Kaip suprasti ar tai auglys?

Grupė: SVEIKATA

Auglys – diagnozė, kurios nenorėtų niekas išgirsti iš savo gydytojo. Deja, tai labai dažna sveikatos problema, kurią turėtų pastebėti patys žmonės, kol tai nėra per vėlu. Tačiau kaip suprasti ar tai auglys, ar tik šiaip nemalonus skausmas, išdygęs spuogelis? Yra daugybė būdų pajusti auglio, vėžio simptomus, o juos pajutus būtina kreiptis į gydytojus, kurie nustatys ligos pavojų, rimtumą ar paneigs Jūsų įtarimus.

Kadangi auglių ir vėžio formų yra bent 100 skirtingų, požymiai taip pat labai skiriasi, yra visa galybė simptomų. Vieni matosi akivaizdžiai, kiti lengvai supainiojami su paprastomis ligomis. Štai plaučių vėžio, kuomet auglys susidaro plaučiuose, simptomai labai lengvai supainiojami su bronchito ar plaučių uždegimo simptomais: ima skaudėti ties krūtine, neretai po pažastimi, dažnėja kosulys, greitai ima trūkti oro vos tik pradėjus aktyviau judėti.
Moterims labai klastingai gali tekti susidurti su krūtų vėžiu. Padidėjęs krūtų skausmas, skaudantys speneliai, atsiradę įtartini spuogeliai, staiga pasikeitęs krūtinės dydis ar spenelių forma – visa tai gali įspėti Jus apie artėjančią rimtą problemą. Krūties vėžys neretai pastebimas gerokai per vėlai, todėl Jums būtina ne tik žinoti kaip suprasti ar tai auglys, ar kitos problemos, bet ir laiku kreiptis į patyrusius specialistus, kadangi gydymas nėra lengvas ir malonus, dažniausiai atliekama operacija, kurios metu šalinamas auglys ar net visa krūtis.

Dar vienas nemalonus auglys sukelia odos vėžį. Tai visa galybė skirtingų odos ligų, kurias dažniausiai sukelia saulė (tiksliau ultravioletiniai spinduliai) bei soliariumai. Žinoma, apstu ir kitokių priežasčių, tačiau šios – ypatingai pavojingos, todėl paplūdimiuose reikia būti atsargiems, rūpintis savo oda, tepti apsaugančiu kremu, o soliariumų iš viso geriau vengti. Tai, kad Jūsų odai kažkas negerai išduos netikėtai atsiradę įvairūs pakitimai, dariniai. Juos gali ištirti Jūsų gydytojas ir pasakyti, ar tai pavojinga, ar ne.

Dažnėjantis ir visai kitoks nei anksčiau galvos skausmas, be priežasties atsiradęs pykinimas, stringanti kalba, prastėjanti rega ar klausa – ženklas, kad Jūs galite būti susidūrę su smegenų augliu. Smegenų auglys labai pavojingas, kadangi greitai gali pakeisti žmogų, atimti iš jo judėjimo džiaugsmą, suprastinti regą, klausą, atmintį ar kitus jutimus, paralyžiuoti kalbą. Siekiant išvengti šios baisios problemos reikia tik pajutus nemalonius simptomus kreiptis medicininės pagalbos. Kuo anksčiau kreipsitės, tuo paprastesnis ir greitesnis gydymas bus, tuo mažiau pažeisite savo organizmą.

Suprasti ar tai auglys – sunku, tačiau pajutus įvairius simptomus, jaučiantis blogai nevertėtų rizikuoti ir laukti savaiminio išgijimo, kadangi liga gali tik progresuoti, vis labiau ir labiau pažeisti Jūsų organizmą ar jį palaipsniui marinti. Siūlome gerai save stebėti, bent kartą metuose apsilankyti pas gydytojus profilaktiškai, stiprinti savo imuninę sistemą ir vengti vėžį sukeliančių situacijų, produktų.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 4+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")