Kaip pasirinkti interjero spalvas?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip pasirinkti interjero spalvas?

Įsirengiant naują būstą ar nusprendus atnaujinti senąjį labai svarbu gerai suderinti ir pasirinkti interjero spalvas, kurios ne tik tiktų viena su kita, bet taip pat ir džiugintų Jus kiekvieną mielą dieną. Todėl kiekvienam būtina žinoti kaip pasirinkti interjero spalvas ir kaip prie jų derinti turimus ar planuojamus įsigyti baldus.

Visų pirma vertėtų suprasti, kad kai kurios spalvos ir jų deriniai, atspalviai turėtų būti vengtini. Pavyzdžiui, jei gyvenate ankštame bute, kuriame mažai šviesos (pavyzdžiui langai išeina į siaurą senamiesčio gatvelę), Jums nederėtų dažyti sienų juoda ar kita tamsia spalva, reikėtų vengti ir niūrių spalvų, o daugiau rinktis tarp šviesių, šiltų spalvų, tokių kaip balkšva, gelsva ar net geltona. Prie tokių spalvų nesunkiai priderinsite tiek šviesesnius, tiek ir tamsius baldus, o kambaryje bus gerokai šviesiau ir jaukiau. Be to, šviesios spalvos sukuria optinę apgaulę ir „padidina“ kambarius.

Didelėse erdvėse galima naudoti ir tamsesnes spalvas, tačiau jei pasirenkama juoda, ją reikėtų kažkuo atsverti, tam puikiai tinka balta, taip sukuriant ypač didelį kontrastą. Bet kuriuo atveju, svetainėje, kambaryje, kuriame praleidžiate daugiausiai laiko tokių spalvų reikėtų prisivengti, nes jos pernelyg šaltos. Žinoma, jei mėgstate ryškumą, jis gali tikti, tačiau ir jo turi būti ne per daug.

Labai dažna klaida yra ta, kad stengiamasi sukurti kokį nors piešinį, perteikti tuo metu galvoje besisukančias idėjas ant sienos, lubų ar grindų. Po kurio laiko tai gali imti slėgti, varginti, norėsis nuo sudėtingo interjero pailsėti ir pabėgti, tad namai nebebus ta vieta, kur malonu, jauku ir galima atsipalaiduoti. Taigi, jei dažnai norite ramybės, poilsio – susimąstykite apie tai, kol dar ne vėlu.

Miegamajame galima šiek tiek panaudoti ir tamsesnių spalvų ar sienas išdailinti ornamentais. Tai kambarys, kuriame daugiausiai laiko praleisite nakties metu ir užsimerkę, miegodami. Tačiau pernelyg daug tamsos taip pat gali netikti. Specialistai rekomenduoja žalsvą, žalią ar melsvą spalvas, jų derinius.

Gyvenantiems šiuolaikiniuose būstuose, kur virtuvė, valgomasis ir svetainė yra viena erdvė, galima sužaisti su erdvės atskyrimu spalvomis. Virtuvėje naudoti vieną spalvą, svetainėje ar valgomajame jai kontrastingą – taip išsiskirs dvi ar trys skirtingos erdvės jų neperskiriant nereikalingomis sienomis.

Kiek daugiau žaidimo spalvomis galima sau leisti įrengiant vaikų kambarį, norint garažą ar sandėliuką paversti jaukesniais, taip pat rūsyje ar kitose patalpose, kuriose norisi žaismingumo, išskirtinumo. Vaikų kambarį smagiausia kurti kartu su savo atžala, jei jis jau geba išreikšti savo norus, turi galimybę prisidėti prie savo kambario įrengimo. Garaže puikiai dera ne tik įvairūs piešiniai ant sienų, bet ir plakatai, paveikslai, o rūsyje ypač gražiai atrodo plytų, akmenų dekoracijos, imituojant pilies rūsius.

Net ir paisydami interjero specialistų turėtumėte į kylantį klausimą kaip pasirinkti interjero spalvas sau atsakyti patys. Tai gali būti Jūsų mėgstamiausi atspalviai, raštai, šiek tiek pakoreguojant pagal rekomendacijas, o galbūt tai bus visiška priešingybė tam, kas siūloma ir Jus tai džiugins ištisus metus, kiekvieną dieną, kai tik būsite savo namuose. Tiesiog imkite ir darykite tai, kas patinka Jums!

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 2+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")