Kaip sumažinti prakaitavimą?

Grupė: SVEIKATA

Kaip sumažinti prakaitavimą?

Prakaitas vargina daugelį žmonių, tai lyg ir natūralu tačiau vaizdo nepuošia. Labiausiai jis kankina karštomis vasaros dienomis, kuomet atrodytų galima tik sėdėti, o prakaitas tiesiog varva kaip pirtyje. Vieni žmonės labiau linkę prakaituoti, kiti mažiau, tačiau prakaito liaukos yra būtinos kiekvienam. Kartu su prakaitu pasišalina iš organizmo toksinai, todėl prakaitavimas yra svarbus kiekvienam sveikam organizmui.

Savaime suprantama visi ieško efektyvių būdų kaip sumažinti prakaitavimą, kad tai nekeltų nepatogumo. Dažniausiai yra naudojami dezodorantai arba antiperspirantai, jie padeda pašalinti nemalonų prakaito kvapą ir šiek tiek sumažinti prakaito išsiskyrimą. Dezodorantas ir antiperspirantas tai nėra tas pats kaip dauguma galvoja. Dezodorantas nestabdo prakaitavimo, jis tik panaikina bakterijas ir nemalonų prakaito kvapą, tuo tarpu antiperspirantas stabdo prakaitavimą. Prakaito stabdymas dažnai nėra gera išeitis dėl to, kad yra užkemšamos poros ir gali prasidėti įvairios infekcijos, atsirasti pūlingų spuogų ar žaizdų, taip pat tokiu atveju nėra pašalinamas prakaitas ir organizmas natūraliai nesivalo.

Esant stipriam prakaitavimui kasdien geriausia naudoti dezodorantą, jų galima įsigyti rutulinių arba purškiamų, įprastai jie būna pakankamai skysti, o antiperspirantai panašesni į muilo pavidalo kremą.

Tiek dezodorantai, tiek antiperspirantai dažniausiai gaminami su kvapais ir kitomis medžiagomis kurios gali kelti alergijas, todėl galima rinktis mineralus. Pasaulyje jie pripažinti jau labai seniai, tai natūrali priemonė, kuri neturi kvapo. Naudojant mineralinį akmenį atrodo, kad juo net nepasitepama, tačiau greitai jaučiamas poveikis, jis padengia odą plėvele ir tai stabdo prakaito bakterijų dauginimąsi. Reiktų pastebėti, kad pats prakaitas yra be kvapo, kvapą sukelia būtent bakterijos, kurios greitai dauginasi drėgnoje terpėje.

Domintis kaip sumažinti prakaitavimą reiktų atsižvelgti ir į sveikatos būklę, gali būti jog gausus prakaitavimas tai ženklas jog yra kokie nors sveikatos sutrikimai. Dažniausiai stambūs žmonės labiau prakaituoja, todėl reiktų atkreipti dėmesį ar nėra stipriai nukrypta nuo KMI normos ribos. Jei svoris mažas, o prakaitavimas prasidėjo netikėtai ir labai gausiai reiktų kreiptis į gydytoją, kad būtų atlikti tyrimai, kurie parodytų ar nesutrikusi kepenų veikla, ar širdis dirba normaliai. Jei svoris yra per didelis reiktų pasirūpinti sveika mityba ir gyvenimo būdu. Puikiai padeda sportas, sportuojant išprakaituojama labai daug, taip pat sportas padeda deginti riebalus. Sureguliavus mitybą ir atsikračius nereikalingų kilogramų prakaitavimas savaime sumažės, tačiau reiktų nepamiršti gerti kuo daugiau vandens.

Nereiktų stebėtis jei pradedama stipriau prakaituoti paauglystėje arba moterims menopauzės ar mėnesinių metu, tuo metu padaugėja organizme hormonų, pagreitėja medžiagų apykaita, todėl išskiriama daugiau prakaito. Taip pat daugiau prakaituojama ligos metu, esant aukštai kūno temperatūrai ir vartojant antibiotikus. Stresinės situacijos taip pat skatina prakaito išsiskyrimą, todėl stresą reikia išmokti valdyti ir stengtis kuo rečiau jį patirti, tai reikalinga ne tik dėl prakaitavimo, bet ir dėl bendros sveikatos saugojimo.

