Kaip pasirinkti skalbimo mašiną?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Šiandieniniame pasaulyje gyvenimas be skalbimo mašinos tikriausiai neįsivaizduojamas. Žmonės turi daug rūbų, o jų plovimui laiko neužtenka. Skalbimo mašinos nauda labiausiai pajaučiama atsiradus mažiems vaikams, nereikia pergyventi, kad susipurvins žaisdami kieme, nes grįžus galima lengvai juos išplauti. Tačiau kaip ir daugumos daiktų asortimentas parduotuvėse yra labai platus ir neretai kyla klausimas kaip pasirinkti skalbimo mašiną.

Pirmas dalykas į kurį atkreipiamas dėmesys renkantis naują skalbimo mašiną tai pakrovimo būdas. Jie gali būti du: arba pakraunama iš viršaus, arba iš priekio. Tiek vienas tiek kitas būdas yra patogus tam tikrose situacijose. Dažniausiai renkamasi pakraunamos iš priekio, nes jos įprastai yra didesnės, matosi būgnas, taip pat ant viršaus galima laikyti daiktus. Tuo tarpu pakraunamos iš viršaus patogesnės mažose erdvėse, jos dažniausiai yra siauresnės.

Tačiau norint atidaryti viršų negali būti pakabinamų spintelių. Dar vienas skirtumas tarp pakraunamų iš viršaus ir iš priekio yra patogumas išimant skalbinius. Iš priekio išimant galima apačioje pastatyti krepšį ir skalbinius tiesiog į jį išversti, tuo tarpu iš skalbimo mašinos kuri pakraunama per viršų reikia traukti drabužius po vieną ir iš būgno dugno pasiekti dažniausiai yra pakankamai sunku. Taip pat galima rinktis įmontuojamas arba laisvai pastatomas skalbimo mašinas. Dabar populiaru rinktis įmontuojamą buitinę techniką, tačiau skalbimo mašina nėra pritaikyta įmontavimui, kaip bebūtų ji turi atsidaryti tai užima vietos, kai kurie priima sprendimą pastatyti skalbimo mašiną lyg spintelėje, taip jos nesimato, tačiau tai ne visada yra patogu, nes tam reikia kur kas daugiau vietos. Taip pat sunaudojama erdvė, kurią būtų galima panaudoti skalbimo priemonėms laikyti, kaip bebūtų tai priklauso nuo Jūsų norimo ir kuriamo dizaino.

Priklausomai nuo to kiek yra šeimos narių ir kiek rūbų paprastai skalbiama, renkantis skalbimo mašiną reikia atkreipti dėmesį į talpą. Perkrovus skalbimo mašiną gali sulūžti būgnas, todėl geriau pasirinkti daugiau svorio atlaikančia mašiną nei rizikuoti ją perkrauti. Įprastai standartinės skalbimo mašinos skalbia iki 5 kilogramų, tačiau yra gaminamos ir mažesnės arba didesnės, kurios atitiktų Jūsų poreikius.

Tikriausiai kiekvieną elektros prietaisą perkant atkreipiamas dėmesys į elektros sunaudojimą. Savaime suprantama tai labai svarbus kriterijus domintis kaip pasirinkti skalbimo mašiną. Skalbimo mašina dirbs ne nuolatos, bet dažnai ir reikalaus nemažai elektros ir vandens sąnaudų. Naujos skalbimo mašinos skirstomos pagal energijos klases, tai taikoma ne tik joms, taip pat ir šaldytuvams ir kitiems stambiems buities prietaisams. Klasės dažniausiai yra A+++, A++, A+, A, B, C, D, E. A klasė yra taupiausia, E mažiausiai taupanti. Įprastai net ir labai pigios skalbimo mašinos priskiriamos kuriai nors A klasei, žemesnės klasės taikomos senosioms. Nereiktų galvoti, kad vien tik elektros sąnaudas nurodo skalbimo mašinos energijos klasė, tai taip pat ir vandens taupymas. Kuo aukštesnė klasė, tuo mažiau vandens pertekliaus bus sunaudojama kiekvieno skalbimo metu, tai ypač svarbu žmonėms, kurie skalbia dažnai, bet po nedaug.

