Kaip veikia šaldytuvas?

Grupė: NAMAI, BUITIS
Pasidalink:

Sunkoka būtų rasti nuolat gyvenamus namus, kuriuose nebūtų šaldytuvo. Tai tikrai puikus buitinės technikos prietaisas leidžiantis ilgiau išsaugoti maistą, gaivintis šaltais gėrimais karštą dieną ar užšaldyti pakankamai maisto produktų, kad nereikėtų kiekvieną dieną užsukti į parduotuvę. Bet kaip veikia šaldytuvas, kuris toks svarbus kiekvienuose namuose? Čia yra penki pagrindiniai dalykai: šaldantis skystis, kompresorius, kondensatoriaus gyvatukas, garinimo gyvatukas ir išplėtimo indas. Žinoma, visa tai yra sujungta į vieną grandinę.

Visų pirma šaldytuve (dažniausiai apačioje) esantis kompresorius sutraukia šalto oro garus, padidina spaudimą ir stumia jį į kondensavimo vamzdelių gyvatuką, kur jis kyla link išplėtimo indo. Karštos susidariusios dujos pasiekusio virtuvės oro temperatūrą ima tapti skystos ir dėl didelio spaudimo įtekėdamos į šaldytuvo viduje esantį garinimo gyvatuką atvėstą, pavirsta šaltomis dujomis ir siunčiamos atgal į kompresorių, kur vėl ši naujo įsilieja į grandinę.

Pasidalink:

Tokiu paprastu, fizikos dėsniais pagrįstu principu veikia elementariausia šaldytuvo funkcija – šaldymas ir vėsios temperatūros palaikymas. Kažkiek pati struktūra ar išdėstymas gali skirtis, tačiau pagrindiniai elementai būna maždaug tokie. Papildomos šaldytuvo funkcijos jau šiek tiek apsunkina sistemą ir reikalauja daugiau elektronikos.

Viena iš labiausiai vertinamų sistemų – bešerkšnis šaldymas (angl. no frost), kuris leidžia išvengti nemalonaus ir nemažai laiko atimančio šaldytuvo atitirpinimo. Bešerkšnė šaldymo sistema apsaugo šaldytuvo sieneles nuo susidarančio šerkšno, nes šis nusėda ant aušintuvo, kur vėliau būna atitirpinamas ir nubėga į specialų bakelį, dažniausiai įrengtą virš kompresoriaus. Labai panašiai veikia ir itin greito užšaldymo (angl. super frost) ir automatinio atitirpimo sistemos, su šiek tiek patobulinimų, padedančių tai atlikti kokybiškiau.

Pasidalink:

Galima pastebėti šaldytuvus, kurie turi du kompresorius. Dažniausiai ryškiai skiriasi šaldytuvų su dviem kompresoriais kaina ir susimąstoma ar to tikrai reikia. Tai naudinga daug laiko namuose nebūnantiems žmonėms, kurie šaldytuvą ištuština, tačiau palieka maisto produktų šaldiklyje. Tuomet išvykdami galite visai išjungti patį šaldytuvą, o šaldiklis dirbs dėka atskiro kompresoriaus. Tai padeda ženkliai sumažinti išlaidas elektros energijai.

Rinkdamiesi šaldytuvą ir bandydami suvokit kaip veikia šaldytuvas ar konkrečios jo funkcijos turėtume kaip įmanoma atidžiau žiūrėti į energijos sąnaudas, kurias išreiškia klasės. Rekomenduojama nepagailėti investicijų ir pasirinkti A+, A++ ar A+++ klasės šaldytuvus, kurie per keletą metų padės nemenkai sutaupyti.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

kamile2016-11-16, 19:18 Geras dabar zinosiu kaip veikia saldytuvas

Komentuoti:

Kiek bus 4+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")