Kaip dėti trinkeles?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip dėti trinkeles?

Prie individualaus namo norisi komforto, o ne tik žolės ar smėlio, ypač apie tai susimąstoma po lietaus, kuomet nuo garažo ar aikštelėje palikto automobilio tenka per balas šokinėti iki namo. Išeitis tam yra – tai gana populiarios tokiose vietose trinkelės.

Norint, kad šis sprendimas išspręstų bėdą, padėtų, reikia žinoti kaip dėti trinkeles, kaip paruošti pagrindą joms, kokia seka atlikti darbus ir kokia įranga pasirūpinti. Tačiau pats pirmas darbas turi būti idėjos sukūrimas ir perteikimas planelyje, pagal kurį būtų galima dirbti.

Turint detalų planą, kuriame pažymėta planuojamo tako ar pravažiavimo vieta, atstumas nuo vieno objekto iki kito, takelių, takų plotis ir kita svarbi informacija, bus gerokai lengviau dirbti, taip pat tai pravers jei samdysite brigadą kuriems nors darbams atlikti ar kreipsitės pagalbos į grunto nukasimo darbus atliekančius žmones.

Kuomet turite planą galite imtis netinkamo grunto nukasimo darbų. Tam geriausiai tinka mini ekskavatoriai, liaudiškai vadinami „Bobcat‘ai, su kuriais dirbti galima ne vieną kartą greičiau nei gruntą nukasant rankomis ir kastuvais, ypač turint omenyje tai, kad norint dėti trinkeles reikia nukasti ne mažiau 30 cm pėsčiųjų takams ir ne mažiau 40 cm ten, kur važiuos lengvieji automobiliai, tačiau jei gruntas yra molingas, o ne priesmėlis, rekomenduojama nukasti bent 60 cm (pėsčiųjų takuose – apie 45 cm).

Nukasus nereikalinga, spaudimui, šalčiui ir drėgmei neatsparų sluoksnį reikia paruošti pagrindą. Apatiniam pagrindo sluoksniui naudojamas smulkus žvyras arba smėlis. Sluoksnis turi siekti bent 20 cm, rekomenduojama – 30 cm. Smėlio arba žvyro sluoksnį reikia išlyginti ir sutankinti, kad ant viršaus būtų galima pilti skaldą. Skaldos sluoksnio storis priklauso nuo naudojimo paskirties. Pėsčiųjų takams užteks ir 10 centimetrų, važiuojamojoje dalyje, automobilių aikštelėje reikėtų bent 15 – 20 centimetrų. Jis taip pat turi būti išlyginamas ir sutankinamas.

Paruošus smėlio ir skaldos sluoksnius reikalingas betono ar specialus išlyginimo, atsijų sluoksnis. Jis pilamas ant ištiestų vamzdžių ar pasirinkus kitą sutvirtinimo būdą. Šio sluoksnio storis nuo poros iki 5 centimetrų. Jis turi būti lygus, tad užpylus sulyginama su liniuote ar lenta, reikėtų jį ir suvibruoti.

Ant pagrindo klojamos trinkelės, daromi bortai, o jei reikia – tarpai lietaus vandeniui nubėgti, kad apsaugoti pamatus. Klojant trinkeles labai svarbu nevaikščioti ant pagrindo, kad jis liktų lygus. Ištiesus virveles bus lengviau nenukrypti, išlaikyti tiesumą. Dar geriau jei turite nivelyrą, kuriuo patogiau ir greičiau pasižymėsite ribas. Prieš klojant reikėtų nuspręsti raštą, dėjimo kryptį, tačiau pradėti vertingiausia nuo kiemo pradžios ar svarbesnių objektų, pavyzdžiui, įėjimo į namą. Palyginti ar pastumti klojamas trinkeles galima guminiu plaktuku.

Baigiant kloti, tikėtina, teks pjauti trinkeles. Tam kuo puikiausiai tinka didesnių apsukų diskiniai pjūklai, o jei pjaunamų trinkelių bus daug, vertėtų pasirūpinti pjovimo staklėmis. Pabaigus dėti trinkeles tarpus reikia užpilti akmens dulkėmis, sausu cementu, galima palieti vandeniu, kad tarpai užsipildytų greičiau. Taip pat rekomenduojama nedidele vibro plokšte suvibruoti naujai klotas trinkeles, taip jas sutvirtinant.

Iš tiesų yra ir daugiau sprendimų kaip dėti trinkeles, pavyzdžiui, pasinaudojant moderniomis klojimo mašinomis (tinkamos dideliems klojamiems plotams), tačiau individualiems sprendimams tradicinis klojimas rankomis yra pats priimtiniausias ir optimaliausiais. Manantiems, kad dėti trinkeles yra pernelyg sunku ir reikalauja per daug žinių siūloma pasinaudoti profesionalų pagalba, taip sutaupant laiko ir nervų, jei kas nepavyksta.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")