Kaip gydo medus?

Grupė: SVEIKATA

Kaip gydo medus?

Tai, kad medus turi gydomųjų savybių žino kone kiekvienas, tačiau kaip gydo medus ir kokioms ligoms ar kitiems sveikatos sutrikimams jis gali padėti žino pakankamai nedaug žmonių. Be to, vertėtų žinoti, kad medus kartu su cinamonu turi dar daugiau gydomųjų galių. Taip pat medų puikiai papildo ir imbieras bei citrina.

Medus gydo žaizdas

Nuo senų laikų žmonės žaizdas gydydavo medumi. Po operacijų gyjančias vietas ar net nedidelius sužeidimus, įdrėskimus buvo įprasta patepti medumi. Medus sugeria drėgmę, dėl ko žūsta bakterijos, o jame esantis propolis ir vandenilio peroksidas stabdo infekcijų plitimą, todėl net ir šiuo metu, kuomet vaistinėse apstu sintetinių preparatų, medus gana populiarus žaizdų gydymui. Atlikus medicininius tyrimus medaus gydomosios ir antibakterinės savybės buvo patvirtintos, todėl drąsiai galima teigti, kad medus gydo tokio tipo žaizdas kaip nudegimai, nušalimai, paviršinės odos žaizdos ir kitos.

Kaip gydo medus su cinamonu?

Medus ir cinamonas – puikus derinys tiek sergantiems širdies ligomis, tiek ir besiskundžiantiems pernelyg dideliu cholesterolio kiekiu, o bene dažniausiai gydomas peršalimas, gripas ir kitos peršalimo bei susilpnėjusio imuniteto pasekmės.

Saikingai vartojant medų su cinamonu susirgus gripu yra užmušami ligos sukėlėjai, todėl palaipsniui galima išgyti ir be papildomų vaistų ar kartu pagreitinant sveikimo procesą. Paprastam peršalimui rekomenduojamas kiekis – vienas šaukštas medaus ir ketvirtadalis šaukšto cinamono per dieną, bent tris dienas iš eilės. Ir jau po trijų dienų varvanti nosis, čiaudulys bus pamiršti.

Skaudančiam pilvui pagelbėti gali užtekti medaus šaukšto ar dviejų kartu su cinamono milteliais. Toks pat derinys gali suveikti ir atsiradus virškinimo sutrikimams, pilvo pūtimui, kaupiantis dujoms žarnyne. O kasdienis medaus su cinamonu vartojimas gerokai sustiprins Jūsų imuninę sistemą. Daugeliu atvejų tai geresnis pasirinkimas nei vaistinėse siūlomi įvairūs vitaminai, kurie ne tik labai brangūs, bet dažnai ir turi neigiamą šalutinį poveikį.

Cholesterolio kiekiui kraujyje sumažinti galima vartoti tiek vieną medų, tiek ir jo bei cinamono mišinį. Jei renkatės mišinį, geriausios proporcijos yra 2 šaukštai medaus ir 3 šaukšteliai cinamono sumaišyti su didele stikline (maždaug pusės litro talpos) vandens. Tokį mišinį reiktų išgerti per porą valandų ir kartoti tai tris kartus per dieną. Tokiu metodu pasinaudoję žmonės džiaugiasi per kurį laiką sumažinę cholesterolio kiekį iki reikalaujamos normos.

Be viso to, medus su cinamonu ne tik gydo, bet ir padeda numesti svorio ar pašalinti nuovargį, blogą kvapą iš burnos. Galvojant kaip numesti svorio vertėtų išmėginti prieš pusryčius bei ruošiantis eiti miegoti pasiruošti bei išgerti puodelyje išvirtą medų kartu su cinamonu. Taip mažinama nutukimo rizika, ribojamas riebalų kaupimasis. Tuo tarpu nuovargiui geriausiai padeda pusė šaukšto medaus ir cinamono stiklinėje vandens suvartota ryte bei iš karto po pietų. Tai ne tik efektyvu, bet ir daug sveikiau nei kava ar tonizuojantys gėrimai. Blogam kvapui sklindančiam iš burnos padės jei medų vartosite siekdami kitos naudos, tačiau jei Jus kankina tik blogas kvapas – karšto vandens stiklinėje ištirpinkite šaukštelį medaus ir cinamono, o tirpalą skalaukite taip, kaip skalaujamas specialus skystis.

Net ir spuogus galėsite pašalinti medumi, jei juo tepsite pačius spuogus prieš miegą. Rekomenduojama masė: 3 šaukštai medaus ir 1 šaukštelis cinamono. Šią masę užtepus prieš miegą ryte reikėtų nuvalyti. Tam puikiai tiks šiltas vanduo bei švelnus rankšluostis.

Kaip gydo medus su citrina ar imbieru?

Tiek medus, tiek citrina bei imbieras yra kupini gydomųjų savybių. Visi kartu – galingas vaistas prieš peršalimą ar gripą. Sumalus imbiero šaknį, susmulkinus citriną (net su žieve) bei visą tai sumaišius su medumi gaunama labai vertinga masė, kurią vartoti reikėtų keletą kartų per dieną po 1 šaukštelį. Liaudyje populiaru tokią masę užpilti ir stipriu alkoholiu, tačiau tai tinka ne visiems.

Citrina su medumi taip pat puikiai padeda pasveikti nuo nemigos ar tiesiog pervargus, tapus dirglesniems. Į vieną stiklinę mineralinio vandens ištirpinus šaukštą medaus ir išspaudus sultis iš pusės vidutinio dydžio citrinos gaunamas vertingas gėrimas, kuris puikiai tinka tik atsikėlus. Teigiama, kad tokio tirpalo vartojimas 1-2 savaites padeda gydytis ir hipertoniją.

Nuovargį padeda gerinti ir medaus, citrinos sulčių bei imbiero arbata. Šio gėrimo mėgėjai gali džiaugtis lengvai atgaunamomis jėgomis ir ramesne savijauta. Tokia arbata ne tik puikiai gydo pervargimą, bet ir padeda šaltais žiemos vakarais sušilti.

Yra visa galybė receptų, kurie atskleidžia kaip gydo medus, tačiau dažniausiai gali užtekti vos šaukšto medaus, kad pajausti pagerėjimą, teigiamus pokyčius, todėl rekomenduojama visuomet namuose turėti natūralaus medaus (jokiu būdu ne pakaitalo!) Nebijokite jei medus sukietės ir kristalizuosis – šiek tiek pašildžius jis ir vėl taps minkštas. Pašildymui geriausiai naudoti karšta vandenį ar kitus panašius būdus, bet ne mikrobangų krosneles, kuriose šildomas medus palaipsniui praranda savo teigiamas savybes. Teigiamas savybes medus gali prarasti ir per ilgai kaitinamas, tirpinamas. Be to, siūlome nepamiršti, kad net ir keletą metų spintelėje ar lentynoje prastovėjęs medus yra tinkamas vartoti, nes medus yra vienintelis natūralus negendantis produktas.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 9+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")