Kaip išmokti muštis?

Grupė: ŽMONĖS

Kaip išmokti muštis?

Vieną kartą, liaudiškai sakant, gavus į kaulus, norisi sužinoti, kaip išmokti muštis, kad tokia situaciją dar kartelį nepasikartotų. Tačiau vienkartis užsidegimas greitai praeina ir nusipirkus bokso kriaušę ar kitus reikmenis greitai šie keliauja į sandėliuką. Jei vis tik manote, kad Jūsų užsidegimas nėra vienkartinis, pateiksime keletą naudingų patarimų, kad sugebėtumėte savarankiškai išmokti muštis ir apginti save, savo turtą bei orumą.

Nusprendus mokytis muštis savarankiškai namuose vertėtų nepamiršti, kad atsiradusių klaidų, netinkamai atliekamų pratimų ar veiksmų niekas nepataisys, neužves ant kelio jei ko nors nepavyks suprasti. Todėl jei tik yra galimybė, daug vertingiau yra skirti dalį savo laiko kovos menų mokyklų, klubų lankymui, kur bus mokama ne tik pačio kovos meno, bet ir psichologinių dalykų, kurie tikrai praverčia gyvenime.

Dažniausiai savamoksliai kovotojai renkasi namuose įsirengti bokso kriaušę. Tai gana paprastas ir nebrangus būdas pradėti mokytis muštis. Tačiau rekomenduojama įsigyti ne tik bokso kriaušę (nesvarbu, kokio ji dydžio), bet taip pat ir bokso pirštines. Nors staiga prireikus panaudoti savo žinias ir neturėsite bokso pirštinių, jos apsaugos Jūsų rankas nuo tykančių pavojų kol dar nemokate jomis tinkamai naudotis kovojant.

Namuose smūgiuodami bokso kriaušę (net jei tai ne profesionalai padaryta kriaušė, o namų sąlygomis pagaminta iš maišo ir smėlio) sustiprinsite rankas, šiek tiek išlavinsite smūgį, kurio stiprumas ir tikslumas yra labai svarbus kovos metu. Tačiau nereikėtų viso savo laiko skirti vien tik smūgiavimui, tai ne tik labai greitai nualins rankas, bet taip pat ir bus menkavertė nauda realioje kovoje, kuomet reikalingas ne vien tik smūgis, bet ir vikrumas, greitis, reakcija. Todėl reikėtų gerinti ir šias savo savybes.

Smūgiuodami į bokso kriaušę atsipalaiduokite. Tai rekomenduojama visiems, kurie galvoja, kaip išmokti muštis, kadangi tai padeda išvengti bereikalingo nuovargio, kurį sukelia pilna minčių galva, o ir kūnas neatsipalaidavus būna įsitempęs, smūgis silpnesnis, suvaržytas. Taigi, atsipalaiduokite ir išliekite savo energiją į bokso kriaušę ar maišą.

Nors ir turite atsipalaiduoti, neužsimirškite, kuo užsiimate. Mušimosi metu labai svarbus yra žvilgsnis, jis turi būti nukreiptas ne į kojas, ne pro šalį, o tiesiai į priešininko akis, todėl net ir mušantis su kriauše ar maišu reikia žiūrėti kažkur akių lygyje. Dar geriau – nusipaišykite ant savo taikinio dvi akis, bus paprasčiau įsivaizduoti.

Stebėdami priešininko akis būsite labiau pasiruošę gynybai, kuri yra ypač svarbi. Net ir puldami savo stipresne ranka, kitą būkite paruošę gynybai, neatitraukite nuo savęs. Po smūgio ranka taip pat turi grįžti į gynybinę poziciją, todėl čia reikalingas greitis, tikslumas, kurį būtina nuolat tobulinti ir treniruoti.

Smūgio metu pradedantys kovotojai neretai praranda pusiausvyrą, tad verta atlikti pratimą, padėsiantį išmokti ją išlaikyti. Atsistokite taip, kad būtų patogu smūgiuoti, atstumas iki taikinio būtų tinkamas galingam smūgiui atlikti (nei per toli, nei per arti). Nusibrėžkite liniją ties savo koja ir po smūgio stenkitės jos neperžengti. Taip pat ir nenutolkite atgal, nes galite lengvai parvirsti, taip realioje situacijoje taptumėte ypač pažeidžiamas. Pirmuosius kartus atlikus stiprų smūgį, tikėtina, linija peržengsite, tačiau jau kelių treniravimosi dienų pusiausvyros laikymas nebekels rūpesčių, įprasite.

Kovos ir treniruočių metu būtina nepamiršti taisyklingo kvėpavimo, kuris yra vienas iš sėkmingos kovos bei geros sveikatos pagrindinių elementų. Suduodami smūgį iškvėpkite (ne pilnai, bet dalinai). Taip elgiasi ne tik boksininkai, kiti kovotojai, bet ir tenisininkai, tinklininkai, kadangi po galingo smūgiavimo iškvėpimas padeda apsaugoti organizmą, plaučius nuo pertempimo.

