Kaip pagerinti kraujotaką?

Grupė: SVEIKATA

Kaip pagerinti kraujotaką?

Sutrikus kraujotakai ima šalti galūnės, atsiranda įvairiausių sutrikimų, todėl labai svarbu žinoti kaip pagerinti kraujotaką ir tomis žiniomis laiku pasinaudoti, kad vėliau netektų pasigailėti ir rinktis pakankamai sudėtingo medicininio gydymo. Jei jaučiate, kad ir Jums reikia pasigerinti savo kraujotaką, išmėginkite siūlomus patarimus.

Kaip jau minėta, dažniausiai pastebimas galūnių šalimas, todėl nuo jų ir reikėtų pradėti. Siekiant pagerinti kraujotaką reikėtų šąlančias kojas ar rankas imti masažuoti. Specialistai pataria masažuoti galūnes kaip įmanoma dažniau, ypač tas vietas, kurios yra daugiausiai vadinamųjų akupunktūrinių taškų. Prie tokių vietų priskiriamos ausys, delnai bei padai. Jei greitai pavargsta pirštai masažuojant, galite įsigyti specialius masažavimui skirtas priemones, kurių šiais laikais tikrai netrūksta kiekvienoje didesnėje parduotuvėje. Masažavimas naudingas todėl, kad tai priverčia kraujo sistemą pasiųsti didesnį kraujo kiekį būtent į masažuojamą, nušalusią kūno vietą.

Be masažo puikiai padeda ir įvairios mankštos, sportas ar užsiėminėjimas joga. Tai turėtų tapti Jūsų kasdienybe, kadangi aktyvi veikla taip pat skatina geresnę kraujotaką, padeda išvengti nemalonaus šalimo jausmo net ir tuomet kai lauke ar namuose pakankamai šilta.

Jei sportuoti neturite kada, masažuoti savęs nenorite ar negalite, galite pasinaudoti specialiais masažiniais kilimėliais, kurie aktyvina tam tikrus, kraujotakai svarbius taškus. Naudojant tokius kilimėlius, kurių yra įvairių ir labai skirtingų, ne tik pavyks pagerinti kraujotakos sistemą, bet ir lengviau atsipalaiduoti, pastebima ir tai, kad po tokių masažų pagerėja savijauta, nuotaika, malšinamas skausmas, tad specialiais kilimėliais turėtų pasinaudoti ir tie, kurie jaučia raumenų, nugaros skausmus, o ne tik skundžiasi prastėjančia kraujotaką.

Iš liaudies patarimų gali tekti išgirsti ir tai, kad kraujotaką pagerinti gali kontrastingas dušas, kuomet apsipilama šaltu, o po to šiltu vandeniu. Tai yra tiesa, kadangi organizmui sukeliama šoko situacija, tačiau toks metodas tinka ne visiems, tad jei po vieno ar keleto bandymų jaučiatės blogai – nerizikuokite ir rinkitės kitus metodus. Tačiau pastebima ir tai, kad toks metodas ne tik tinkamas atsakant kaip pagerinti kraujotaką, bet ir tiems, kurie nori sustiprinti imuninę sistemą.

Kavos tirščiai – dar viena priemonė pagerinti kraujo tekėjimą organizmu. Kavos tirščius masažui naudoti geriausiai duše. Išsitrinant kojas ar rankas ir jas pamasažuojant vėliau nuplaunant šiltu vandeniu. Tai paskatins geresnę kraujotaką, tuo pat metu galėsite pasimėgauti ir pilingu (odos šveitimu) namų sąlygomis, tad vienu šūviu galėsite nušauti du zuikius. Tiesa, nerekomenduojama kavos tirščiais masažuoti ir šveisti veido odos, kadangi gali atsirasti padirgimas, bėrimas.

Be visų minėtų patarimų, kaip pagerinti kraujotaką, vasaros metu vertinamos ir sultys. Kraujotakai padėti gali burokėlių, granatų sultys, spanguolių gėrimas, tad jei nenorite karštos arbatos – rinkitės vėsias, bet naudingas sultis ar gėrimus. Savaime suprantama, kad ne tik šių produktų sultys yra naudingos, bet ir patys burokėliai, granatai ar spanguolių uogos, tad jei labiau mėgstate juos pačius – nesidrovėkite ir rinkitės būtent juos.

Pagerinti savo kraujotaką labai svarbu, kadangi netinkamas kraujo tekėjimas, šąlančios galūnės ir kiti požymiai gali privesti prie rimtų širdies ligų, sutrikimų, kurių gydymas gali būti ir labai sunkus, o kai kuriais atvejais, dažniausiai per vėlai pastebėjus, beveik neįmanomas. Taigi, kam rizikuoti, jei yra visa galybė metodų ir priemonių, kaip pagerinti kraujotaką be ypatingų investicijų ar pasirengimo.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")