Cinamonas kaip vaistas

Grupė: SVEIKATA

Visi žmonės gamindami maistą deda įvairių prieskonių, tačiau ar kada nors susimąstoma kodėl būtent šie prieskoniai dedami. Dažniausiai ne. Kodėl į visus patiekalus dedama druska, jei žinome, kad ji kenkia sveikatai? Kodėl dedami pipirai ir kiti prieskoniai? Tuo tarpu toks prieskonis kaip cinamonas gana retai aptinkamas maiste, juo pagardinami konditeriniai gaminiai, košės ar vaisiai, bet kaip prieskonis sriubai ne taip plačiai paplitęs, nors yra puikiai tam tinkamas.

Cinamonas kaip vaistas Lietuvoje nėra labai pripažintas, tačiau plačiau pasidomėjus galima pamatyti, kad jis net labai vertingas prieskonis, kurį turėtų naudoti visi žmonės kiekvieną dieną gamindami maistą. Cinamonas turi labai daug išskirtinių savybių, kurios padeda reguliuoti organizmo darbą ir gydyti įvairias ligas. Jau Senovės Egipte balzamuojant žmones buvo naudojamas cinamonas, taip pat kinai ir japonai seniai žino cinamono naudą ir ja naudojasi. Yra išmėginta labai daug receptų, kuriuose cinamonas ne tik naudojamas kaip prieskonis, tačiau daugiau kaip vaistas, maisto papildas.

Sergant cukriniu diabetu patartina profilaktiškai naudoti cinamoną. Jis padeda pagreitinti medžiagų apykaitą ir sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Cinamonu galima pagardinti kiekvieną patiekalą ar jo įdėti į puodelį arbatos. Taip vartojant cinamoną nebus jaučiamas jo specifinis, kartokas skonis, o maistui šis suteiks malonaus aromato, organizmui sveikatos. Taip pat cinamonas naudingas norint sustiprinti imuninę sistemą, jis apsaugos nuo ligų, todėl labai gerai jį vartoti šaltuoju metų laiku, kuomet kitų vitaminų nėra tiek daug. Siekiant, kad jo efektyvumas padidėtų cinamoną galima sumaišyti su medumi – toks mišinys saugo nuo bakterijų ir valo organizmą, todėl norintiems sulieknėti siūloma kiekvieną dieną prieš pusryčius ir prieš miegą išgerti šiltame vandenyje ištirpinto cinamono su medumi.

Geriausiai cinamonas kaip vaistas atsiskleidžia maišomas su medumi, tokį mišinį darant skirtingomis proporcijomis galima naudoti gydant širdies ligas, šlapimo takų uždegimus, virškinimo sutrikimus. Taip pat tai puiki apsauga nuo vėžinių ligų. Medus su cinamonu gali būti maišomas į įvairias arbatas arba tiesiog valgomas po šaukštelį per dieną. Taip pat tepamas ant odos jis puikiai pašalina spuogus ir išgydo žaizdas.

Tinkamai naudojant cinamonas gali sumažinti įvairius skausmus, esant raumenų pertempimui gali numalšinti skausmą, laikinai nuslopinti danties skausmą. Siūloma net naudoti cinamoną norint sumažinti gimdymo skausmus. Dažnai cinamonas dedamas gaminat karštą vyną kartu su kitomis žolelėmis, nes jis ne tik suaktyvina vyno skonį, bet ir teikia raminantį kvapą, kuris padeda atsipalaiduoti ir pailsėti, todėl pavargus, jei vynas ne pats tinkamiausiai gėrimas Jums, galima tiesiog pasidaryti žolelių arbatos ir į ją įdėti truputį cinamono.

Kad ir koks naudingas būtų cinamonas, reiktų atkreipti dėmesį ir į pavojus, kurie gali kilti naudojant per didelį kiekį šio prieskonio. Cinamonas yra labai stiprus koncentratas, todėl jo reiktų vartoti po labai nedaug. Atrodytų jo vieno ir neįmanoma suvalgyti daug, tačiau maiste taip pat reikėtų normuoti, jei į pietų patiekalą įdėtas šaukštelis cinamono, geriau daugiau tą dieną jo nebevalgyti. Arba vieną dieną jo panaudojus daugiau geriau atsisakyti ir nevartoti kitą dieną. Nuo per didelio kiekio cinamono pavojingiausia apsinuodyti vaikams, nes jų organizmas silpnesnis ir jautresnis. Gali kilti alerginės reakcijos arba pradėti pykinti. Taip pat perkant cinamoną reiktų atkreipti dėmesį, kad jis būtų natūralus, nes dabar yra kuriama įvairių cinamono atmainų, kurios būtų pigesnės. Tikrasis cinamonas saugo nuo vėžinių ligų, o tuo tarpu cinamono pakaitalai turi toksinų, kurie skatina vėžinių ląstelių dauginimąsi.

Taigi, kaip ir dauguma prieskonių, cinamonas turėtų būti vartojamas saikingai ir teisingai, tačiau žinant jo savybes cinamonas gali išgydyti labai daug ligų, tiek peršalimą, tiek lėtines ligas. O esant sveikiems patartina nepamiršti cinamono kaip puikaus prieskonio ir profilaktiškai vartojamas jis suteiks apsaugą nuo aplinkoje esančių bakterijų ir stiprins organizmo imuninę sistemą.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 7+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")