Kaip naudotis ir uždėti prezervatyvą?

Grupė: SVEIKATA

Kaip naudotis ir uždėti prezervatyvą?

Viena geriausiu apsaugų nuo lytiniu keliu plintančių ligų ir neplanuoto nėštumo laikomi prezervatyvai, kurie apsaugo daugiau nei 99% atvejų, tačiau tai galioja tik tuo atveju, jei prezervatyvas naudojamas taisyklingai, paisoma rekomendacijų ir jis tinkamai uždedamas. Tad kaip naudotis ir uždėti prezervatyvą, kad vėliau savo santykiais netektų gailėtis?

Visų pirma reikėtų įsigyti kokybiškų ir patikimų prezervatyvų, tinkamai juos laikyti. Negalima šių apsisaugojimo priemonių laikyti ant tiesioginių saulės spindulių, dideliame karštyje ar stipriai suspaustų. Taip pat nevertėtų jų nešiotis su savimi ištisus mėnesius. Dauguma gamintojų teigia, kad prezervatyvo naudoti nebegalima jei jis bent mėnesį buvo Jūsų švarko ar kelnių kišenėje. Jei šių taisyklių paisėte, prezervatyvui neturėtų nieko nutikti ir galite drąsiai jį naudoti.

Pirmas žingsnis – tinkamas išpakavimas. Visi prezervatyvai yra supakuoti po vieną sandariose ir steriliose pakuotėse, kurias nesunkiai galima perplėšti pirštais. Jei vis tik nepavyksta niekaip perplėšti rankomis ir naudosite žirkles, būkite ypač atsargūs, kad nepažeistumėte viduje esančio prezervatyvo. Jums turėtų pakakti vos įkirpti pakuotės kraštą, o toliau jau perplėšti savo rankomis ir iš vidaus išimti prezervatyvą.

Išėmus prezervatyvą labai svarbu jį tinkamai laikyti ir užmauti. Pasitikrinkite, kad galvutėje esantis burbuliukas žvelgtų į viršų – tai yra vieta, kurioje kaupiasi išsilieju sperma, todėl išvirkščiai užsidėjus prezervatyvą gali kilti rimtų nemalonumų. Uždėję prezervatyvą ant varpos viršūnės po truputį jį išvyniokite taip, kad apgaubtumėte visą penį. Tuomet, jei reikia, patepkite lubrikantu (daugelis prezervatyvų iš karto yra su bent jau nedideliu kiekiu lubrikanto).

Lytinio akto metu vertėtų kartas nuo karto pasitikrinti, ar prezervatyvas vis dar vietoje. Jei jis šiek tiek nusmukęs, pataisykite, o jei nukrito visai – tuoj pat pakeiskite nauju. Du kartus to paties prezervatyvo, ar jam visiškai nusmukus nenaudokite, tai gerokai padidina riziką plyšimui.

o sekso išmeskite prezervatyvą į šiukšlių dėžę (geriausia įsukus į servetėlę), jokiu būdu neatsikratykite panaudoto prezervatyvo mesdami jį į kanalizaciją. Šiuo metu jau žinote, kaip naudotis ir uždėti prezervatyvą, tačiau norint, kad prieš lytinį aktą netektų raudonuoti iš gėdos, reikėtų tai pasipraktikuoti. Vyrai gali naudoti tam savo varpą, moterims teks rasti į penį panašų daiktą, tam puikiai tiks bananas, agurkas ar panašiai.

Jei kontracepcijos priemone nepasirūpino vyras, išeitis yra ir moteriai. Tai ne tik kontraceptinės tabletės ar kiti gana populiarūs metodai, bet taip pat ir moteriškas prezervatyvas. Šio naudojimas nuo vyriško skiriasi tuo, kad jis dedamas ne ant varpos, o į makštį. Todėl daugeliui kyla klausimai, kaip naudotis moterišku prezervatyvu, ar jis pakankamai saugus, kuo jis panašus ir kuo skiriasi nuo įprasto prezervatyvo.

Kaip ir vyriškas, taip ir moteriškas prezervatyvas yra pakankamai saugiai supakuotas, toks pat tvirtas, saugus, bet jautrus aštriems daiktams (nagams, žirklėms, peiliui). Skiriasi jo forma ir dydis – moteriškas prezervatyvas didesnis už vyrišką.
Norint pirmą kartą įsidėti moterišką prezervatyvą gali tekti šiek tiek pasistengti. Reikia rasti patogią poziciją. Tam puikiai gali pasitarnauti lova, kuomet prezervatyvas įdedamas atsigulus, taip pat patogu įsidėti stovint vieną koją padėjus ant kėdės, kitos moterys atranda sau patogesnių būdų, tad per kurį laiką atrasite ir Jums patogiausią būdą.

Moteriškas prezervatyvas turi du žiedus: didesnį išorinį ir mažesnį vidinį. Suėmus vidinį mažesnį žiedą pirštais ir suspaudus į pailgą formą reikia atsargiai ir švelniai jį įstumti į vaginą. Reikia stengtis įkišti prezervatyvą kuo giliau, įsitikinti, kad jis nesusisuko. Išorinis žiedas turi likti išorėje, į jį reikės nukreipti ir vyro varpą.

Po sekso moteriškas prezervatyvas suėmus didįjį žiedą yra susukamas ir atsargiai, neskubant ištraukiamas bei išmetamas į šiukšlių dėžę. Kaip ir vyriško, taip ir šio prezervatyvo nevalia mesti į kanalizaciją.

Žinodami kaip naudotis ir uždėti prezervatyvą vyrams ar moterims, galėsite būti ramūs, kad Jūsų seksas yra saugus tiek nuo neplanuoto nėštumo, tiek ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų, todėl lytiniai santykiai bus maksimaliai malonūs, nekankins abejonės ar nerimas dėl netinkamos apsaugos.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 5+4=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")