Kaip gydyti slogą, sinusitą?

Grupė: SVEIKATA

Kaip gydyti slogą, sinusitą?

Tikriausiai pirmasis ligos požymis yra sloga, nuo jos dažniausiai prasideda visos peršalimo ligos. Tačiau šia liga sergama ne tik šaltuoju metų laiku, labai lengva susirgti sloga ir karštomis vasaros dienomis. Jei imunitetas silpnesnis gali užtekti pasimaudyti šaltame vandenyje ar suvalgyti ledų. Vaikams ypač pavojinga perkaisti, nes suprakaitavus vėjas labai greitai perpučia ir dėl to kyla tiek sloga, tiek gali kilti ir peršalimas, kamuoti kosulys.

Pati sloga nėra pavojinga liga, ji net negydoma praeina per savaitę, tačiau labai nemalonu kai visą dieną negalima paleisti iš rankų nosinės, galiausiai nuo nosies pūtimo patinsta šnervės ar net atsiranda skausmingos žaizdos. Pavojingiausia slogos pasekmė tai perėjimas į kitas ligas, paprastai tai būna sinusitas. Sinusitas – tai uždegimas, kuris susidaro sinusuose, paprastai dėl netinkamai gydomos slogos. Jei retai išsipučiama nosis, susikaupia bakterijos ir nukeliavusios į sinusus juos užkemša. Dažniausiai sinusitą išduoda nemalonus skausmas kaktos srityje, taip pat galima pastebėti, kad pučiantis nosį iš nosies išpučiamos geltonos spalvos gleivės, tai parodo pūlių susidarymą.

Rasti būdų kaip gydyti sinusitą galima labai lengvai, vaistinėje parduodama skirtingų rūšių vaistų, kurie padeda valyti sinusus, taip pat namuose galima pasidaryti kompresus, kurie sumažintų uždegimą. Gydant sinusitą stengtis kuo dažniau išsipūsti nosį, kad joje neplistų bakterijos, galima šnerves kelis kartus į dieną praplauti ramunėlių arbata arba į nosį lašinti druskos tirpalą. Sinusito metu labai svarbu valgyti maistą turintį kuo daugiau vitaminų, jie padės organizmui kovoti su uždegimu, ypač svarbus sinusų gydymui vitaminas A, jo galima gauti su mango ir kitais vaisiais.

Paprastai susergama ūminiu sinusitu, kuris greitai išgydomas ir nelieka jokių pasekmių, tuo tarpu negydomas arba gydomas netinkamai sinusitas gali tapti lėtine liga. Ši liga pasikartos ir vargins nuolatos, gali tai būti kiekvieną žiemą arba tik išgėrus šalto vandens. Susirgus lėtiniu sinusitu pastebima, kad niekada nebesergama paprasta sloga, nes sinusai iškarto užsikemša ir susidaro pūliuojantis uždegimas. Toks sinusitas paprastai gydomas antibiotikais, taip pat profilaktiškai patartina plauti nosį įvairiais žolelių arba druskos tirpalais. Kai nepavyksta ilgą laiką išgydyti lėtinio sinusito antibiotikais tenka jį pašalinti taikant operaciją.

Siekiant apsisaugoti nuo sinusito reikia laiku pastebėti ir tinkamai išgydyti slogą. Kaip išgydyti slogą tikriausiai žino visi. Laiku pastebėjus ir neleidus stipriai įsigalėti slogą galima lengvai išgydyti nenaudojant jokių vaistų. Gydant slogą labai svarbu suskystinti gleives, kad jos lengviau pasišalintų. Dažnai vaistinėse rekomenduojami slogos gydymui lašai būna dviejų tipų, vieni stabdo nosies tekėjimą, tai patogu intensyviai dirbant, tačiau tai tik paskatina sinusų užsikimšimą ir bakterijų kaupimąsi, kurios gali sukelti kitas ligas, arba sloga gali tapti lėtine. Kitas vaistų tipas skystinantis nosies gleives ir padedantis pašalinti visas bakterijas, šis vaistas rekomenduojamas norint kuo greičiau pasveikti nesulaukiant kokių nors komplikacijų.

Vienas iš geriausių natūralių vaistų tai česnakas, galima perpjauti jį ir palaikyti šnervėse, kvėpuojant česnaku geriausiai dezinfekuojama nosis ir neleidžiama jai užsikimšti. Vaikams gydant slogą sunku būtų priversti nosyje laikyti česnaką, tačiau nakčiai prie lovos galima padėti lėkštę su smulkintu česnaku. Miegant vaikas nejaus kvapo, tačiau tai padės pasveikti. Taip pat svarbu dažnai išsipūsti nosį, stengtis kad ji kiek įmanoma ilgiau būtų sausa, nosinaites patartina rinktis kuo švelnesnes, kad nenutrintų odos, o taip pat kuo dažniau drėkinti toje vietoje odą, nors ir pačiu paprasčiausiu veido kremu. Pastebėjus paraudimą nereiktų laukti kol nusitrins nosies oda iki žaizdų, galima uždėti ramunėlių arbatos kompresus, jie nuramins nuolat trinamą odą. Pagrindinė taisyklė gydant beveik visas ligas, tai gerti kuo daugiau skysčių, šiuo atveju reiktų stengtis gerti kuo daugiau vitaminų turinčių arbatų, geriausia natūralių žolelių, imbiero arba citrinos. Kovoti su sloga gerai padeda medus. Taip pat galima pakvėpuoti tarkuotais krienais.

Sloga atrodytų visai nekalta liga, tačiau nekreipiant į ją dėmesio arba nežinant kaip gydyti slogą tinkamai, galima sulaukti rimtesnių komplikacijų, kurias bus kur kas sunkiau išgydyti. Taip pat nekreipiant dėmesio į silpną slogą, ji gali išsivystyti į lėtinę, kuri negydoma kankins kelis metus ir tuo pačiu silpnins organizmo atsparumą kitoms ligoms. Sužinoti kaip gydyti sinusitą nėra sunku, yra daug įvairių būdų tik gydantis namuose svarbu stebėti, kad sveikata nepablogėtų ir, jei reikia, svarbu laiku kreiptis pagalbos į gydytojus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Domantas2017-09-16, 13:43 Labai naudingas straipsnis :)

Komentuoti:

Kiek bus 4+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")