Kaip išsirinkti čiužinį?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Investuoti į gerą miegą – būtina. Tai padeda kokybiškiau išsimiegoti, dėl ko vėliau padidėja produktyvumas, gerėja savijauta ir nuotaika. Tokių argumentų tikrai turėtų užtekti, kad pradėtumėte galvoti kaip išsirinkti čiužinį.

Renkantis čiužinį reikia įvertinti ir savo turimą ar planuojamą įsigyti lovos rėmą. Kai kuriems čiužiniams gali būti netaikoma garantija jei Jūsų lova yra su patalynės dėže ar lygiu pagrindu, o ne grotelėmis. Greičiausiai taip gali nutikti su latekso čiužiniais, kadangi šie bijo drėgmės, mėgsta gerą ventiliaciją, o ją suteikti gali tik lovos su grotelėmis.

Alergijų kamuojamiems žmonėms čiužinio pasirinkimas taip pat kiek keblesnis, tačiau į pagalbą gali ateiti specialūs antialerginiai užvalkalai. Šie naikina dulkių erkutes, taip panaikindami pagrindinį alergeną. Siekiant maksimaliai sumažinti alergijas siūlomi lateksiniai, viskoelastiniai čiužiniai, rekomenduojama prisivengti spyruoklinių.

Kadangi čiužinio kietumą reikia rinktis pagal svorį, pravartu to nepamiršti. Iš tiesų, kuo žmogus sunkesnis, tuo kietesnis ir tvirtesnis čiužinys jam reikalingas. Didžiausia bėda atsiranda tada, kai dviejų kartu miegančių žmonių svoriai skiriasi. Geriausia išeitis – du čiužiniai, tačiau tai nėra patogu. Patogesnis sprendimas – dvigubi, skirtingų kietumų čiužiniai, kurie pagaminti taip, kad nesijaustų jų jungimo. Tokie čiužiniai praverčia tuomet, kai skirtumas tarp partnerių yra bent 30 – 40 kg.

Įdomu tai, kad ne visuomet įvertinamas ir ūgis. Aukšti žmonės jau apie tai pagalvoja iš anksto, tačiau vidutinio ūgio žmonėms taip pat yra rizika nusipirkti per trumpą čiužinį. Rekomenduojama, kad čiužinys būtų bent 20 cm ilgesnis nei Jūsų ūgis. Taigi, jei Jūsų ūgis virš 180 cm, Jums gali tekti ieškoti nestandartinio, ilgesnio čiužinio, o taip pat ir atitinkamo dydžio lovos.

Prakaituojantiems, kaip ir alergiškiems, gali padėti užvalkalai, gera patalpų ventiliacija, tačiau vertėtų rinktis ir geriau kvėpuojančius čiužinius, pavyzdžiui – spyruoklinius. Be to, pasirūpinkite, kad Jūsų čiužinio užklotas būtų lengvai skalbiamas.

Čiužinio kaina – dar vienas būdas greičiau atsakyti į klausimą kaip pasirinkti čiužinį. Paprastesni spyruokliniai čiužiniai gali kainuoti keletą šimtų litų, tuo tarpu aukštos kokybės lateksiniai viršija ir tūkstanti ar net kelis. Taigi, nuspręskite, kiek galite skirti, o tada pradėkite tiksliau rinktis sau tinkamą čiužinį. Neretai pastebima, kad tie, kurie pradžioje galvoja pirkti pigų čiužinį, išmėginę geresnės kokybės, patogesnius čiužinius persigalvoja ir renkasi nebežiūrėdami į kainą.

Čiužinio išbandymas padeda ne tik pakeisti nuomonę minėtoje situacijoje, bet taip pat ir leidžia išsirinkti tikrai patogų, o ne tik teoriškai patogų čiužinį, kuris tarnautų ilgai, nekeltų jokių rūpesčių, būtų patogus ir tinkamas Jums ar Jūsų antrai pusei, jei miegate ne vienas. Nepagailėkite laiko ir neskubėkite pirkti patikusio čiužinio ar pamatę viliojančią akciją, paieškokite ilgiau, kol rasite tą vienintelį, kuris idealiai atitinka Jūsų keliamus reikalavimus ir naudojimo sąlygas.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 5+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")