Kaip pagreitinti medžiagų apykaitą?
Didelis svoris kankina ne vieną žmogų, dažniausiai kaltininku laikomas nesveikas maistas. Tačiau yra žmonių, kurie gali valgyti viską, neribodami kiekio ir svoris niekaip neauga. Tai parodo, kad yra greita medžiagų apykaita, suvirškintas maistas suskirstomas, pasisavinamos naudingos medžiagos ir pašalinama viskas, kas nereikalinga. Tokiu būdu nelieka laiko nusėsti riebalams.
Pas vaikus medžiagų apykaita yra greita, todėl retai kada vaikai turi svorio problemų, su amžiumi dėl netinkamų gyvenimo sąlygų gali sulėtėti medžiagų apykaita, tačiau ją galima šiek tiek pagreitinti, valgant tam tikrus produktus. Savaime suprantama vien maistas nepadės, reikia ir stengtis daugiau judėti, ir dažniau būti gryname ore.
Taigi pagrindinė taisyklė norint rasti išeitį kaip pagreitinti medžiagų apykaitą – tai stengtis kuo daugiau sportuoti. Sportuojant auga raumenys, o kuo daugiau raumenų turite tuo greitesnė medžiagų apykaita. Taip pat reikia gerti daug skysčių, tam puikiai tinka paprastas vanduo. Vėsesnę dieną ne visada norisi daug gerti, tačiau tai nereiškia, kad organizmui pakanka skysčių, todėl galima gerti žalią arbatą arba kavą, žinoma, be cukraus, kuris suteikia mažiau naudos nei žalos, šie gėrimai padės greičiau išvalyti apkrautą organizmą. Kinijoje medžiagų apykaitos gerinimui labai vertinama ulongo arbata, kurią galima rasti ir Lietuvoje, tiek specializuotose arbatos parduotuvėse, tiek ir didesnėse maisto prekių parduotuvėse, prekybos centruose. Alkoholis praplečia kraujagysles, todėl yra naudingas sergant kai kuriomis širdies ligomis, tačiau norint pagreitinti medžiagų apykaitą patartina alkoholio atsisakyti. Naudinga atsisakyti ir saldintų gaiviųjų gėrimų, sintetinių sulčių.
Dažnai tikimasi, kad dieta išspręs visas svorio problemas, tačiau tai yra klaidinga nuomonė. Dieta yra laikina, dėl to ji turi savo neigiamą pusę, dietos metu organizmas negauna reikalingų maisto medžiagų, taip pat patiria stresą dėl staigaus maisto trūkumo. Paprastai pavargęs ar išsigandęs žmogus negali produktyviai dirbti, taip yra ir su organizmu. Esant stresinei situacijai organizmas stengiasi sunaudoti kiek įmanoma mažiau energijos, tai lemia ir medžiagų apykaitos sulėtėjimą. Dažniausiai po intensyvios dietos nukrenta keli kilogramai dėl to, kad atsisakoma riebaus maisto, tačiau vos pradėjus vėl normaliai valgyti organizmas pradeda kaupti dar daugiau atsargų, kad apsisaugotų nuo kitos dietos pavojų. Ieškant būdų kaip pagreitinti medžiagų apykaitą, būtina valgyti normaliai, nebadaujant. Stengtis valgyti daug daržovių ir vaisių, taip pat gerai jei valgoma būtų po nedaug bet dažnai, taip lengviau bus suvirškinamas maistas.
Galima atkreipti dėmesį į tai, kad liekni žmonės dažnai mėgsta aštrų maistą, tai nėra taisyklė taikytina visiems, tačiau aštrus maistas skatina medžiagų apykaitą, jei kas dieną būtų suvalgomas bent vienas čili pipiras, tai galėtų padėti atsikratyti svorio, tačiau toks eksperimentas nerekomenduojamas žmonėms turintiems skrandžio problemų. Jautresnį skrandį turintiems žmonėms patartina gaminant maistą naudoti juoduosius pipirus arba česnaką, aštrumas nesijaus, o naudos bus.
Visi žino, kad citrusiniai vaisiai turi daug vitamino C, o būtent šis vitaminas reikalingas organizmui kaip jėgų šaltinis, jis padeda efektyviai šalinti toksinus iš organizmo, o tai savaime pagreitina medžiagų apykaitą. Pusryčių metu labai sveika išgerti greipfrutų ar apelsinų sulčių. Jos suteiks energijos ir pagreitins medžiagų apykaitą.
Greitos medžiagų apykaitos tikslas sudeginti kuo daugiau kalorijų, tai padaryti gali padėti daržovės turinčios ląstelienos, tarp jų špinatai, kopūstai ir kitos žalios spalvos daržovės. Taip pat baltymų turintis maistas: mėsa, žuvis, kiaušiniai ir pieno produktai. Svarbu, kad per dieną nebūtų viršijama gaunamų kalorijų norma, nes nesudeginus visų nereikalingų kalorijų pradės kauptis riebalai.
Nemažai žmonių norėdami numesti svorį griebiasi drastiškų būdų, kurie vėliau sukelia rintas ligas, todėl daug geriau pasidomėti kaip pagreitinti medžiagų apykaitą ir stebėti savo organizmą, jei tai nepadeda, reiktų rasti pagrindinę priežastį dėl kurios didėja svoris.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!Komentuoti: