Kaip daryti kojų ir pėdų masažą?

Grupė: SVEIKATA

Dažniausiai net nesusimąstoma koks atstumas nueinamas per dieną keliaujant į darbą, parduotuvę ar dar kur kitur, tuo labiau negalvojama apie kojas tol, kol nepradeda jų skaudėti. Dauguma moterų avi aukštakulnius batus, kurie dar labiau vargina kojų raumenis. Tačiau, kaip ir visas kūnas, kojos kartais pačios „paprašo“ poilsio. Pasitaiko, kad ir ne pačioje tinkamiausioje vietoje, todėl pravartu žinoti kaip daryti kojų ir pėdų masažą, kuris greitai pastatytų Jus vėl ant kojų ir leistų tęsti savo kelionę.

Įprastai pavargusias kojas pradeda skaudėti, jos patinsta, pasidaro sunku vaikščioti, gali pradėti traukti mėšlungis. Kojų nuovargis geriausiai jaučiamas ilgose kelionėse, kai reikia daug vaikščioti, o autobuse ar mašinoje nėra galimybės jų ištiesti. Kojų masažas padeda atpalaiduoti kojų raumenis, pagreitina kraujotaką, mažina patinimą, taip reguliariai atliekamas masažas sustiprina odą, padaro ją elastingesnę. Galima kojas masažuoti dalimis arba iškart visas, po ilgo sėdėjimo arba nuolatinio tūpčiojimo masažuojamos šlaunys, taip pat šlaunų masažas atliekamas norint pašalinti celiulitą. Tačiau dažniausiai atliekamas blauzdų arba pėdų masažas.

Pabėgiojus ar daugiau pavaikščiojus gali jausti tempimas vidinėje blauzdos dalyje, tai įsitempęs raumuo. Net palietus galima jausti, kad toje vietoje koja kieta kaip akmuo, gali prasidėti pulsavimas, deginimas. Tai ne tik trukdys vaikščiojimui, bet gali trūkti kapiliarai arba kilti kojų raumenų uždegimai. Taigi, reiktų rūpintis visu savo kūnu nepamirštant ir kojų. Pėdų nuovargis jaučiamas atsisėdus ir nusiėmus batus, pėdos gali būti patinę ir paraudę. Pėdoms tenka didžiausias krūvis, todėl labai svarbu, kad būtų tinkama ir patogi avalynė. Kitaip gali išsivystyti plokščiapėdystė arba pradėti statyti koją nelygiai.

Paprasčiausiais būdas pailsinti kojas tai masažinės vonelės, galima įsigyti specialiai tam skirtas arba tiesiog pasidaryti vonioje tirpalą, kuriame kojos pailsės. Masažinės vonelės skirtos pėdų masažui, nes jų dugnas yra nelygus ir judinant kojas į jį atliekamas tam tikras pėdų masažas. Jei neturite masažinės vonelės puikiai tiks didesnis indas arba vonia su šiltu vandeniu. Į vandenį galima į pilti masažinio aliejaus arba tiesiog alyvuogių aliejaus ir druskos, geriausiai tiktų jūros druska. Prieš masažą reiktų tokioje vonelėje kojas palaikyti 5-10 minučių, po to vieną koją nusausinti ir pasidėjus pėdą ant kelio galima masažuoti. Jei vanduo atšalo galima įpilti dar šilto vandens, svarbu, kad koja nesušaltų. Ištraukus pėdą iš vonelės ji bus minkštesnė, lengviau masažuojama, į ją geriau įsigers kremas ar masažo aliejus, jei tokį naudosite. Atliekant pėdų masažą reiktų apimti visą pėdą ir nykščiu spaudžiant braukti nuo kulno iki pirštų galų, keisti paspaudimų stiprumą. Vėliau sukamaisiais judesiais trinti visą pėdą ir nestipriai ištempti kiekvieną pirštą. Reikėtų masažuoti ne tik apatinę dalį, bet tolygiai pereiti ir prie viršutinės pėdos dalies. Baigiant masažą vėl pėdą tolygiai paspaudyti ir patrinti, tada galima pakeisti kojas ir kitai viską taip pat pakartoti. Svarbu darant kojų masažą abiem kojoms skirti tiek pat laiko. Baigus masažą galima į vandenį įpilti kavos tirščių ir jais patrinti kojas, tai ne tik gerai nušveis kojų odą, bet ir stimuliuos kraujotaką. Žinoma, po to kojas teks nusiplauti.

Atliekant blauzdų arba šlaunų masažą kojos turėtų būti ištiestos. Jei nėra galimybės, kad masažą atliktų kas nors kitas, tokiu atveju sulenkti tik tą koją kuri bus masažuojama, o kitą laikyti ištiestą. Šiek tiek ją galima pakelti pakišus pagalvę ar susuktą rankšluostį. Masažuojant blauzdą pagrindinis dėmesys skiriamas vidinei jos pusei, tačiau reikia šiek tiek patrinti ir priekinę dalį. Kaip ir daugumai masažų, taip ir šiam puikiai tinka naudoti aliejų arba kremą, kad sušvelninti odą. Masažuojant blauzda trinama aukštyn – žemyn skirtingais paspaudimais. Delnais reikia braukti per blauzdą, o pirštais spausti blauzdos raumenį. Kad raumuo atsipalaiduotų spausti reikėtų gana stipriai, galima ištempti oda ir toliau masažuoti sukamaisiais judesiais. Delno šonu galima švelniai patrankyti per raumenį, vibracija padės jam atsipalaiduoti. Masažą užbaigti geriausiai tinka švelniai glostant ir šiltai užklojus šiek tiek ramiai pagulint, pailsint.

Neretai moteris kankina celiulitas, kuris gali atsirasti dėl labai skirtingų priežasčių: tiek dėl netinkamos mitybos, tiek dėl pasyvaus gyvenimo būdo, tačiau taip pat gali tai būti rodiklis, kad sergama kasos ar kraujotakos ligomis. Atsikratyti celiulito padeda šlaunų masažas. Masažuojant šlaunis svarbiausia ištemti odą. Čia nėra lengva pasiekti patį raumenį, tačiau gerai atlikus masažą pailsės ir atsipalaiduos visas kūnas. Masažuojant šlaunis reiktų naudoti švelnų aliejų, kuris padėtų sudrėkinti ir atgaivinti odą, taip pat svarbu, kad ji taptų stangresnė. Pats masažo procesas turėtų būti toks pat kaip kitų kojos dalių, tačiau daugiau dėmesio skiriant odos tempimui ir vibraciniams pratimams. Tai galėtų būti staigus pastuksenimas pirštų galiukais, paplekšnojimas delnais ar panašūs judesiai.

Kojų masažas yra labai reikalingas norint jaustis energingiems, sužinoti ir išmokti kaip daryti kojų ir pėdų masažą visai nesunku, tačiau gana sunku prisiversti ir skirti sau pakankamai laiko. Šiaip ne taip jo atradus, išmokus atlikti masažą ir prisivertus jį pasidaryti nebereikės kentėti nemalonių kojų skausmų, kasdien galėsite vaikščioti lengvai ir greitai, o nuo to daug priklauso ir viso kūno sveikata.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")