Be įprastų kovos su prakaitu priemonių galima vadovautis jau seniai žinomais natūraliais metodais. Ramunėlių užpilas su soda puikiai tinka visam kūnui, todėl užplikytas ramunėles sumaišius su soda galima pasitepti vietas kuriose labiausiai prakaituojama. Taip pat visiems gerai žinoma spirito arba alkoholio pagalba kovojant su prakaitu. Pažastis galima ištepti asiūklių trauktine taip išvengiant nemalonaus kvapo. Rekomenduojama naudoti kontrastinį dušą, jis ne tik slopina prakaitavimą, bet ir grūdina organizmą, atgaivina odą.

Vyrai dažniau nei moterys skundžiasi kojų prakaitavimu, pirmoji pagalba – tinkama avalynė. Batai turi būti kvėpuojantys, geriausia natūralios odos. Kiekvieną dieną juos reikia išvėdinti ir dezinfekuoti, taip ne tik bus išvengiama nemalonaus kojų kvapo, bet ir batai tarnaus ilgiau. Tačiau jei matote, kad avalynė gera, o kojos net būnant basomis prakaituoja galima naudoti įvairius kremus arba pudras. Sutrynus ąžuolo žievę milteliais reiktų prieš miegą apibarstyti švarias, sausas kojas ir apsiauti medvilnines kojines, ryte nusiplauti kojas vėsiu vandeniu, kartą į savaitę atliekant tokią procedūrą prakaitavimas sumažės. Prakaitą slopina ąžuolo žievė, beržo lapai, asiūklis ir citrina, su šiomis vaistažolėmis darant įvairius užpilus galima sumažinti prakaitavimą.

Siekiant kuo mažiau prakaituoti labai svarbu pasirinkti tinkamą aprangą. Dažnai puošnūs rūbai būna sintetiniai, dėl to oda nekvėpuoja ir pradeda labiau prakaituoti, sintetiniai rūbai sudaro šiltnamio efektą. Todėl geriausia dėvėti natūralaus pluošto drabužius, tam tinka lininiai ir medvilniniai, tai nevaržantys ir kvėpuojantys audiniai. Taip pat patariama šalinti plaukus tose vietose kur daugiausia kaupiasi prakaitas, nes plaukai ilgai džiūsta ir ant jų lengvai kaupiasi bakterijos.

Ypatingomis progomis neišvengiama yra dėvėti ne visada laidžius orui drabužius, nes reikalinga tvarka ir išvaizda. Tam yra sukurti specialūs įdėklai, kurie klijuojami pažastų srityje prie drabužių ir jie sugeria prakaitą, taip nelieka prakaito dėmių ant rūbų ir nejaučiamas dėl to diskomfortas. Dažnai tokius įdėklus naudoja vyrai, kurie nuolat turi nešioti marškinius, nes ant marškinių greitai lieka prakaito dėmės, o nuo dažno skalbimo jie greitai susidėvi.

Stipriai prakaituojant labai svarbu yra higiena. Patartina praustis po vėsiu vandeniu kelis kartus į dieną, nusiprausus reikia gerai nusausinti odą, kad neliktų drėgnų vietų kur galėtų kauptis bakterijos. Prausiantis ypač gerai reikia nuplauti pažastis, pėdas, tarpupirščius, visur kur oda sunkiau kvėpuoja.

Nors prakaitavimas ir natūralus dalykas, nereikėtų jo užleisti ir nekreipti dėmesio. Prakaitas gali pranešti apie įvairias ligas, o esant normaliam prakaitavimui reikia nuolatos laikyti higienos, kad nekiltų kokių nors infekcijų. Nesunku rasti tinkamiausią būdą kaip sumažinti prakaitavimą ir tam skirti dalelę savo laiko. Taip Jūs būsite sveiki ir nevargins nemalonus prakaito kvapas.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 7+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")