Kaip gydyti hemorojų?

Grupė: SVEIKATA

Hemorojus – klastinga ir labai nemaloni liga, kurios rizika padidėja su amžiumi, tai yra, senstant žmogui vis didesnė tikimybė susidurti su šia problema, kuomet sukeliamas skausmas tuštinantis, atsirandantis kraujavimas, niežulys tokioje vietoje, kurios nepasikasysi, o ir kasytis negalima. Dėl šių priežasčių labai svarbu žinoti, kaip gydyti hemorojų ar sumažinti jo keliamus nepatogumus.

Visų pirma, pradėkite tinkamai maitintis. Tai labai svarbu tiek gydant hemorojų, tiek ir vengiant kitų ligų. Tiek profilaktiškai, tiek ir gydantis rekomenduojama vartoti pakankamai šviežių daržovių, vaisių, įprasti pusryčiauti ne susitepant sumuštinį, bet renkantis jogurtą, dribsnius ar panašius produktus. Pietūs, vakarienė turi tapti reguliarūs ir sveiki. Hemorojumi besiskundžiantiems asmenims siūloma privengti aštrių patiekalų ir prieskonių, kadangi šie tik padidina skausmus ir kitus nemalonius jausmus. Be kita ko, reikia nepamiršti ir skysčių, kurių per dieną reikėtų suvartoti bent 2 litrus, o geriausiai tam tinka ne kas kitas kaip tyras, šaltinio ar mineralinis vanduo.

Sveika mityba – tik pradžia, tai labai svarbu, bet vien tik to tikrai neužteks. Labai svarbu, kad maistą tinkamai sukramtytumėte, valgytumėte neskubėdami. Dėl to ne tik sumažės hemorojaus problema, bet taip pat ir lengviau dirbs visas žarnynas, virškinimo sistema, jausitės sotūs, tačiau nepersivalgysite, neapsunkinsite savo organizmo be reikalo.

Dar vienas geras dalykas, kuris būtinas galvojant kaip gydyti hemorojų – sportas. Aktyvus laiko leidimas, sportinė veikla padeda stiprinti pilvo ir kitus raumenis, kurie padeda tuštintis lengviau. Tinkamiausios sporto šakos yra važinėjimas dviračiu, plaukiojimas baseine, taip pat puikiai tinka pasivaikščiojimas, tačiau kiek mažiau rekomenduojama užsiimti bėgiojimu.

Šiuolaikinė medicina gali pasiūlyti įvairių gydymo priemonių, žvakučių, tačiau ir liaudies medicina neatsilieka, tad jei dėl kokių nors priežasčių nenorite ar negalite kreiptis pagalbos į medikus, galite pasikliauti tuo, ką siūlo senoliai. Bene didžiausią naudą suteikia įvairios arbatos

Aviečių lapų arbata – puikus būdas ne tik pagerinti savo situaciją, bet ir įdomaus skonio užpilas. Porą šaukštų aviečių lapų reikia užpilti stikline karšto vandens ir palaikyti apie pusvalandį. Tokį užpilą reikia išgerti per tris kartus po trečdalį stiklinės ryte prieš pusryčius, vėliau prieš pietus ir pabaigti prieš vakarienę.

Neauginantiems aviečių, tačiau turintiems morkų lapų – dar viena puiki ir padėti nuo hemorojaus galinti arbata. Užpildami šiek tiek morkų lapų (tinka ir ką tik skinti, ir džiovinti lapai) verdančiu vandeniu gausite labai paprastą užpilą, arbatą. Jį reikia gerti vieną – du kartus per dieną.

Kalbant apie kitus skysčius, kurie nėra karšti (tai ypač aktualu šiltos vasaros metu), vertėtų išskirti obuolių, šermukšnių ir moliūgų sultis, kurios taip pat kaip ir anksčiau minėti užpilai padeda sau atsakyti į klausimą kaip gydyti hemorojų.

Vis tik, jei jaučiate hemorojaus simptomus ir turite galimybę apsilankyti pas medikus – rekomenduojama taip ir padaryti, kadangi simptomai gali apgauti ir patys laiku galite nepastebėti kitų klastingų ir pavojingų ligų, tuo tarpu pažangi medicina tai aptiktų ir padėtų išvengti rimtesnių problemų, pavojaus gyvybei.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 2+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")