Kaip pakeisti savo gyvenimą?

Grupė: ŽMONĖS

Gyvename tik vieną kartą, todėl labai svarbu, kad gyvenimas būtų mielas ir turiningas. Neretai vyresni žmonės bijo mirties ir psichologai pastebi, jog bijo tie, kurie per savo gyvenimą nespėjo atlikti visų darbų arba neišnaudojo laiko tinkamai. Todėl pastebėjus, kad kiekviena diena slenka lėtai, o ką prisiminti ir kuo pasidžiaugti nėra, reiktų susimąstyti kaip pakeisti savo gyvenimą, kad jis būtų kuo įdomesnis ir spalvingesnis.

Galima pastebėti jog žmonės, kurie turi šeimas, darbą ir dar užsiima įvairiomis veiklomis daug labiau džiaugiasi savo gyvenimo kokybe nei tie, kurie sėdi nuo ryto iki vakaro vieni namuose. Tokie žmonės tampa uždari, tingūs, viskam abejingi. Taip pat jie pradeda menkinti save ir savo visą gyvenimą. Paprastai gyvenimas tampa nebemielas, o dėl monotoniškumo, žmogus jaučiasi pasaulyje nebereikalingas ir vienišas, dėl to kalti mūsų įpročiai, kurie per ilgą laiką nusibosta ir nebetenkina.

Pirmiausiai norint pradėti keisti savo gyvenimą reikia tapti optimistu. Reikia suprasti, kad gyvenime visiems būna sunkesnių akimirkų, tačiau pasakius sau, kad gyvename gerai, pradedama tuo tikėti ir pasidaro kur kas lengviau. Nereikia užsidaryti nuo žmonių, kai kurie žmonės gali padėti pasikeisti, jie gali įnešti naujos gyvybės į namus ir į širdį. Tačiau bent iš pradžių reiktų vengti žmonių, kurie daug ir neigiamai kalba apie save. Nors ir atrodo keista, bet kitų žmonių pasakojimai stipriai veikia mūsų pasąmonę ir neigiami dalykai pasisavinami kur kas greičiau nei teigiami. Reikia stengtis kiekvienoje situacijoje įžvelgti ką nors gero, vadovautis posakiu „nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.“

Bendravimas su žmonėmis padeda pamiršti savo sunkumus ir atsipalaiduoti, tai didelė pagalba ieškant kaip pakeisti savo gyvenimą. Dar vienas labai svarbus dalykas – tai įpročiai. Blogus ar netinkamus įpročius būtina pakeisti naujais, reikia ne tik atsisakyti, bet jų vietoje turi atsirasti nauji, tinkamesni. Tai gali būti netinkama mityba, reiktų stengtis valgyti kuo daugiau daržovių ir vaisių, vengti nesveiko maisto ir saldumynų. Jei kiekvieną rytą įprasta žiūrėti televizorių, patartina išeiti pasivaikščioti ar pradėti sportuoti.

Jei nesidžiaugiate savo išvaizda, vargu ar pavyks drąsiai bendrauti ir susipažinti su naujais žmonėmis, todėl pirmiausia atsistokite prieš veidrodį ir įdėmiai įsižiūrėkite. Kas ne taip, ar figūra netinkama, gal plaukai nepatinka ar gal tiesiog drabužiai jau nusibodę. Įvertinus savo išvaizdą reiktų stengtis kuo greičiau viską pataisyti, vyrams gal reiktų nusiskusti ir susišukuoti, moterims pasidažyti, pasidaryti manikiūrą. Pokyčiai stipriai pakeičia emocinę būseną.

Norint gerai jaustis kiekvieną dieną, reikia laikyti vienos taisyklės – neapsileisti. Visada atsikėlę pasiklokite lovą, susitvarkykite, gražiai apsirenkite. Taip jausitės labiau patenkinti savimi. Labai padeda dienotvarkė, ji neleidžia tuščiai leisti laiko prie televizoriaus ekrano. Net ir visą dieną būnant namuose galima rasti begales darbų, kurie neleis nuobodžiauti. Jei nėra nuotaikos tvarkytis galima tiesiog paskaityti knygą, tačiau ji neturi kelti neigiamų emocijų.

Kai kuriems žmonėms užtenka pakeisti savo garderobą ir gyvenimas pasidaro mielesnis, tačiau kitiems reikalingi radikalesni pokyčiai, tai gali būti darbo pakeitimas ar gyvenamosios vietos, tam savaime suprantama turi būti tam tikros galimybės. Tokie pokyčiai retai reikalingi jauniems žmonėms, tačiau vyresni gali pradėti jausti vieniši jei visa šeima gyvena toli ir retai susitinkama pabendrauti. Pensininkai neranda įdomios veiklos, dėl to pradeda nuobodžiauti ir galvoti apie blogus dalykus. Todėl yra senjorams įvairios programos, kurių pagalba jie gali užsiimti mėgstama veikla, slaugės juos prižiūri ir rūpinasi, su jais bendrauja. Taip jie yra užimti ir nekyla neigiamų emocijų. Be to, atsiranda galimybė pabendrauti su savo bendraamžiais, gyvenime daug patirties sukaupusiais ir įdomių istorijų žinančiais žmonėmis.

Gyvenant miestuose didelis privalumas yra įvairūs teatrai, renginiai ir parodos, kur visi gali prasiblaškyti ir sužinoti ką nors naujo. Žinoma per žinias irgi galima pamatyti viską niekur neišeinant, bet grynas oras padeda prasiblaškyti ir neužstingti. Be to, norint pagerinti savo gyvenimą, reikia išmokti džiaugtis kiekviena akimirka. Mieste gyvenant galima džiaugtis pastatų architektūra, gyvenimo teikiamomis galimybėmis, tuo tarpu gyvenant užmiestyje verta atkreipti dėmesį į natūralios gamtos grožį, galimybę auginti savas daržoves ir kitus augalus.

Jaučiantis vienišiems gali padėti ir gyvūnai, jei leidžia galimybės ir yra noras galima pasiimti auginti šunį, katę ar kitą gyvūną, rūpinimasis juo užims dalį Jūsų laiko, taip pat jo augimas kiekvieną dieną padovanos naujų įspūdžių. Mėgstantys medituoti gali tuo pasinaudoti norint suvaldyti kylantį stresą. Stresas gali užklupti kiekvieną žmogų, tačiau labai svarbu mokėti jį suvaldyti, kad jis nepakenktų sveikatai ar tiesiog nesugadintų nuotaikos.

Miestuose galima pastebėti, kad daugelis žmonių eina pro šalį sunerimę, pikti, liūdni. Pamirškite visas negandas ir nusišypsokite, eikite ir tiesiog šypsokitės sau ir aplinkiniams, tai ne tik padeda pasitikėti savimi, bet ir užkrečia aplinkinius.

Taigi, kaip pakeisti savo gyvenimą yra visai nesunku, reikia tik labai to norėti ir stengtis. Įvertinus gyvenimo kokybę reikia rasti kas yra gero: turite savus namus, esate pakankamai sveiki ir pan. Norint visada galima rasti gerų dalykų, o jie padeda būti optimistais, džiaugtis savo gyvenimu.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 7+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")