Kaip pasikeisti pasą, teises, vairuotojo pažymėjimą?

Kiekvienas Lietuvoje gyvenantis pilietis nuo 16 metų privalo turėti savo asmens dokumentą, tai gali būti pasas arba asmens tapatybės kortelė. Kiek vėliau dideliu poreikiu (tačiau ne būtinybe) tampa vairuotojo pažymėjimas arba liaudiškai vadinamos teisės, tačiau tiek vieni, tiek kiti dokumentai turi galiojimo laiką, todėl natūraliai kyla klausimas kaip pasikeisti pasą, teises ar vairuotojo pažymėjimą, kad nereikėtų kurį laiką būti be dokumentų.

Besibaigiant asmens tapatybės kortelės ar paso galiojimui reikėtų kreiptis į policijos komisariato migracijos skyrių. Tokie skyriai yra faktiškai kiekviename mieste, todėl didesnių problemų dėl to neturėtų kilti. Anksčiau galvojant kaip pasikeisti pasą reikdavo nepamiršti savo fotografijų, pasidomėti, kur yra artimiausias banko skyrius, kuriame galima sumokėti privalomą valstybės rinkliavą už naujo paso pagaminimą, tačiau šiuo metu viskas supaprastinta – sumokėti rinkliavą galima banko kortele ar grynaisiais (ne visuose skyriuose), fotografijos atliekamos modernia technika ten pat, kur ir pildomi visi reikiami dokumentai paso pasikeitimui.

Planuoti paso keitimo procedūrą reikėtų iš anksto, kadangi jo gamyba užtrunka (gaminant ne skubos, o bendra tvarka). Taip pat, daugelyje miestų yra nemažos eilės, tad būkite pasiruošę ir tam, kad gali tekti palaukti, sugaišti daugiau laiko. Sutaupyti šiek tiek laiko gali padėti išankstinė rezervacija telefonu ar internetu.

Vairuojantiems dokumentų keitimas dar dažniau sutinkamas, nes rūpi ir kaip pasikeisti teises, vairuotojo pažymėjimą. Keitimo procedūra labai panaši kaip ir keičiant pasą ar asmens tapatybės kortelę, vietoje padaroma nuotrauka, sumokama nustatyto dydžio rinkliava ir per tam tikrą laiką išduodamas naujas vairuotojo pažymėjimas. Jei senasis dar galioja, iki bus išduotas naujasis galima juo naudotis, vėliau jis paimamas ir nebegrąžinamas.

Prieš vykstant pasikeisti vairuotojo pažymėjimo vertėtų susirinkti visus reikiamus dokumentus, jų čia reikia kiek daugiau nei keičiant pasą. Visų pirma, visiems susimąsčiusiems ko reikia ir kaip pasikeisti vairuotojo pažymėjimą reiktų pasirūpinti galiojančia sveikatos pažymą (ją išduoti gali Jūsų poliklinika ar privačios medicinos įstaigos, įvertinusios Jūsų sveikatos tinkamumą vairuoti). Keičiantiems 10 metų galiojančius ar senojo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimus papildomai reikia pateikti tik asmens dokumentą, tuo tarpu keičiantiems trumpalaikius (2 metų galiojimo) vairuotojo pažymėjimus vertėtų pasirūpinti ir pažymomis apie išklausytus papildomus kursus, jei šie buvo privalomi (priklausomai nuo turimų pažeidimų, kitų situacijų).

Pateikus visus dokumentus, iš anksto suplanavus vizitus į reikiamas institucijas neturėtų kilti jokių problemų keičiant savo baigiančius galioti dokumentus (visuomet rekomenduojama keisti dar galiojančius, o ne pasibaigusio galiojimo dokumentus), tai bus gana paprasta, nesudėtinga procedūra tinkamai nusiteikus ir nesuplanavus jokių svarbių darbų iš karto po to, nes dokumentų keitimas gali ir šiek tiek užtrukti, ir iškelti papildomų veiksmų, pavyzdžiui, pritrūkus vienos ar kitos pažymos, dėl techninių kliūčių ar esant ypatingai dideliam kiekiui kečiančių dokumentus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+4=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")