Kaip gydyti galvos skausmą?

Grupė: SVEIKATA

Daug kas sako, kad galvos skausmas tai ne liga, tačiau kiekvienas, kuris yra šį skausmą patyręs pripažins, kad tai labai nemalonus dalykas. Dažniausiai kai skauda galvą nėra jėgų produktyviai atlikti reikiamus darbus, pradeda erzinti įprastas aplinkos šurmulys. Mieste gyvenantys žmonės net nepajaučia užteršto oro, tačiau pasitaiko, kad išvažiavus į gamtą pradeda skaudėti galvą, gal ir keista, tačiau taip nutikti gali dėl per didelio šviežio oro kiekio. Mieste gyvenant organizmas pripratęs gauti užterštą orą ir iš jo pasisavinti kiek galima daugiau naudingų medžiagų, to tarpu gamtoje oras yra kur kas švaresnis, todėl organizmas imdamas tą patį kiekį paima per daug. Tai galime palyginti su persivalgymu. Valgant daržoves ar vaisius mes pasisotiname tam tikru kiekiu, tuo tarpu suvalgydami tą patį kiekį kaloringo maisto dažniausiai apsinuodijame.

Priežasčių dėl ko gali pradėti skaudėti galvą galima rasti labai daug. Viena iš dažniausių priežasčių tai nuovargis arba stresas, taip pat galvos skausmą gali sukelti kitos ligos, tokios kaip sloga, pakilusi temperatūra ir panašios. Tinkamiausią būdą kaip gydyti galvos skausmą turėtų atrasti kiekvienas žmogus individualiai, nes jis geriausiai gali nustatyti priežastį dėl ko skauda galvą.

Jei galvą skauda dėl nuovargio ar streso geriausiai padeda atsipalaidavimas, reiktų atsigulti ir ramiai pagulėti, galima išgerti truputį vėsaus vandens. Taip pat padeda pagulėjimas šiltoje vonioje arba apsiprausimas po dušu. Jei nei vienas iš šių būdų nepriimtinas, tada galima išeiti pasivaikščioti, grynas oras atpalaiduoja raumenis, taip pat pagreitina kraujotaką, dėl to galvos spazmai praeina. Kai kuriems žmonėms stresinėse situacijose padeda sportas, tačiau tai tinka ne visiems, todėl reikia būti atidiems, kad sportuojant dar labiau nepervargti ir nepersitemti.

Kuomet galvos skausmas kyla dėl kitų ligų, galima jį stengtis tik susilpninti, tam gali padėti galvos masažas, masažuoti reiktų smilkinius sukamaisiais judesiai, patrinti galvą, taip pat nestipriai pamasažuoti sprandą. Tai padeda nusiraminti ir sušvelninti skausmą. Dažniausiai galvos skausmą sukelia sloga, nes ji trukdo taisyklingam kvėpavimui ir organizme atsiranda oro trūkumas, jei slogos metu skauda kaktą virš nosies, reikėtų sunerimti dėl sinusito, tokiu atveju galvos skausmo malšinimas nebepadės, reiktų gydyti sinusų uždegimą. Išgydžius sinusitą dažniausiai praeina ir galvos skausmas.

Dar viena dažna galvos skausmo priežastis tai migrena, šią ligą turintys žmonės paprastai kenčia pasikartojančius ir ilgai trunkančius galvos skausmus, gydytojai gali išrašyti vaistų, tačiau jei jaučiamas nestiprus skausmas galima iškart pasirūpinti, kad skausmas nesustiprėtų. Tam gali padėti liaudies medicina, nedidelį kiekį jonažolės užpilti verdančiu vandeniu ir po dešimties minučių, kai arbata gerai pritrauks, po truputį gerti mažais gurkšneliais. Nebūtina išgerti iš karto, galima vieną puodelį gerti per visą dieną. Taip pat skausmą malšina kopūsto lapai arba citrinos žievelė, kopūsto lapą reiktų sulaužyti ir prispausti prie smilkinių, tą patį galima daryti su citrinos žievelėmis, tačiau jų ilgai laikyti negalima, nes citrinos rūgštis gali pakenkti odai.

Norint išvengti pasikartojančio galvos skausmo galima kiekvieną dieną išgerti arbatinį šaukštelį obuolių acto. O jeigu negalite jo gerti dėl skonio arba skrandžio problemų, galima tiesiog pasidaryti obuolių acto inhaliacijas, actą sumaišyti per pusę su vandeniu ir pagarinti kol praeina skausmas. Taip pat svarbu visada būti gerai išsimiegojus ir pailsėjus. Norint išvengti ne tik galvos skausmo, bet ir prastos savijautos, svarbu yra taisyklinga, subalansuota mityba, valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių, kad organizmas gautų kuo daugiau vitaminų ir nebūtų apsunkintas, taip pat stengtis kuo daugiau laiko praleisti gamtoje.

Kaip jau žinote, galvos skausmas gali kilti dėl labai įvairių priežasčių, tačiau gydymo sprendimo būdų taip pat labai daug. Pats paprasčiausias – tai vaistinėje nusipirkti vaistų nuo galvos skausmo, o kartais pakanka tik atsipalaiduoti ir leisti sau šiek tiek pailsėti. Klausimas kaip gydyti galvos skausmą dažniausiai kyla tiems, kurie neturi laiko dažnai lankytis pas gydytojus arba nemėgsta iš karto gydymo pradėti nuo cheminių vaistų. Vis dažniau žmonės pasidomi natūraliais būdais, kurie gali padėti nuraminti galvos spazmus. Vasarą galima gamtoje prisirinkti gydomųjų žolelių ir jas susidžiovinus daryti arbatas, tai bus dviguba nauda, ne tik gausite natūralų vaistą, bet ir pabūsite natūralioje gamtoje.

Siūlome pabandyti atlikti atpalaiduojantį veido masažą ir taip nuimti per dieną patirtą stresą.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")