Kaip atsikratyti pleiskanų ir prižiūrėti plaukus?

Grupė: SVEIKATA

Kaip atsikratyti pleiskanų ir prižiūrėti plaukus?

Beveik visi žmonės žino ką reiškia turėti pleiskanų. Atrodytų tai nėra rimta liga, kuri keltų daug rūpesčių, tačiau vis tik reikėtų atkreipti dėmesį į šią problemą, nes tai gali paskatinti plaukų slinkimą ar kitas odos ligas.

Paprastai pleiskanų atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios. Jos gali atsirasti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių yra sausa galvos oda. Išsausėjus odai pradeda luptis riebalinių liaukų sluoksnis, dėl to susilpnėja plaukų šaknys ir pradeda slinkti plaukai. Kitos priežastys gali būti stresas, nuovargis, imuninės sistemos susilpnėjimas ar galvos odos ligos.

Jei pleiskanos yra smulkios ir neniežti galvos – greičiausiai tai tiesiog sausa oda, tuo tarpu jei pleiskanos krenta didesniais gabalais, jos lipnios – tai gali reikšti odos ligas, tokias kaip grybelis ar tiesiog bakterijų sukeltus susirgimus. Tada dažnai niežti galvos odą ir gali atsirasti žaizdų. Turint pleiskanų reiktų to nepraleisti pro akis, nes kol tai nėra įsisenėjusi problema ji lengvai gydoma, o jei tai užsitęs ilgiau, galva bus nusėta žaizdų, kurios gali pradėti pūliuoti, pasidaryti skausmingos ir galvos odą paversti labai jautria Jūsų kūno vieta.

Siekiant apsisaugoti nuo pleiskanų svarbiausia yra švara. Reikia gerai iššukuoti plaukus tam, kad susivėlusiose vietose nesikauptų nešvarumai, taip pat reguliariai plauti galvą, kad nesidaugintų bakterijos ir neplistų ligos. Jei jau taip nutiko, kad atsirado pleiskanų galima naudoti šampūnus, kurie skirti gydyti galvos odą ir jas naikinti. Jei tai pleiskanojimas dėl išsausėjusios galvos odos, tai užtenka naudoti drėkinantį šampūną, tačiau jai tai bakterinis susirgimas reikėtų naudoti specialų gydomąjį šampūną, kuris ne tik panaikintų pleiskanas, bet ir gydytų galvos odą. Taip pat galima pasidomėti kaip atsikratyti pleiskanų naudojant natūralias priemones.

Pirmiausiai reiktų stengtis profilaktiškai atgaivinti galvos odą, kad daugiau neatsirastų pleiskanų, o geriausiai gydo pleiskanas plaukų kaukės. Galima naudoti garstyčių ir vandens mišinį, tarkuoto svogūno tyrelę arba ricinos aliejų sumaišytą su nevirtu kiaušinio tryniu, vieną iš šių mišinių reiktų įtrinti į plaukus, uždengti plėvele ir apsukus rankšluosčiu palaikyti apie 30 min. Šie produktai yra natūralūs todėl nesukels alerginių reakcijų, bet padės pagydyti sudirgintą odą. Taip pat galima plauti galvą naudojant nuovirus. Labai lengvai paruošiamas yra citrinų nuoviras: citrinų žieveles virti vandenyje ir su atvėsintu skysčiu skalauti galvą. Jei yra galimybę galima galvą plauti su beržų sula.

Pagrindinė sveikų plaukų priežastis yra tinkama jų priežiūra. Norint ilgai džiaugtis vešliais ir sveikais plaukais reikia žinoti kaip prižiūrėti plaukus teisingai. Pagrindinis dalykas kurį turi stebėti kiekvienas žmogus – plaukų švara, nesvarbu ar ilgi, ar trumpi plaukai visada plaukai turi spindėti švara ir gaiva, būti lengvi ir gerai iššukuoti. Dažna problema plaukų nualinimas cheminėmis priemonėmis. Tiek vyrai tiek moterys dažnai naudoja plaukus formuojančias priemones, tačiau plaukai nėra tinkamai paruošiami toms priemonėms. Kai kurie perka kuo pigesnes, kad sutaupyti, kiti nepasirūpina naudotų priemonių tinkamai išplauti ir atgaivinti plaukus. Plaukus šukuoti reikia kiekvieną dieną, kad pašalinti negyvus ir jie mažiau veltųsi, tačiau net ir šukuoti reikia atsakingai, negalima plauko draskyti, nes taip jis bus pažeidžiamas. Taip pat reiktų naudoti visas plaukų formavimo priemones saikingai. Plaunant galvą reikia pasirinkti šampūną atitinkantį odos tipą, nes tik taip plaukai bus švarūs, o oda liks sveika. Plaunant galvą visada reikia įtrinti šampūną švelniais judesiais masažuojant galvos odą, šampūnas kuo plonesniu sluoksniu turi būti paskirstytas per visus plaukus. Patartina naudoti šampūną su kondicionieriumi ar bent papildomai naudoti balzamą, taip bus palengvinamas plaukų šukavimas ir jie nebus lengvai pažeidžiami.

Dažant plaukus, labai svarbu pasirinkti tinkamus dažus, taip pat šampūną, kuris suteiktų plaukams prarastus nuo dažymo vitaminus. Dabar pasirinkti sau tinkamą šampūną nėra sunku, nes yra labai daug gamintojų, kurie siūlo pačių įvairiausių tipų šampūnus. Plaukus sustiprinti padeda alijošius, citrinos rūgštis, dilgėlių nuovirai, tik svarbu atsižvelgti į tai, kad kai kurie augalai gali blukinti dažų spalvą, dėl to jų geriau nenaudoti. Dar vienas dalykas suteikiantis plaukams sveikumo – reguliarus kirpimas. Reiktų kartą į mėnesį pakirpti plaukų galiukus, kad jie neišsišakotų, taip jie mažiau velsis ir bus lengviau iššukuojami, nelūžinės.

Plaukai žmogui yra labai svarbi išvaizdos dalis. Sveiki ir spindintys plaukai suteikia mums žavesio. Jei plaukai nėra pažeisti juos galima įvairiai formuoti ir nekils jokių sunkumų, tačiau nualintus ir silpnus plaukus labai sunku prižiūrėti ir pasiekti, kad jie atrodytų gražiai. Labai svarbu išmokyti vaikus tinkamai rūpintis plaukais, nes kuo jie bus sveikesni, tuo ilgiau bus galima didžiuotis savo natūraliais plaukais. Jei atsirado pleiskanų nereiktų to priimti kaip nelaimės, tiesiog reikia pasirūpinti jų pašalinimu ir užkirsti kelią naujų atsiradimui.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 7+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")