Kaip gydo katės?

Grupė: SVEIKATA

Dažniausiai namuose sutinkami augintiniai yra katės arba šunys, jie namams suteikia gyvybės, pasitinka po darbo grįžtančius. Neretai galima išgirsti pasakymą kaip šuo su kate kai kalbama apie ką nors, kas nesutaria, tačiau tai tėra stereotipas. Dabar nemažai žmonių namuose augina ir katę, ir šunį, tačiau vis tik dauguma žmonių labiau mėgsta, kurį nors vieną gyvūną.

Kates dažnai augina žmonės, kurie jaučiasi vieniši, taip pat auginant katę riekia susitaikyti su mintimi, kad ne visada Jūs būsite namų šeimininkas. Katės yra gana principingi gyvūnai, jos mėgsta elgtis taip, kaip joms patinka. Renkantis katę reiktų gerai pasidomėti jos veislės ypatumais ir pasirinkti sau pačią tinkamiausią. Ne visos katės yra meilios ir mėgstančios gulėti šeimininkui ant kelių, kai kurios yra gana aktyvios ir reikalaujančios daugiau dėmesio, kitos labiau primeną ne ramų pūkuotą gyvūnėlį, o judrų mažą šunytį, kadangi mėgsta žaisti, netgi nešioja daiktus.

Nuo senų laikų yra laikomasi nuomonės, kad katės turi ir gydomųjų savybių, tačiau vis tik kaip gydo katės ir nuo ko jos gali apsaugoti žino nedaugelis. Galima pastebėti, kad katė dažniausiai atsiguls būtent ten, kur Jums skauda, toje vietoje kur yra žaizda ar tiesiog trinsis prie kojų tam žmogui, kurio sveikata prastesnė. Nuomonių apie kačių gydomas ligas yra labai daug ir skirtingų, nėra vienareikšmiško įrodymo, kad katės tikrai gydo, tačiau atlikti tyrimai rodo, kad tokia galimybė tikrai yra.

Kačių murkimas, mindymas ar tiesiog gulėjimas padeda žmogui nusiraminti, sugeria neigiamas emocijas, stabilizuoja kraujospūdį. Tačiau ne visos katės gali būti „gydytojos“. Kai kurios katės nėra meilios, nemėgsta žmonių rankų, todėl jų priversti gydyti neįmanoma. Dažniausiai meilesnės būna bute auginamos katės, jos įpratusios su šeimininku dalintis mažesne erdve ir jos labiau prisirišusios prie žmogaus.

Glostant ant kelių susirangiusią katę ji dažniausiai pradeda murkti – tai pasitikėjimo ir prieraišumo ženklas, tačiau dauguma kačių mylėtojų šį reiškinį laiko gydymo terapija. Atsipalaidavusi katė savo murkimu skleidžia bangas, kurios raminančiai veikia žmogaus organizmą, tvarko nervų sistemą, stimuliuoja žaizdų gijimą. Tyrimais nustatyta, kad kates auginantys žmonės rečiau turi bėdų su širdimi, geresnė jų kraujotaka ir jiems netenka dažnai lankytis gydymo įstaigose. Dažnai žmonės, kurie gyvena vieni augina kates, nes su kate jie gali pabendrauti, jiems ji neleidžia jaustis vienišiems. Kates auginantys žmonės rečiau serga depresija. Tuo pat metu katė reikalauja gerokai mažiau priežiūros nei šuo.

Maži kačiukai prieš susirangydami miegojimui paprastai tą vietą ilgai mindo savo letenėlėmis, taip jie ieško savo motinos, jiems nedrąsu naujoje vietoje, todėl negali ramiai užmigti, tačiau užaugę katinai šio įpročio nepraranda, tai jau labiau prilyginama masažui. Katė atsitūpia būtent toje vietoje, kur žmogui skauda ir pradeda mindyti. Tai lyg savotiškas masažas, kuris gali būti kiek skausmingas, nes katė mindydama išskleidžia savo nagus, tačiau dauguma žmonių teigia, kad toks masažas padeda ir skausmas praeina.

Galima pastebėti, kad grįžus namo esant blogai nuotaikai, katė bus meilesnė ir labiau lys glaustytis nei įprastai, ji stengsis nuraminti ir padėti. Jei katė leidžiasi, galima ją paimti ant rankų ir ramiai ją paglostyti, švelnus katės kailis padės nusiraminti ir atsipalaiduoti. Skirtingai nei dauguma gyvūnų katė yra labai švarus gyvūnas, ji nuolatos savo liežuviu prausia savo kailį, o organizmas suderintas taip, kad būtų pašalintos visos bakterijos. Todėl net ir laukinių kačių kailis dažniausiai būna švarus ir blizgantis, nebent katė yra serganti. Esant kraujuojančiai žaizdai katės seilės gali padėti greičiau jai sugyti. Kad ir kaip neįtikėtinai atrodytų kačių seilėse yra dezinfekuojančių savybių, jos išvalo žaizdą ir neleidžia susikaupti bakterijoms, taip pat kačių liežuvis yra šiurkštus, todėl laižydama žaizdą katė ją išvalo.

Neretai žmonės bijo kates auginti dėl vaikų, kad nekiltų alergijų gyvūno plaukams ar šios neįdrėkstų žaidžiant. Tačiau katės, kurios auginamos nuo mažens su vaikais, elgiasi su jais daug atsargiau nei su savo šeimininku ar kitu suaugusiuoju. Taip pat vaikai augdami su gyvūnais išmoksta rūpintis jais ir atsargiai su jais elgtis. Tyrimai rodo, kad vaikai augantys su katėmis beveik niekada neturi alergijų gyvūnams ar dulkėms.

Iš tikrųjų kaip gydo katės ir ar jos tikrai gydo galima tik spėlioti, vieniems padeda, kitiems ne Galbūt ne visos katės vienodai meilios ir turi gydomųjų savybių, tačiau praskaidrinti nuotaiką po sunkios darbo dienos, suteikti namams jaukumo ir šilumos gali tikrai kiekviena katė. Tinkamai prižiūrint augintinį jis atsidėkos savo draugiškumu, meile ir atsidavimu – o tai jau ir savotiškas gydymas, terapija.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 4+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")