Kaip taisyklingai valyti dantis?

Grupė: SVEIKATA
Pasidalink:

Kaip taisyklingai valyti dantis?

Kaip ir daugumos dalykų, dantų nevertiname tol, kol nekyla problemų. Apie dantų svarbą mūsų gyvenime susimąstome tik tada kai juos pradeda skaudėti arba jie iškrenta. Tuomet gydymas kainuoja brangiai, skausmas labai stiprus, o valgyti natūraliai nepavyksta. Todėl jau nuo pat mažens labai svarbu vaikus pradėti mokyti kaip taisyklingai valyti dantis. Vos tik vaikui išdygsta pirmasis dantis reiktų pradėti jį valyti.

Dažniausiai dėl skubėjimo dantų valymas yra paskubomis atliekamas darbas, tačiau reiktų juos valyti kruopščiai ir pakankamai ilgai, kad neliktų maisto likučių, dėl kurių kiltų ėduonies problemų. Gendantys dantys ne tik kelia estetinių problemų, tokių kaip papilkėję ar pageltę dantys, nemalonus burnos kvapas, tačiau atsiranda dantenų uždegimai, taip pat pradeda burnoje kauptis rūgštys, kurios nukeliauja iki skrandžio ir gali išsivystyti opa, ar kitos ligos.

Pasidalink:

Pieniniai vaikų dantys yra labai silpni todėl juos reikia itin gerai prižiūrėti, jei pieniniai dantys bus sugedę didelė tikimybė, kad pasikeitę nuolatiniai dantys bus silpni arba taip pat iš karto bus sugedę. Kaip taisyklingai valyti dantis gali patarti kiekvienas odontologas. Bet kuriuo atveju pirmiausiai reikia pasirinkti tinkamas dantų valymui priemones. Norint gerai prižiūrėti dantis būtina pasirinkti minkštą dantų šepetėlį, nes jis nebraižys dantų emalės ir nepažeis dantenų. Dantų pasta turi būti su kuo daugiau fluoro, jis ne tik suteikia dantims natūralų baltumą, bet ir apsaugo dantis nuo pažeidimu. Be šepetėlio ir pastos patartina naudoti dantų siūlą. Jis skirtas tarpdančiams valyti. Dantų šepetėliu neįmanoma pasiekti visų tarpelių, todėl siūlo pagalba bus užtikrinta maksimali dantų apsauga.

Dantų šepetėliu iš visų pusių reikia valyti ir apatinius, ir viršutinius dantis. Viršutiniai dantys valomi nuo dantenų į apačią, apatiniai nuo dantenų į viršų, taip pat dantis reikia valyti ir iš vidaus. Kramtomųjų dantų paviršių valyti sukamaisiais judesiais. Vienoje vietoje dantį valyti reikia apie 5-10 sekundžių. Po valymo dantų šepetėliu tarpdančius rekomenduojama išvalyti dantų siūlu. Tarp dantų ant dantenų ypač mėgsta kauptis akmenys, todėl dantų siūlas padeda užkirsti tam kelią. Valyti tarpdančius siūlu gana paprasta, tereikia paimti apie 20 centimetrų dantų siūlo, apvynioti vieną jo galą aplink pirštą ir atsargiai, kad neįpjauti dantenų, įvesti siūlą iš viršaus tarp dantų. Ištraukus siūlo gabaliuką nuplauti po tekančiu vandeniu ir tai pakartoti su visais dantimis.

Pasidalink:

Suaugusiems dantis patartina valyti du kartus per dieną, taip pat dantis galima apsaugoti vengiant užkandžių, sveikai maitinantis. Po saldaus maisto reiktų dantis bent praskalauti su paprastu vandeniu. Vaikams dantis reiktų valyti du kartus dienoje, tačiau bent vieną kartą išvalyti naudojant ir dantų siūlą, geriausias tam laikas prieš miegą, nes miego metu nesikaupia seilės ir ėduonis gali laisvai gadinti dantis, taip pat reiktų mokyti vaikus skalauti dantis po kiekvieno maisto, ypač saldumynų. Valant dantis reiktų nepamiršti, kad apnašos kaupiasi ir ant liežuvio ir žandų, todėl galima naudoti burnos skalavimo skystį arba specialiu šepetėliu jas nuo ten pašalinti.

Protiniai dantys ypač jautrūs, jie greitai genda, todėl labai svarbu pasirūpinti jų priežiūra. Nėščioms moterims dažnai trūksta kalcio, todėl nusilpsta dantys. Neretai skundžiamasi, kad po gimdymo iškrito dantis, tačiau dažniausiai kaltas ne gimdymas, o dantų priežiūros trūkumas. Žinant kaip taisyklingai valyti dantis bus daug mažiau nemalonių rūpesčių.

Pajutus danties skausmą, nereiktų laukti kol pradės skaudėti labai stipriai, kuo ankščiau bus pastebėta problema, tuo lengviau, pigiau ir greičiau ji bus pašalinama. Norit užtikrinti dantų sveikumą, patartina per metus du kartus lankytis pas odontologą, jis patikrins dantis ir nustatys pažeidimus labai ankstyvoje stadijoje. Taip prižiūrimi dantys nekels problemų visą gyvenimą, o natūralus jų baltumas puoš Jūsų šypseną.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Vita2019-07-10, 11:08 Manau pakanka, jog stomatologijos klinika nebūtų kažkoks baubas ir lankytis profilaktiškai, tuoet ir nekainuoja daug, kol neužleistos dantų ligos
giedrius2019-06-03, 23:38 visiems zmonems problemos baigiasi senatveje kai isideda implantus, nebereikia nei dantu pastu stebuklingu nei nuolat vaikscioti pas stomatologus, tik pinigu turek juos isistatyti bet ir tai issimoketinai gali pasidaryti ir baigsis visos dantu problemos

Komentuoti:

Kiek bus 2+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")