Kaip klijuoti sienų ir grindų plyteles, mozaiką?

Grupė: NAMAI, BUITIS
Pasidalink:

Turbūt sunku rasti geresnę grindų ar sienų dangą virtuvėje, vonios kambaryje ar kitose drėgnose patalpose nei plytelės ar iš plytelių padaryta mozaika. Tačiau norint, kad vaizdas būtų puikus, o įrengimas praktiškas, reikia žinoti kaip klijuoti sienų ir grindų plyteles, paruošti tam paviršius ir pasiruošti patiems.

Išsirinkus norimas plyteles, apskaičiavus reikiama plotą ir pridėjus bent keletą procentų (rekomenduojama apie 10%) papildomo ploto nenumatytiems atvejams, tokiems kaip plytelių skilimai, pjaustymai ties vamzdžiais, sienomis ar kitais objektais, metas pasiruošti pagrindą. Nesvarbu, tai grindys ar sienos, jos turi būti lygios. Kiekvienas nelygumas gali lemti plytelių trūkinėjimą, skilimą. Grindims lyginti šiuo metu labai populiaru naudoti savaiminio išsilyginimo mišinį, tuo tarpu sienas reikėtų lyginti patiems naudojant lyginamąjį mišinį. Išlygintą paviršių, jei ji blizgus ir slidus, reikėtų kiek pašiurkštinti, tam puikiai tinka giluminis gruntas.

Pradėti klijuoti reikėtų nuo tokios vietos, kurioje nereikia pjaustyti, tačiau ir ne nuo patalpos vidurio, todėl rekomenduojama rinktis plytelių klojimą nuo patalpos kampo. Užsigalvojusiems kaip klijuoti plyteles reikėtų nepamiršti klijų. Kai kurios plytelės (tai būna nurodyta ant pakuotės) reikalauja specialių, tam tikro pagrindo, sudėties klijų. Taip pat kitokie klijai reikalingi šildomoms grindims, ne visi klijai tiks ir norint klijuoti mozaiką.

Pasidalink:

Klijus tepti tiek ant sienos, tiek ant grindų reikia tam skirta mentele, padarant nedidelius griovelius, tačiau tolygiai. Rekomenduojama neįsijausti ir vienu kartu pernelyg didelių plotų netepti, ypač jei neturite daug klijavimo patirties – galite nespėti sudėti visų plytelių iki klijai ims džiūti. Nepamirškite sureguliuoti plytelių aukščio, tai galima padaryti paspaudžiant iškilusias plyteles giliau, pakalant jas guminiu plaktukų (svarbu nepervertinti plytelės tvirtumo ir netrinktelėti per stipriai).

Kuomet suklijuosite visas plyteles reikėtų pasistengti aštresniu daiktu išvalyti tarpus, nuvalyti paviršių, jei kur išsitepė klijais, nes sudžiūvusius klijus nuvalyti gali būti labai sunku. Taip pat siūloma nevaikščioti ant naujai klotų plytelių iki pilnai neišdžius klijai. Įprastai ant klijų pakuotės nurodoma, po kiek laiko galima vaikščioti, užstatyti patalpą baldais. Sudžiūvus klijams, tiek sienų, tiek grindų plytelių tarpai glaistomi. Rekomenduojama rinktis glaistą, kurio spalva panaši į plytelių.

Norintiems išskirtinumo, prabangos siūloma mozaika. Tačiau tiems, kurie galvoja kaip klijuoti mozaiką reikėtų pasidomėti ir kaip ugdyti kantrybę bei kruopštumą – to tikrai prireiks. Dažniausiai mozaika gaminama pagal užsakymą, tačiau galima rasti ir paruoštų sprendimų ar kurti ją nuo pat pradžių patiems. Jei kursite mozaiką savarankiškai iš įsigytų stiklo ar keramikos gabalėlių reikės ant sienos, lubų ar grindų nusipaišyti norimą raštą, piešinį, suderinti spalvas ir nenukrypti nuo savo padarytų kontūrų.

Pasidalink:

Klijuoti mozaiką reikia nedideliais ploteliais, naudojant plytelių ar specialius plytelių klijus, priklausomai nuo to, kokia mozaika naudojama: stiklo ar pagaminta iš keraminių plytelių. Suklijavę palaukite bent vieną parą ir sulyginkite, nušlifuokite kampus, ypač ten, kur mozaikos elementai gali maišytis, kelti rizika susižeisti (baseine, priešpirtyje, vonios kambaryje). Jei naudojama profesionaliai paruošta, apdirbta mozaika, kampų ir kraštų lyginti gali nereikti, tuo tarpu jei naudojama iš keraminių plytelių skaldyta mozaika, kampai gali būti labai aštrūs ir pavojingi.

Norintiems mozaika padengti didesnį plotą reikėtų paieškoti stiklo mozaikos lapų. Šie leidžia gerokai greičiau uždengti grindis, sienas ar lubas, nevargti su smulkučiais kvadratinio centimetro dydžio mozaikos gabalėliais. Tokie lapai yra panašaus dydžio kaip standartinės keramikinės plytelės, o kartais ir dar didesni, todėl dirbti su jais tikrai bus patogiau. Be viso to, šie lapai būna lankstūs, tad tinka ir apvalioms kolonoms, lenktiems paviršiams.

Žinodami kaip klijuoti plyteles ar dėlioti mozaiką galėsite įsirengti savo namus pagal savo skonį, neišleisdami daugybės pinigų specialistams. Mozaikos ir plytelių klijavimas gana brangus yra todėl, kad tai atima labai daug laiko, reikia laukti kol stings klijai, reguliuoti plytelių aukščius, tiesumą, derinti mozaikos gabalėlių spalvas. Tačiau nepaisant laiko tai gana paprastas darbas, kurį gali atlikti dauguma žmonių, tereikia apsišarvuoti kantrybe.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

PIJUS2023-05-29, 09:54 AS PATINKA SIS STRAIPSNS

Komentuoti:

Kiek bus 8+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")