Taip pat klasė turi įtakos skalbimo kokybei. Dažnai skalbiant sena skalbimo mašina galima pastebėti, kad balti rūbai papilkėja, o spalvoti praranda ryškią savo spalvą, savaime suprantama tai pataisyti gali skalbimo milteliai ir kitos skalbimo priemonės, tačiau dažnai skalbiant greičiau audinys sudyla. Todėl naujos skalbimo mašinos pasižymi švelniu ir atsargiu skalbimu.

Visi skalbimo mašinų gamintojai džiaugiasi galėdami pasiūlyti pirkėjui daug skirtingų skalbimo programų, tačiau žmonėms tai aktualu buvo ankščiau, dabar viskas pereina prie išmaniųjų technologijų ir nenorima gilintis į programų nustatymus. Tačiau ieškant kaip pasirinkti skalbimo mašiną dažniausiai renkamasi tokios, kurios pačios gali nustatyti svorį ir parinkti reikiamą programą. Taip pat yra galimybė rinktis mašiną, kurią būtų galima valdyti nuotoliniu būdu. Tarkim išėję į darbą pamiršote įjungti skalbimo mašiną, dabar tai galima padaryti telefonu. Tiesiog parinkti funkciją ir ryšio pagalbą signalas bus nusiųstas, o grįžę namo galėsite džiaugtis išskalbtais skalbiniais. Žinoma, prieš tai reikia būti įpylus skalbimo priemonių, sudėjus rūbus.

Vien išskalbtų rūbų dažniausiai neužtenka, norisi, kad jie kuo greičiau išdžiūtų ir būtų galima vėl dėvėti. Standartinės skalbimo mašinos visos gaminamos su gręžimo funkcija, nuo skalbimo mašinos priklauso kiek ji išgręš, vienos labai stipriai išgręžia, skalbiniai lieka beveik sausi, kitos mažiau.

Tiek vienas, tiek kitas variantas turi ir privalumų, ir trūkumų. Kuo geriau skalbiniai išgręžiami tuo lengviau ir greičiau išdžiūsta, tačiau nuo stipraus nuolatinio gręžimo medžiaga greičiau sudyla ir rūbai tampa netinkami naudoti. Kai kurių rūbų sudėtyje nurodyta, kad netinka gręžimas skalbimo mašina. Todėl reiktų parinkti tinkamą programą tokiems rūbams. Taip pat galima rasti skalbimo mašiną, kuri turi džiovinimo funkciją, tokios mašinos labai praverčia tiems, kurie augina mažus vaikus ir neturi daug vietos džiovinimui, tačiau taip išdžiovintus rūbus reikia lyginti, jie yra susukami ir stipriai sulamdomi, todėl kai kuriems ši programa visai nepriimtina. Kiti perka atskirai džiovinimo mašinas, tačiau tai reikalauja papildomos vietos.
Bene rečiausiai pagalvojama apie triukšmą ir vibraciją renkantis skalbimo mašiną, nes visas mintis užgožia kiti svarbūs kriterijai, tačiau apie tai turėtų pagalvoti visi, kurie planuoja skalbimo mašiną statyti bute, kur gerai girdisi mašinos darbas bet kuriame kambaryje. Garsiai dirbanti skalbimo mašina gali kelti napatogumų migdant vaikus ar tiesiog nuolat būnant namuose, skalbiant naktį (tai populiaru tarp tų, kurie naudoja dviejų tarifų elektros skaitiklius).

Kaip išsirinkti skalbimo mašiną atrodo nesunku, tačiau pradėjus rimtai ieškoti atsiranda nemažai kriterijų kuriuos svarbu apsvarstyti. Skalbimo mašina perkama keliems metams į priekį, todėl nereiktų apsiriboti nuostata - aš gyvenu vienas ir man didelės nereikia. Jei po penkių metų planuojate gyventi taip pat tada viskas gerai, tačiau dažniausiai suklysta jaunos šeimos. Vaikai auga, poreikiai taip pat, o įsigyta skalbimo mašina pati nedidėja, tenka ją keisti.

 

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")