Kaip daryti galvos masažą?

Grupė: SVEIKATA

Kaip daryti galvos masažą?

Po ilgos darbo dienos arba ilgo buvimo prie kompiuterio galva pasidaro sunki, lyg skauda, lyg spaudžia. Kiekvienas svajoja greičiau atsigulti, užmerkti akis ir pailsėti. Tačiau ne visada viskas būna taip, kaip mes norime, po darbo reikia pabūti su šeima, gaminti maistą, atlikti kitus buities darbus. Todėl kartais galvos masažas labai padeda viską pamiršti ir atsipalaiduoti.

Mieste galima pamatyti reklamas, kuriose siūloma pasinaudoti masažo salonų siūlomomis paslaugomis. Masažo salone nesužinosite kaip daryti galvos masažą, bet profesionalus masažo specialistas gali ne tik padėti atsipalaiduoti, bet ir sumažinti galvos skausmą, suaktyvinti kraujotaką. Po galvos masažo paprastai atgaunamos prarastos jėgos, tampama energingesniais, atsiranda produktyvumas darbe ar pagerėja nuotaika.

Galvos masažų yra labai skirtingų, gali būti masažuojami smilkiniai, pakaušis, viršugalvis. Net kai kuriose kirpyklose siūloma kirpimo paslauga su galvos masažu. Toks masažas padeda sustiprinti plaukus, pagreitina augimą. Taip pat galima masažo salone pasirinkti galvos masažą su pečių sritimi, taip atpalaiduojami raumenys ir sumažinamas stresas. Smilkinių masažas dažniausiai daromas norint numalšinti galvos skausmą. Profesionalūs masažistai žino taškus, kuriuos masažuojant galima atleisti sustingusius raumenis, sumažinti spaudimą ar galvos skausmą, netgi padėti esant migrenai.

Gyvenant įtemptu ritmu ne visada randama laiko ir pinigų pasilepinti masažo salonuose, todėl galima pasinaudoti proga ir sužinoti kaip daryti galvos masažą namuose. Tokį masažą gali pasidaryti kiekvienas tiek sau, tiek ir šeimos nariams. Paprastai darant masažą svarbu nepradėti stipriai trinti, odą reiktų pripratinti ją apšildant švelniais judesiais masažuoti visą galvą, pradedant nuo smilkinių ir tęsiant iki pakaušio. Masažo metu galima naudoti eterinius aliejus, jei uždegsite žvakutę toje patalpoje, kurioje daromas masažas, aliejų kvapas ramins ir bus lengviau atsipalaiduoti, o mėgstantys muziką, gali tyliai paleisti foninės muzikos, tai gali būti gamtos garsai, paukščių čiulbesys. Tėra svarbu, kad ta muzika neblaškytų ir nesukeltų neigiamų emocijų. Apšildžius odą galima labiau paspausti ir patrinti, tik reiktų stengtis judesius daryti tolygiai per visą galvą, taip pat stebėti, kad nepradėtų skaudėti, neatsirastų kitų nemalonių jausmų. Norint nuraminti galvos skausmą masažo metu daugiausiai dėmesio reiktų skirti toms vietoms, kurias skauda.

Labai populiarus daiktas yra galvos masažuoklis. Tai iš plonų virbelių susuktas rankinis masažuoklis, kurio pagalba galima masažuoti galvą judinant jį aukštyn bei žemyn. Virbelių galai užlydyti plastmasės lašiukais, kurie padeda stimuliuoti galvos odą ir tokiu būdu galima lengvai pasidaryti galvos masažą bet kokiomis sąlygomis, net ir darbe ar esant kelyje.

Dar vienas masažas, apie kurį kiek rečiau susimąstoma – tai veido masažas. Kiek neįprastas, bet labai reikalingas poilsis veidui, ypač toms moterims, kurios naudoja daug kosmetikos. Masažuojant veidą reiktų švelniai braukti akių kontūru palei nosį iki lūpų, švelniai glostyti visą veidą, galima įtrinti ir kaklą. Veido masažui galima naudoti raminančius kremus arba aliejus, nes gerai įtrynus, jie geriau pasiekia pažeistas odos vietas ir greičiau gydo ir stimuliuoja odą.

Galvos masažas mėgstamas daugumos žmonių, tačiau ne visi mėgsta kai prie kūno liečiasi svetimas žmogus, todėl galvos masažą nesunku išmokti darytis pačiam. Tuo labiau, kad galvos masažas yra labai svarbus bendrai savijautai. Pavargus dažniausiai nevalingai pradedama trinti galva arba akys. Ne visada užtenka vien miego, kad gerai pailsėti, o žinant kaip daryti galvos masažą galima lengviau ir greičiau pailsėti, nors trumpam pamiršti dienos rūpesčius.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 7+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")