Kaip rašyti motyvacinį laišką? Pavyzdys

Kandidatuojant į bet kokią darbo vietą dažniausiai reikalaujama CV (gyvenimo aprašymo) bei motyvacinio laiško. Kuomet CV jau nebegąsdina nei vieno ieškančio darbo, motyvacinis laiškas tampa dideliu galvos skausmu ir stresu, o galvoje tesisuka klausimas kaip rašyti motyvacinį laišką ir kur rasti gerą jo pavyzdį. Šiuos klausimus ir pabandysime išspręsti taip, kad nereikėtų kiekvieną kartą kandidatuojant į darbo vietą sukti sau galvos.

Geras motyvacinis laiškas gali nustelbti net ir kelis aukštojo mokslo diplomus, ir net kelerių metų darbo patirtį panašioje srityje, todėl nereikėtų į jį žiūrėti atmestinai ir parašyti tik tam, kad parašyti. Svarbu rašant motyvacinį laišką atskleisti tas savo savybes, kurios yra svarbios būtent tai darbo vietai, į kurią kandidatuojate. Tai reiškia, kad jei planuojate bandyti savo laimę darbinantis į penkias darbo vietas, teks rašyti penkis motyvacinius laiškus. Žinoma, nuo nulio perrašyti jų nebūtina, tačiau teks nemažai pakeisti.

Motyvaciniame laiške turi atsispindėti, kodėl Jūs esate tinkamas kandidatas siūlomai darbo vietai užimti. Nerašykite, kad atitinkate visus keliamus reikalavimus, geriau išvardinkite tuos reikalavimus, kuriuos atitinkate, taip bus matyti, kad tikrai atidžiai skaitote darbo skelbimą ir tikrai rimtai esate nusiteikę kelti savo kandidatūrą. Net jei Jums tai atrodo keista, darbdaviai ar kiti atsakingi už įdarbinimą asmenys skaito motyvacinius laiškus ir skiria jiems gerokai daugiau dėmesio nei skaitydami pridedamą CV.

Be atitikimų reikalavimas reikėtų nurodyti, kodėl norite dirbti šioje įmonėje, konkrečioje darbo vietoje, pavyzdžiui, galbūt darbas kelionių agentūroje Jums atrodo įdomus vien todėl, kad esate išmaišę pusę pasaulio ir mielai išmaišytumėte likusią pusę, galite ne tik perskaityti tai, kas rašoma keliautojų žinynuose, bet taip pat ir papildyti tai savo patirtimi, sudominti potencialius klientus savo potyriais svečiose vietose. O galbūt darbinatės išmaniųjų technologijų parduotuvėje ir nesate praleidę nei vienos didesnės technologijų parodos, kuriose pristatomos visos naujovės. Tokios informacijos pateikimas tikrai vertas sakinių ir žodžių motyvaciniame laiške.

Kiek sunkiau patarti kaip rašyti motyvacinį laišką tiems, kurie darbinasi kūrybiškumo, šmaikštumo reikalaujančiose darbo vietose, pavyzdžiui, reklamos agentūroje tekstų kūrėjo pareigoms užimti. Siekiant gauti tokią darbo vietą reikia atskleisti savo talentą ir taip sudominti darbdavį, jokie šablonai ar pavyzdžiai čia tikrai nepadės.

Deja, net ir sekdami pavyzdžius dauguma vis dar daro nemažai klaidų. Didžiausia jų – vos ne žodis žodin sutampantis tekstas. Neretai darbdaviai sulaukia net kelių dešimčių CV ir motyvacinių laiškų į vieną darbo vietą, todėl skaitydami beveik identiškus motyvacinius laiškus susidaro neigiamą įspūdį, iš karto nuvertina kandidatą, sumažina jo šansus užimti siūlomą darbo vietą. Tad jei norite išvengti šios problemos – pasitelkite kaip įmanoma daugiau savo minčių, o iš pavyzdžio pasiskolinkite tik pamatus.

