Kaip parašyti ir išleisti knygą?

Pasidalink:

Kaip parašyti ir išleisti knygą?

Knygas skaito nemažai žmonių, nors ir kartais linkstama teigti priešingai. Vieni skaito grožinę literatūrą kiti su savo darbu ar pomėgiais susijusias knygas, dar kiti – tai ką kas nors rekomenduoja ar pavyksta rasti po ranka. Bet kuriuo atveju, kažkas yra tų knygų autorius ir leidėjas. O juo gali būti beveik bet kas, kas tik turi idėjų ir bent šiek suvokia kaip parašyti ir išleisti knygą.

Visų pirma reikia rasti idėją knygai. Ji turėtų nuolat virti Jūsų galvoje, neapleisti net ir miegant, priešingu atveju vargu ar tokios idėjos užteks knygai, nes ji turi būti plėtojama, nuosekli ir, svarbiausia, įdomi skaitytojui. Idėja, siužetas ypač svarbu grožinei literatūrai, tuo tarpu nusprendus imtis sudėtingesnių, faktais paremtų leidinių kūrimo reikia įvertinti savo žinias toje srityje.

Geros idėjos neužteks, tad seks ilgas darbas – rašymas. Tačiau norint pradėti rašyti reikėtų susidėlioti planelį – tai padės nepamiršti savo idėjų, minčių, ypač po kelių dienų (o kartais ir mėnesių) rašymo. Taigi, savo mintis užrašykite išskirdami jų esmę, taip turėsite planelį, iš kurio greičiausiai atsiras ir turinys.

Pasidalink:

Kuomet paisydami savo pasirengto plano parašysite knygą reikės nepamiršti jos redaguoti. Visuomet siūloma perskaityti keletą kartų patiems, o tada pateikti redaktoriui ar bent jau kitam artimam žmogui, kuris gali įvertinti ir pakoreguoti Jūsų knygą. Žinoma, profesionalo pagalba daug naudingesnė ir vertingesnė nei toje srityje mažiau besiorientuojančio žmogaus. Ypač tai svarbu jei ketinate knygą išleisti ir ją pardavinėti.

Kalbant apie knygos leidimą – pats paprasčiausias būdas tai padaryti yra kreiptis į leidyklas, kurios turi ne tik daug patirties, bet ir palankesnes sąlygas knygos pardavimui, kontaktus didžiausiuose knygynuose, prekybos centruose, taip pat siūlo profesionalaus redaktoriaus, dizainerio, iliustratoriaus bei spaustuvės paslaugas. Toks būdas kainuoja gana daug (yra išimčių, tačiau vis tiek teks atseikėti pajamų dalį leidyklai), bet net ir pasirinkus viską daryti patiems teks nemenkai paploninti savo piniginę, o dažnu atveju netgi atverti ją plačiau nei susitariant su viena konkrečia leidykla, kadangi jos turi kur kas palankesnes sąlygas paruošimui, spaudai, pardavimams ir reklamai, be kurios knygą parduoti bus labai sunku. Taigi, gerai pasvėrus išlaidas ir savo laiką dauguma rašytojų, tiek grožinės, tiek mokslinės ar kitos literatūros autorių renkasi leidyklose siūlomas paslaugas.

Pasidalink:

Jei šiuo metu kaip tik esate kupini idėjų, galvojate kaip parašyti ir išleisti knygą, sukūrę rankraščio dalį ją nusiųskite leidykloms, pradėkite derintis dėl konkretesnių sąlygų ir galbūt visai netolimoje ateityje savo knygą galėsite matyti didžiuosiuose knygynuose, prekybos centruose.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")