Kaip atsikratyti priklausomybės?

Grupė: ŽMONĖS

Pasaulyje apstu įvairiausių priklausomybių. Vieni jaučia nenumaldomą potraukį alkoholiui, kiti negali nė dienos be kavos, kai kuriems koją kiša saldumynai, o dar kiti nežino kaip apsisakyti narkotinių medžiagų. Visiems šiems žmonėms yra siūloma pasidomėti kaip atsikratyti priklausomybės ir vėl džiaugtis gyvenimu be žalingais tampančių ar tapusių įpročių.

Viena baisiausių laikoma priklausomybė alkoholiui ar narkotinėms medžiagoms. Tačiau baisios ne tik jos, todėl nereikėtų nuvertinti ir kitų priklausomybių. Be viso to, naudinga suprasti ir tai, kad didžioji dalis priklausomybių gydoma panašiais metodais, naudojant tokius pačius sprendimo būdus.

Vienas geriausių metodų tiems, kurie patys galvoja kaip atsikratyti priklausomybės – pakeiskite vieną įprotį kitu, mažiau žalingu ar atimančiu ne tiek daug laiko. Padedant atsikratyti priklausomybės kitam žmogui šis metodais sunkokai taikomas. Štai pavyzdžiui jei ypač mėgstate ir negalite atsisakyti kelių bokalų alaus vakare ant sofos – palaipsniui pakeiskite šį alkoholinį gėrima arbata. Vieniems kuo puikiausiai tiks žalioji arbata, kuri ne tik suveiks kaip priemonė atsikratyti priklausomybės, bet ir turi daugybę gydomųjų galių, kitiems labiau tiks juodoji ar saldi vaisinė arbata.

Šis metodas puikiai tiks ir norint atsikratyti priklausomybės užkandžiams, televizijai. Kiek sudėtingiau gali būti su narkotinių ar kitų psichotropinių medžiagų vartojimu ir priklausomybe joms, kadangi tai ne tik psichologinis potraukis, bet ir fiziologinis poreikis. Dėl to negavus reikiamos tam tikrų medžiagų dozės apima ne tik pyktis ar sukeliamas irzlumas, kaip žmonėms negavusiems bokalo alaus ir saulėgrąžų prie filmo, bet taip pat sutrinka sveikata, atsiranda vadinamų proto užtemimų, didėja rizika širdies ar smegenų veiklos ligoms. Kaip bebūtų pavojinga, tai taip pat galima nesunkiai pakeisti, tereikia viską daryti palaipsniui.

Retsykiais pavartojantys narkotikus draugų kompanijose gali nesunkiai patys nuspręsti išbristi ir tiesiog keisti įpročius, susirasti naujų draugų, rasti sau įdomios naudingo veiklos. Vartojantiems reguliariai, stipresnius narkotikus greičiausiai teks kreiptis į patyrusius specialistus, tačiau dozės mažinimas, palaipsninis vartojimo apribojimas, nuoširdūs pokalbiai su šeimos nariais – puikūs žingsniai tinkama linkme, galinčia padėti atsikratyti priklausomybės.

Verta nepamiršti, kad bandant atsikratyti priklausomybės reikia stengtis rasti veiklos, užsiimti, daryti viską, kad tik netektų būti vieniems ilgą laiką – vienatvė yra vienas didžiausių bandančiųjų mesti priešų. Taigi, nebijokite apie savo norą mesti narkotikus, nustoti vartoti alkoholį ar atsikratyti kitų priklausomybių pakalbėti su artimaisiais ar bičiuliais, paprašykite jų pagalbos, kuri gali tebūti buvimas šalia sunkiausiu laikotarpiu ar pasistengti, kad šalia Jūsų nebūtų jokių pagundų bent pirmosiomis savaitėms.

Galvojantys kaip atsikratyti priklausomybės neretai per paprastai žiūri į savo problemą, todėl labai dideliam kiekiui žmonių paprasčiausiai nepavyksta atsikratyti savo žalingų įpročių. Kreipiantis pagalbos į patyrusius specialistus gali gerokai padidinti Jūsų šansus, suteikti daugiau galimybių bei pagreitinti, palengvinti visą procesą, o tai tikrai labai svarbu ir naudinga.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")