dalykų.

Vaikų gimtadienyje turėtų būti palikta daug vietos, kad jie galėtų laisvai bėgioti ir žaisti, todėl geriausiai tinka švediškas stalas. Vaikai nemėgsta ilgai sėdėti vienoje vietoje, todėl bus patogu jei jie galės prieiti ir laikas nuo laiko užkąsti ar atsigerti. Dažniausiai vaikų šventės organizuojamos teminės, tai palengvina dekoracijų pasirinkimą. Taip pat vaikai įsijaučia į vaidmenis ir gali daugiau laiko žaisti vieni, o suaugusieji gali daugiau laiko skirti sau ar atsipūsti nuo organizacinių reikalų.

Jei į gimtadienį pakviečiama daugiau svečių, sunku užimti vaikus, todėl neretai samdomi papildomi žmonės, kurie paruošia vaikams programą su įvairiais žaidimais, užduotimis, taip vaikai praleidžia laiką ne tik įdomiai, bet ir turiningai, o tėvai gali ramiai pabendrauti, nesijaudindami, kad neatsitiktų vaikams kas bloga. Įsimintinai vaikų šventei daug nereikia, svarbu, kad jie gautų laisvę žaisti draugų apsuptyje, todėl ypač mažiems vaikams suorganizuoti šventę nėra labai sunku.

Ieškantiems įdomesnių išeičių ir sprendimų, gana įdomia vieta yra vaikų pramogų parkai. Čia vaikams pritaikyti atrakcionai, kur jie gali karstytis ir žaisti, darbuotojai vadovauja gimtadieniui pasipuošę pasakų herojais. Čia vaikams smagu, nes nauja vieta ir yra daug veiklos, o tėvams nereikia rūpintis tvarka, pasiruošimu.

Paaugliai dažnai švenčia gimtadienius du kartus, vieną kartą su savo draugais, o kitą su šeima. Priklausomai nuo santykių šeimoje ir toje šeimoje esančių tradicijų užtenka padengti šventinį stalą ir kelias valandas praleisti bendraujant su artimaisiais. Dažniausiai paaugliams labai svarbu dovanos, todėl reiktų jas supakuoti kuo originaliau. Galima įdomiai dekoruoti šventinį stalą ir gražiai paserviruoti maistą, taip paprastai bus sukurta šventinė atmosfera. Paaugliai galvodami kaip švęsti gimtadienį dažnai susiranda jiems įdomių žaidimų, taip pat fone įprastai skamba muzika.

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų šventes galima paįvairinti įvairiomis atrakcijomis, galima išsinuomoti pripučiamus atrakcionus, kurie suteiks gyvumo ir svečiai turės užsiėmimą. Vien sėdėjimas prie stalo galiausiai pabosta, taip pat nuolatinis valgymas kenkia sveikatai, todėl aktyvi veikla padės praskaidrinti nuotaiką ir palengvins virškinimą.

Jubiliejų paprastai žmonės pradeda švęsti nuo 30-ies metų. Būna rengiama didelė šventė su daug žmonių. Dabar galima palengvinti sau darbą užsakant renginių organizatorius, jie patars kaip švęsti jubiliejų, kad liktų neišdildomi prisiminimai. Taip pat, po didelių švenčių dažniausiai visą malonumą sugadina namų tvarkymas, indų plovimas, todėl vis populiariau yra nuomotis sodybas ar sales, kur būtų daug erdvės visiems svečiams ir nereiktų po šventės tvarkyti visų namų.

Dažnai vyresnių žmonių gimtadieniai ar jubiliejai asocijuojasi su kalnu maisto ir ilgais pokalbiais prie stalo, tačiau, toks stereotipas daugeliui yra pabodęs, todėl galima pamėginti suorganizuoti plaukimą baidarėmis ar aplankyti kokį nors mėgstamą lankytiną objektą. Kavinės ir restoranai siūlo gimtadienius ir jubiliejus švęsti pas juos ir rekomenduoja edukacines programas, kurių metu vedamos kokio nors patiekalo gaminimo pamokos, ar tiesiog surengiama ekskursija, parodoma kaip ruošiamas maistas, jų darbo specifika. Taip pat gimtadienis gali būti švenčiamas kitoje šalyje, tačiau dažniausiai jame negalės dalyvauti dauguma artimųjų.

Vaikams gimtadienis yra labai svarbi šventė, nes jie jaučiasi vyresni, didesni, tuo tarpu suaugusiems dažniausiai ši šventė nebėra tokia svarbi ir švenčiama ne kiekvienais metais, tačiau suaugusieji stengiasi jubiliejus atšvęsti taip, kad jie kompensuotų visus praėjusių metų gimtadienius.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")