Dar viena didelė klaida – gramatikos, skyrybos bei stiliaus klaidos. Joks darbdavys nenorės samdyti neraštingo žmogaus. Ypač jei jo darbe teks bendrauti su klientais raštu. Rekomenduojama parašius motyvacinį laišką, užpildžius gyvenimo aprašymą keletą kartų juos perskaityti prieš siunčiant. Bent jau akivaizdžias klaidas galbūt pavyks pastebėti ir ištaisyti, o tai jau šis tas.

Taip pat vertėtų žinoti, kad kandidatuojant į darbo vietą, kurios skelbimas pateiktas ne lietuvių, o kita, pavyzdžiui, anglų kalba, reikėtų motyvacinį laišką ir CV pateikti būtent ta pačia kalba kaip ir skelbime. Darbdavys pateikdamas skelbimą anglų kalba greičiausiai ieško žmogaus, kuris puikiai išmano šią kalbą, o galbūt, tai yra ta vienintelė kalba, kurią supranta darbdavys. Taip dažniausiai nutinka kai darbinamasi į tarptautines kompanijas, turinčias Lietuvoje tik filialus.

Paisydami šių patarimų turėtumėte sugebėti parašyti tinkamą CV nesinaudodami net ir pavyzdžiu, tereikia tik šiek tiek pagalvoti, įsivaizduoti save darbdavio vietoje ir rašyti taip, kad įtikintumėte net save, jog esate idealiausias kandidatas siūlomai darbo vietai. Jei vis tiek reikia pavyzdžio, pateikiame jį.

Motyvacinio laiško pavyzdys

Gerb. Direktoriau,

Interneto skelbimų portale „Darbo skelbimų portalas“ perskaičiau Jūsų bendrovės skelbimą apie darbą Jūsų įmonės technikos skyriuje. Mane sudomino galimybė prisijungti prie patyrusios komandos užimant vyr. kompiuterių techniko pareigas.

Esu Vardaitis Pavardaitis, 2014 metais sėkmingai baigęs informatikos bakalauro studijas XX universitete. Studijų metu (nuo 2012 iki 2014 metų) dirbau kompanijoje „IT kompanija“ kompiuterių techniku, todėl įgijau vertingos patirties šioje srityje. Gebu dirbti tiek su senesnės kartos IT technika, tiek ir su naujausiais technologiniais sprendimais, kadangi nuolatos domiuose šia sritimi, seku pasaulines naujienas, dalyvauju įvairiose parodose, konferencijose bei seminaruose.

Dirbdamas „IT kompanija“ pasiekiau, kad pasikartojančių gedimų skaičius būtų sumažintas perpus, kartu su komanda kūrėme sprendimus, padedančius optimizuoti darbą, taip suteikiant operatyvesnę pagalbą. Dalį laiko dirbau prižiūrint ne tik kompanijos darbuotojų IT techniką, bet ir kompanijos serverį, todėl įgavau patirties ir serverių administravime.

Jau studijų metu domėjausi Jūsų kompanija, kuri garsėja kaip savo srities lyderė, kuri pastaruoju metu itin aktyviai plečiasi. Esu tikras, kad mano įgyta patirtis bei asmeninės savybės ir domėjimasis technologijomis Jums būtų naudingos plečiant savo veiklą. Dėl šių priežasčių norėčiau užimti vyr. kompiuterių techniko pareigas Jūsų įmonėje.

Jeigu Jūs manote, kad aš esu tinkamas kandidatas šioms pareigoms užimti, lauksiu Jūsų atsakymo dėl susitikimo.

Pagarbiai
Vardaitis Pavardaitis
Kartu pridedama: gyvenimo aprašymas (CV), buvusio darbdavio rekomendacinis laiškas.

Toks motyvacinis laiškas – geras pavyzdys, tačiau siekiant geriausių rezultatų reikėtų pasitelkti savo kūrybiškumą, įvertinti savo patirtį, savybes ir siūlomą darbo vietą bei negalvojant kaip rašyti motyvacinį laišką tiesiog pabandyti sužavėti darbdavį. Tiesa, nevertėtų pervertinti savęs ir savo savybių, pateikite tik tai, kas yra tiesa.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

dominykas2016-04-17, 21:04 aciu laibai padejai

Komentuoti:

Kiek bus 6+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")