Kaip panaikinti, gydyti karpas, miežį?
Karpos, miežis erzina ir trukdo mėgautis gyvenimu, todėl visuomet norisi jų kuo greičiau atsikratyti. Kaip bebūtų gaila, tai nėra taip lengva, todėl būtina žinoti, kaip panaikinti, gydyti karpas, miežį, kaip taisyklingai jų išvengti ir vėl mėgautis komfortu.
Visų pirma apie karpas, kurios yra ne tik nemalonios ataugėlės ant odos, bet taip pat ir užkrečiamos, todėl jų gydymas nėra tik rekomenduojamas, bet tiesiog būtinas. Todėl reikia rasti būdus kaip panaikinti karpas, kad apsisaugotumėte tiek patys, tiek apsaugotumėte kitus. Tiek liaudies medicina, tiek farmacijos pramonė turi visas galybes priemonių šiai bėdai spręsti.
Viena iš dažniausiai minimų priemonių karpoms naikinti – aviečių nuoviras. Pasidarius aviečių nuoviro kompresą jį reikia uždėti ant karpos ir palaikyti kurį laiką (bent 30 min.) Neturintiems aviečių vertėtų paieškoti česnako. Jų visais metų laikais nesunkiai galima rasti maisto prekių parduotuvėse. Išspaudus šviežių česnako sulčių jų reiktų lašinti ant karpos. Taip pat padeda ir sutrintų česnakų tepimas ant užkrėstos vietos. Iš česnakų galima pasigaminti ir masę su taukais (geriausiai kiaulės) ir patepus karpą aprišti tą vietą (jei tai įmanoma). Kasdien ar net du kartus per dieną vertėtų pasigaminti naują masę, pertepti ir perrišti iš naujo, taip pavyks greičiau atsikratyti karpos.
Pavasarį ar vasarėjant karpų atsikratyti gali padėti ir kiaulpienės, kurių taip nemėgsta sodininkai. Jų sultys yra labai puiki priemonė naikinti karpas. Viskas, ko reikia – išspausti šiek tiek kiaulpienių sulčių ant pačios karpos 2-3 kartus per dieną.
Paminėti liaudies medicinos būdai – tik lašas jūroje. Jų yra visa galybė, o kuris tinkamiausias Jums galite sužinoti tik eksperimentų būdu. Vis tik, ieškantiems greito sprendimo būdo vertėtų pasidomėti farmacinėmis ar chirurginėmis priemonėmis. Vaistinėse apstu įvairių tepalų, kurie gali padėti nudžiovinti karpas taip jas pašalinant, tuo tarpu chirurgai gali pasiūlyti deginimą lazeriu, kuris per vienkartinę procedūrą panaikina užkrečiamas karpas, išvaduoja žmogų iš šios bėdos. Tačiau žvelgiant iš kitos pusės, pastarasis metodas nėra idealus, mat atsiranda tikimybė randams, o taip pat kai kurie išmėginę skundžiasi, kad tai nemaloni, erzinanti procedūra.
Kita nemenka bėda – miežis, kuris taip pat erzina (o kartais ir dar labiau) kaip ir karpos, tačiau bent jau nėra užkrečiamas. Kaip ir ieškant išeičių kaip panaikinti karpas, taip ir ieškant būdų kaip gydyti miežį, yra skirtingų variantų, nuo liaudies medicinos iki profesionalios medicininės pagalbos.
Liaudies medicina miežį siūlo šildyti. Su tuo sutinka ir gydytojai. Tam kuo puikiausiai tinka šilto švaraus (tai reiškia be jokių žolelių ar kitų priedų) vandens kompresas. Tokį kompresą reikia dėti ant užmerktos akies ir laikyti bent 10 minučių, 3-4 kartus per dieną. Galima šlapią kompresą pakeisti sausu. Sausam kompresui naudojama šilta bulvė ar kiaušinis, įvyniotas į sausą, švarų audinį (tam puikiai tinka nosinaitė ar skarelė). Toks šildymas padės sumažinti erzinanti skausmą.
Imuninės sistemos stiprinimas taip pat padeda gydyti miežį, o net jei jo šiuo metu ir neturite, tačiau dažnai su tuo susiduriate, tai gali padėti jo išvengti ateityje, kadangi akių miežio priežastimi ypač dažnai tampa ne kas kitas, o būtent nusilpęs imunitetas. Sustiprinti imunitetą puikiai padeda sveika mityba, tinkamas poilsis ir aktyvus gyvenimo būdas, sportas.
Higiena – dar vienas svarbus dalykas padėsiantis išvengti miežio ar jį panaikinti. Dažnai miežio kankinamiems žmonėms reikėtų ypač atidžiai žiūrėti į rankų, veido ir akių higieną, stengtis jokiu būdu netrinti, neerzinti akių rankomis net ir tuomet, kai ima niežėti.
Deja, liaudies medicina padeda ne visada, ypač jei ja pradedama naudotis po laiko, užleidus ligą. Čia padėti galite stiprios koncentracijos akių lašai, skirti miežio naikinimui, o jei jau ir jie nepadeda, teks kreiptis į gydytojus, pasikonsultuoti su jais ir, greičiausiai, vartoti antibiotikus, kurie miežį sugeba panaikinti per keletą dienų.
Tiek miežis, tiek karpos negydomi gali sukelti rimtų problemų, todėl vertėtų nedelsti, o kaip tik įmanoma greičiau, vos tik pastebite šias problemas, imtis jų gydymo ir prevencinių priemonių, nesvarbu, labiau esate linkę prie senolių išminties ir laiko patvirtintų metodų ar labiau pasitikite medikais bei greitesnį rezultatą garantuojančiais vaistais ar kitais šiuolaikinės medicinos stebuklais.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentuoti: