Kaip vartoti sėmenų ir kitus aliejus?

Grupė: SVEIKATA

Visi žinome, kad riebalai yra besąlygiškai reikalingi organizmui taip pat kaip ir kitos maistinės medžiagos. Žinoma, kad riebalų perteklius yra žalingas ir pavojingas, tačiau tinkamai sureguliuotas riebalų kiekis maiste suteikia apsaugą nuo virusinių ligų, aprūpina organizmą energija. Tačiau tinkamai pasisavinami tik natūralūs riebalai, neperdirbti ir nesusintetinti.

Linų sėmenų aliejus vienas iš natūraliai gaminamų aliejų. Linai gerai auga Lietuvos dirvoje, todėl tai yra mūsų kraštų augalas. Atvežtiniai aliejai yra geri savo mineralinėmis medžiagomis, tačiau ne visi pritaikyti mūsų krašto klimatui ir žmonių gyvenimo būdui. Taip pat, kad atvežti ir parduoti importuotą aliejų yra naudojami priedai, kurie leidžia ilgiau išlaikyti produktą nesugedusiu. Tai patvirtina ir sėmenų aliejaus galiojimo laikas. Įprastus saulėgrąžų ar augalinius aliejus galima naudoti kelis mėnesius ar net metus, tuo tarpu sėmenų aliejus išlieka tinkamas vos kelias dienas, ilgiau pastovėjęs šis aliejus įgauną kartumą ir yra nebetinkamas vartoti. Kaip vartoti sėmenų aliejų gali pasirinkti kiekvienas žmogus individualiai, pagal savo poreikius. Šis aliejus gali padėti sustiprinti plaukus, nagus arba sudrėkinti išsausėjusią odą, taip pat tai natūralus užpilas salotoms, kuris padės pagerinti sveikatą.

Norintiems sulieknėti taip pat patartina rinktis sėmenų aliejų, jis padeda išvalyti organizmą ir maistas lengviau suvirškinamas. Išvalius organizmą palengvinamas širdies darbas, dėl to atsiranda daugiau jėgų, pašalinamas mieguistumas, lengviau pradedama kvėpuoti. Be viso to natūralus aliejus turi daug vitaminų, kurie yra nepamainomi sveikam ir geram organizmo darbui.

Norint pagerinti sveikatą linų sėmenų aliejų reikėtų vartoti kiekvieną dieną, po vieną valgomąjį šaukštą įmaišant į salotas. Gal kiek neįprasta, tačiau šis aliejus puikiai tinka prie uogų, medaus ar desertų. Sėmenų aliejų pilnavertiškai galima naudoti kaip įprastą aliejų, tačiau jis bus kur kas naudingesnis organizmui.

Dažniausiai moterims kyla klausimas kaip vartoti sėmenų aliejų, kad jis duotų naudos ne tik organizmui ir virškinimo sistemai, bet ir atstatytų natūralų odos blizgesį, padėtų gydyti žaizdas, pavyzdžiui nudegimus. Taip pat gali būti įdomu, kaip aliejus gali sustabdyti plaukų slinkimą, sustiprinti nagus, o nėščioms moterims padėti išvengti strijų. Kadangi šis aliejus yra natūralus, be jokių cheminių priedų jis tinkamas naudoti labai plačiai, juo galima plauti galvą, taip sustiprinant plaukus trūkstamais vitaminais. Reikia įtrinti galvą aliejumi ir palaikyti apie valandą, o vėliau gerai išplauti plaukus. Plaukai atgaus spindesį, galiukai nustos trūkinėti ir mažiau velsis. Nuo ilgalaikio lakavimo nagai nusilpsta, todėl aliejaus vonelės padės sustiprinti nagus, tereikia kartą į mėnesį palaikyti 10-15 minučių nagus aliejuje, kad procedūra būtų malonesnė aliejų galima šiek tiek pašildyti, jis taps skystesnis ir paskui bus lengviau jį nuplauti. Svarbu, kad aliejus neužvirtų, nes tada jis praras savo teigiamas savybes. Strijos dažniausiai atsiranda nėščioms moterims dėl išsausėjusios odos, vaisiui augant oda tempiasi ir išsausėjusios vietos įtrūksta, dėl to patartina kuo dažniau tepti odą aliejumi, kad ji būtų elastingesnė, pasiduotų tempimui, o sėmenų aliejus tam tinka kuo puikiausiai, tad kam gi naudoti brangius kremus.

Nors linų sėmenų aliejus labai naudingas sveikatai, tačiau ne visiems jis yra tinkamas, vienus erzina jo neįprastas skonis, kitus kvapas, dar kitiems jis nesuteikia tokios naudos kokios tikėtasi. Tačiau dabar aliejaus pasirinkimas yra labai didelis, galima išmėginti labai daug natūralių, ekologiškų aliejų ir pasirinkti patį tinkamiausią savo kūnui, kuris būtų skanus, malonaus kvapo ir teiktų pakankamai naudos. Tokie aliejai kaip palmių, abrikosų branduolių, migdolų yra atvežami iš kitų šalių ir pasižymi išskirtinėmis savybėmis, kurių nesuteikia joks mūsų krašte gaminamas maistas. Vieni suteikia organizmui daugiau jėgų, kiti labiau stiprina imuninę sistemą. Dauguma atvežtų aliejų yra spaudžiami šiltuose kraštuose, jie negali sustiprinti organizmo atsparumo šalčiui, tačiau jie gali apsaugoti nuo bakterijų ir jų keliamų ligų, nes karštyje bakterijos dauginasi daug greičiau, todėl augaluose savaime susiformuoja atsparumas joms.

Visi aliejai gali būti naudingi organizmui ir kūnui, svarbu tinkamai juos naudoti ir pritaikyti. Geriausia naudoti įvairius aliejus, kad gauti kuo įvairesnių maisto medžiagų. Taip pat prieš naudojant naują aliejų patartina pabandyti nedidelį jo kiekį, taip įsitikinant, kad jis nesukelia alerginių reakcijų. Nuo mažens pratinami vaikai vartoti natūralius aliejus išsiugdo, įpranta prie jų skonio ir tai tampa jų gyvenimo būdu ateityje, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį kokiame aliejuje gaminamas maistas vaikams. Tinkamai pagamintas maistas bus ne tik energijos šaltinis, tačiau ir sveikesnis, saugantis organizmą nuo kenksmingų medžiagų, stiprinantis imuninę sistemą.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 4+4=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")