Kaip pagerinti regėjimą?

Grupė: SVEIKATA

Kaip pagerinti regėjimą?

Regėjimas – labai svarbus pojūtis žmonėms, kurio silpimą kaip mat reikia gydyti ar pagerinti, jei per ilgai neuždelsta. Net jei šiuo metu ir matote puikiai, verta žinoti, kaip pagerinti regėjimą, kokių priemonių ar pratimų imtis tuomet, kai pradedate prasčiau matyti, pavargsta akys ar jaučiate kitas su akimis susijusias problemas.

Apie gresiančias regėjimo problemas gali byloti akių paraudimai, jaučiamas graužimas, padažnėjęs ašarojimas, skausmas aplink akis. Tik pajutus šiuos nemalonius pojūčius vertėtų imtis priemonių. Pradėti reikėtų nuo tinkamos akių higienos. Akis reikėtų valyti, jokių būdu nevaikščioti apsiašarojusiomis akimis ar ryte pasilikti su traiškanotomis. Būtent nuo to ir prasideda uždegimai bei kitos akių problemos. Moterims dar reikėtų būti atidžioms ir renkantis bei naudojant akių kosmetiką, ji turi būti kokybiška, o nakčiai ją būtina nuvalyti specialiomis priemonėmis.

Paisant tinkamos higienos ir siekiant profilaktiškai apsaugoti akis nuo pavojų ir regos sutrikimų verta nuolat užsiimti mankšta. Ypač akių mankšta svarbi tiems, kurie dirba kompiuteriu, daug skaito, rašo ar nuolatos atidžiai žiūri į dokumentus, kitus objektus. Vienas iš dažniausiai naudojamų akių pratimų yra užsimerkimo – atsimerkimo metodas. Pratimas atliekamas stipriai užmerkiant akis, pabūnant užsimerkus apie 5 sekundes, o po to staiga atsimerkiant. Tokį procesą reiktų kartoti 10 kartų, o vėliau galima tęsti darbus.

Kitas pratimas skatina akių judesius. Laikydami galvą tiesiai pasukite akis kairėn, po poros sekundžių dešinėn. Tuomet tą patį padarykite paversdami akis aukštyn bei žemyn. Pakartojus pratimą bent 5 kartus galima tęsti savo darbus. Galima šį pratimą paįvairinti ir akių sukimų. Užsimerkite ir sukite akis ratu pagal laikrodžio rodyklę. Po 10 sekundžių – priešinga kryptimi. Rekomenduoja į kiekvieną pusę sukti akis po 2-3 kartus bent keletą kartų dienoje. Dar vienas dalykas, praverčiantis dirbantiems kompiuteriu – galimybė retsykiais pažiūrėti į tolį. Tai gali būti vaizdas pro langą, taip pat tinka ir žalios spalvos lapas, kadangi žalia spalva ramina akis, atpalaiduoja jas. Pratimus, nesvarbu, kuriuos pasirinksite, darbo metu reiktų kartoti kas 30-45 minutes.

Ne vien pratimai padeda sustiprinti Jūsų akis. Patarti kaip pagerinti regėjimą galima ir siūlant vitaminus, kurių gausu uogose, vaisiuose, daržovėse, kituose maisto produktuose. Bene dažniausiai išskiriamos mėlynės, kurių gausu Lietuvos miškuose, tad vasarą užuot savaitgalį praleisdami prie televizoriaus ar kompiuterio geriau skirkite mėlynių paieškoms miške. Be mėlynių puikiai tiks ir šilauogės. Nors geriausia vartoti šviežias, pačių rinktas uogas, galima rinktis ir kokybiškus jų ekstraktus, iš jų pagamintus homeopatinius vitaminus, maisto papildus.

Be mėlynių ar šilauogių bei iš jų gaminamų papildų, vitaminų reikėtų vartoti tokius produktus, kuriuose gausu vitaminų A, C bei E. Tarp jų morkos, greipfrutai ir kiti. Taip pat labai svarbus yra liuteinas, kurio daugiausiai aptinkama žaliose lapinėse daržovės, pavyzdžiui, kopūstuose, špinatuose, tamsesnių spalvų vaisiuose bei kiaušinio trynyje.

Nepamirškite ir to, kad buvimas gryname ore yra būtinas visam organizmui, imuninei sistemai stiprinti, neišskiriant ir akių. Pietų pertraukos metu vietoj socialinių tinklų peržiūros išeikite pasivaikščioti, vakare po darbų ar savaitgali skirkite laiko pasivažinėjimui dviračiu, pasivaikščiojimui parke ar kitoms pramogoms lauke, kur oras kaip įmanoma grynesnis (kuo toliau nuo judrių gatvių, gamyklų).

Kuomet jokie pratimai nepadeda, juntamas tik pablogėjimas, būtina kreiptis į specialistus. Greičiausiai Jums jau bus reikalingas intensyvus ir profesionalus gydymas. Vieniems per kurį laiką gydomieji akiniai padeda atstatyti gerą regėjimą, kitiems prireikia operacijos, dar kitiems pavyksta tik palaikyti esamą situaciją. Tačiau kuo greičiau imsitės kokio nors sprendimo, tuo lengviau ir stipriau galėsite padėti savo regėjimui, tad jei kyla klausimas kaip pagerinti regėjimą – imkitės to nedelsiant.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 5+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")