Kaip išvengti pagirių?

Grupė: SVEIKATA
Pasidalink:

Pagirios – ne pats maloniausias jausmas po audringo vakarėlio, tačiau kaip bebūtų gaila, gana dažnai sutinkamas, todėl daugeliui vakarėlių liūtų ar prijaučiančių jiems kyla klausimas – kaip išvengti pagirių? Pagirių išvengti galima tik vadovaujantis sveiku protu, tiek prieš vakarėlį, tiek jo metu, o jei dar turėsite jėgų – ir po vakarėlio.

Ruošiantis eiti į vakarėlį vertėtų kaip reikiant užkąsti ar net sočiai pavalgyti. Tai padės lengviau organizmui pakelti alkoholį. Taip pat padeda ir geras, kokybiškas miegas, tad bus daug lengviau jei naktį prieš vakarėlį išsimiegosite, o dienos metu gal dar ir snūstelėsite. Tačiau persimiegoti irgi negerai, nes organizmas jausis apsnūdęs, pavargęs nuo didelio kiekio miego. Liaudies medicina, kuriai pritaria ir kai kurie mokslininkai teigia, kad yra grupė maisto produktų, kurie padeda tokiose situacijose, vienas iš tokių produktų – medus. Vos vienas šaukštelis medaus gali padėti išvengi pagirių kitą rytą.

Pasiruošę galite keliauti į vakarėlį, kur taip pat vertėtų laikytis kelių taisyklių. Visų pirma, auksine laikomos taisyklės nemaišyti gėrimų. Ypač nereikėtų šokinėti nuo vieno prie kito ir atgal. Be to, net ir balto vyno su raudonu vynu maišyti nevalia, ką jau kalbėti apie viskį ar degtinę maišant su alumi ar lengvais kokteiliais – pagirios garantuotos. Kalbant apie kokteilius, jie irgi gali būti pavojingi. Nevertėtų gerti karštų kokteilių ar tų, kurie maišyti su gazuotais gėrimais. Be to, rekomenduojama per porą valandų išgerti vieną ar du kokteilius, o ne daugiau.

Pasidalink:

Tarp alkoholio vartojimo rekomenduojama nepamiršti ir kitų skysčių. Kaip jau minėta, venkite gazuotų gėrimų, tačiau sultys ar mineralinis vanduo puikiai padės sumažinti pagirių riziką. Išgėrėte stiklinę sulčių? Prie to pačio dar pasivaišinkite sumuštinuku ar vaisiais, daržovių salotomis, mišraine – tai taip pat padės. Tačiau prisivenkite kavos, kuri gal ir padeda šiek tiek prašviesėti mintims, bet ryte apie save tikrai primins, čia kaltas kavoje esantis kofeinas.

Alkoholį šalinti padeda ir grynas oras, todėl jei tik yra galimybė vakarėlio metu išeikite juo pakvėpuoti. Tai gali būti balkonas, terasa ar kiemas. Jei tokios galimybės nėra – daug judėkite, vaikščiokite po vakarėlio patalpą, šokite, dainuokite ar tiesiog bendraukite (geriausia nesėdint). Judėdami po truputėlį deginsite alkoholį ir kalorijas, tad nereikės ne tik kęsti pagirių, bet ir skųstis, kad vakarėlio metu tiek privalgėte ir prigėrėte, kad tapote bent porą kilogramų sunkesni. Būdami vakarėlyje, ypač kai tikitės eiti įkvėpti gryno oro, venkite rūkančiųjų ir patys nerūkykite – cigaretės taip pat nepadeda gerai savijautai kitą dieną.

Vartodami alkoholį, nepamirškite, kad jį reikia normuoti, nusistatykite sau tikslą ir pasistenkite, kad ir kaip būtų sunku, jo neviršyti. Tai bene geriausias būdas išvengti pagirių ir kitų su pernelyg dideliu alkoholio kiekiu susijusių problemų. Tad jei jau padidinote kiekį per stipriai, nepamirškite, ką tik perskaitytos informacijos. Be viso to, ir iš karto po vakarėlio yra galimybė sumažinti pagirias.

Pasidalink:

Jei vakarėlis nelabai toli nuo Jūsų namų – nekvieskite taksi ar neieškokite, kas galėtų Jus pavėžėti (ir tuo labiau nesugalvokite vairuoti savarankiškai), o eikite pėsčiomis. Buvimas gryname ore, kaip jau minėta aukščiau, padeda lengviau pernešti alkoholį Jūsų organizmui, todėl šiek tiek pasivaikščioję kitą dieną jausitės daug geriau. Grįžę praverkite langą, kad kambaryje netruktų oro, išgerkite vieną ar dvi stiklines vandens (geriausia būtų išgerti tiek, kiek išgėrėte tauriųjų gėrimų), pasinaudokite dušu ir pailsėkite. Jei visko paisysite, ryte turėtumėte pakankamai gerai jaustis, džiaugtis, kad laiku sužinojote kaip išvengti pagirių.

Paisydami patarimų turėkite omenyje ir tai, kad kiekvienas organizmas yra skirtingas ir yra begalės metodų, kurie gali būti Jums daug tinkamesni, o kitam žmogui visai neveiksmingi. Juk nieko nėra geriau už eksperimentą ir mokymąsi iš savo klaidų, tad išmėginkite vienokį būdą, kitą kartą pasirinkite kitokį, kol galų gale rasite tą, kuris Jums veikia efektyviausiai.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")