Pradėdami treniruotis savarankiškai stebėkite profesionalių kovotojų elgesį. Žiūrėkite varžybas, jų treniruotes ar į interneto platybes įkeltus patarimus. Tačiau stebėdami daugiau dėmesio skirkite ne pačiai kovai, o tam tikroms, konkrečioms detalėms: stovėsenai, smūgiavimui, gynybos padėčiai, atstumui tarp priešininkų.

Jei Jūs vis dar nenuleidote rankų, galvojate, kaip išmokti muštis, ir to tikrai žadate siekti, raskite treniruotėms tinkamą vieną namuose, rūsyje ar kieme, pasiryžkite skirti tam pakankamai laiko ir pastangų, gerinkite bendrą savo fizinę būklę ir atsakingai, reguliariai treniruokitės bei visuomet prieš pradėdami aktyvią veiklą apšilkite – taip išvengsite traumų ir galėsite gana greitu metu pasidžiaugti savo pasiektais rezultatais.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Ugnius 2023-04-16, 13:50 Aš noriu muštis su tėčiu
dominyka markeviciute2018-05-02, 16:47 noriu ismokti mustis ir atkersiti draugams kurie mane izeidzia
nojus2017-05-02, 19:01 nei ko nemoku
Donatas2017-04-27, 21:13 Norėčiau išmokti muštis nes apsiginčiau bei kitus jau mokaus moku atremti smugi žinojau kad reikia žiurėti į akys man 13m
Auguste2017-04-05, 14:08 As labai noriu mustis ( ismokti karate )
... - Mantui2017-03-22, 15:21 Spaudinedamas klaviatura mustis tikrai neismoksi, turi kazka lankyt, niekas cia per komentarus mustis tikrai neismokins :D Pats 4 metus lankau karate, dar pries tai esu lankes kikboksa bet neilgai.. Ka galiu patart tai, jei esi desiniarankis, tai stovesena turi but KAIRE koja prieki, bet nedaug, spagatu nereik daryt :D vos vos prieki. ir KAIRE ranka prieki, bet nedaug, rankas laikyk ne istrizai, su alkunem turi dengt sonus. Smugiai: 1. tiesus smugis kaire ranka - smugiuodamas turi nedaug pasisukt i desine, kad toliau pasiektum, be to reik kvepuot, smugiuodamas iskvepk ora, daug stipresnis smugis gausis. 2. tiesus smugis desine ranka - taip pat kaip kaire, tik smugiuodamas pasisuki i kaire, kad toliau pasiekt. Nesvarbu kur smugiuosi, aisku geriausia taikyt i snuki, bet i sonus irgi gerai limpa. Jeigu drakes pereina i artima atstuma, ta prasme jei bando griaut ir pns - kapoji is alkuniu, keleniu. Smugiai is koju: Maegeri - Tiesus smugis is kojos i pilva. Atliekant sita smugi dauguma daro klaida kad iskart istiesta koja kelia i virsu, ir del to gaunasi silpnas smugis. Pirma reik pakelt keli, tada tiest koja. bet aisku nereik daryt taip kad pakeli keli ir laikai ten keleta sekundziu o td smugiuoji :D reik greitai, pakeli keli ir iskart smugiuoji su koja. Kitas smugis - Mawashigeri. Nezinau kaip isverst, cia taip smugis yra vadinamas karate, youtubej paziek kaip atrodo. Sitas smugis yra vienas is stipriausiu, jeigu atliktas teisingai. Aprasyt labai sunku, todel patariu pasiziuret youtubej. Manau tiek uzteks, nes uzpiso rasyt, ir be to kiti smugiai yra sunkiai perprantami tiems kurie nieko nelanko. Jei yra klausimu rasyk.
Mantas2017-03-12, 00:12 Noriu ismokti mustis, siektiek moku bet ne tiek kad galeciau apsiginti man.13mt
Laimis2017-01-17, 02:54 Vfliu gimęs tortų netapsi nebent languotu sausainių
...2017-01-07, 15:15 Vaikai.. norint ismokt mustis reikia treniruotis o ne prie pc sedet ir googlint kaip ismokti mustis. Pats jau ketvirtus metus lankau karate.
Lukas2016-12-20, 23:41 Norėčiau išmokti muštis apsiginti save ir kitus
aringas2016-12-09, 20:16 noresau ismokti mustis nes as nemoku visi
xdsdxdx2016-11-28, 13:22 zopa zabaliniui
evelina2016-11-04, 14:44 as noriu ismokti mustis
pijus2016-09-08, 19:54 kaip ismokti gerai mustis be kovos menu mokyklos?
Mantas2016-02-07, 02:36 Norėčiau išmokti apsiginti nuo visų aplinkinių ir jūsų aprasimas padėjo

Komentuoti:

Kiek bus 5+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")