Citrina kaip vitaminų šaltinis

Grupė: SVEIKATA

Citrina kaip vitaminų šaltinis

Visi pažįstame citriną kaip rūgštų vaisių. Vien apie ją pagalvojus susikaupia seilės ir pasidaro burnoje rūgštu, tačiau citrina skirtingai nei kiti vaisiai turi labai daug gydomųjų savybių. Citrina kaip vitaminų šaltinis laikoma labai vertinga dėl didelio vitamino C kiekio.

Dažniausiai susirgus peršalimo ligomis pirmiausia prisimenama citrina, nes joje esantis vitaminas C stiprina organizmo imuninę sistemą. Šis rūgštus vaisius gerai šalina iš organizmo blogąsias bakterijas, todėl pradėjus kosėti arba skaudančiai gerklei gydant patartina gerti kuo daugiau arbatų su citrina. Ypač tinka žalioji arbata. Pati žalioji arbata turi gydomųjų savybių, o citrina ją tik dar labiau suaktyvina. Taip pat citrinos sultis sumaišius su druska ir atskiedus šiltu vandeniu, galima skalauti gerklę, o kuo dažniau bus atliekama ši procedūra tuo greičiau peršalimo simptomai išnyks. Citrina gali labai padėti žmonėms, kurie turi daug ir garsiai kalbėti, taip pat dainininkams, nes ji padeda sustiprinti balso stygas, todėl nekils pavojus dėl jų pertempimo.

Nuo slogos puikiai tiks citrinos ir imbiero arbata. Per dieną reiktų išgerti bent tris puodelius tokios arbatos, o atšaldžius tokią arbatą ją galima panaudoti nosies plovimui, tačiau dažniausiai žmonėms nėra labai maloni ši procedūra, todėl renkamasis arbatos gėrimas. Jei sloguojant nutrinta nosis, galima paraudimus malšinti citrinos ir aliejaus tirpalu, tik svarbu, kad nebūtų dedama citrina tiesiai ant žaizdos, taip ji tik išdegins ir paliks dar didesnes žaizdas, sukels nemažą skausmą. Reiktų kelis lašus citrinos įlašinti į aliejų ir suvilgdžius medvilnės ar vatos skiautelę uždėti ant paraudusios vietos ir palaikyti. Citrina su aliejumi padės paraudimui greičiau praeiti ir neleis atsirasti žaizdoms.

Be citrinos dar labai mėgstamas yra česnakas kaip apsauga nuo visų ligų, tačiau jo suvalgius nesinori su niekuo kalbėti dėl nemalonaus burnos kvapo, todėl citrina tokiu atveju gali praversti. Viena skiltelė citrinos gali ne tik sustiprinti organizmą, bet ir panaikinti česnako, tabako ar alkoholio kvapą. Todėl jei šaltą žiemos rytą prieš darbą suvalgėte skiltelę česnako citrina gali pilnai panaikinti jo kvapą ir niekas nė neįtars, kad Jūsų pusryčių valgiaraštyje buvo česnakas.

Vitaminas C skatina šlapimo išsiskyrimą, o tai padeda valyti organizmą, todėl žmonėms, kurie laikosi dietos siūloma kiekvieną rytą išgerti vandens su citrina. Jei skrandis sveikas vanduo gali būti ir šaltas. Šiltas vanduo sušvelnina citrinos rūgštingumą ir padeda sureguliuoti skrandžio sulčių išsiskyrimą, tuo tarpu šaltame vandenyje suaktyvinamas rūgštingumas ir jis padeda efektyviau valyti žarnyną, tačiau tokį būdą gali naudoti tik tie, kurie neturi skrandžio problemų, kitaip sukilusios skrandžio sultys gali sukelti skausmus ar net pykinimą.

Karštą dieną geriausiai numalšins troškulį ir padės atgauti jėgas kelionėje natūralios citrinų sultys, jei vien citrina per rūgštu, galima į paprastą vandenį išspausti citrinos sulčių, taip vanduo įgaus švelnaus citrinos skonio ir geriau malšins troškulį atstatydamas prarastus vitaminus.

Citrina kaip vitaminų šaltinis gali būti naudojama ne tik peršalimui gydyti, bet ir odos priežiūrai. Dažniausiai citrinos naudojimas įsivaizduojamas ją valgant ir net pagalvojus apie jos rūgštumą pereina šiurpas, tačiau visai nebūtina ją vien tik valgyti, kad gautume naudos. Galima pastebėti, kad parduodami kūno kremai dažnai turi savyje citrinų sulčių arba aliejų, todėl citrina gali padėti esant sutrūkinėjusiai rankų odai arba tiesiog norint atgauti natūralią odos spalvą. Tai ypač veiksminga žmonėms, kurie naudoja daug kosmetikos ar lankosi soliariumuose. Galima kartą į mėnesį pasilepinti citrinos vonioje, į vandenį įmaišius citrinų sulčių, arba tiesiog įpjausčius citriną. Tokios procedūros metu ne tik pailsės nuvargintas po darbo kūnas, bet citrinos rūgštis panaikins prakaitą ir gerai išvalys odą. Taip pat citrina puikiai gali dezinfekuoti, todėl šalina grybelius ir kitas bakterijas nuo odos. Norint pašalinti susidariusius spuogus galima naudoti aliejaus ir citrinos mišinį, kelis kartus per dieną tepant šį mišinį spuoguotoje vietoje oda pilnai išsivalys ir neliks nemalonių spuogų. Be to, citrinos rūgštis puikiai padeda kovoti su raukšlėmis, citrinos sultis sumaišius su kiaušinio tryniu ir aliejumi išeis puiki veido kaukė, kuri padės atgauti veido odai elastingumą, naudojant tokią kaukę reguliariai sumažės raukšlių ir bus ribojama galimybė atsirasti naujoms.

Kad ir kaip gerai vertintume citriną nereikėtų pamiršti, kad vartojant didelį kiekį citrusinių vaisių gali kilti pavojus mūsų sveikatai. Citrina gali padėti tik tuo atveju, jei ji bus tinkamai paruošta. Per didelis kiekis citrinos rūgšties gali sukelti alergines reakcijas, taip pat sukelti skrandžio sutrikimus ar rėmens skausmą. Taip pat jei naudojama parduotuvėje pirkta citrina nereikėtų valgyti jos žievelės, nes dažniausiai pramoniniu būdu auginamos citrinos purškiamos įvairiais chemikalais, jie kaupiasi citrinos žievėje, todėl žievelė gali būti nuodinga organizmui. Taigi norint, kad citrina būtų puikus vitaminų šaltinis reikia ją valgyti reguliariai, bet su saiku. Tokiu atveju organizmui netrūks vitamino C ir būsite apsaugoti nuo aplinkoje esančių bakterijų.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 9+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")