Kaip gauti leidimą statyti namą?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip gauti leidimą statyti namą?

Kiekvieno namo statyba turi prasidėti gavus leidimą. O norint jį gauti reikia ne tik turėti pakankamai lėšų bei noro, bet dar ir skirti tam pakankamai daug laiko ir, kaip sako šio leidimo norintys žmonės, nemažai nervų. Taigi, kaip gauti leidimą statyti namą, ką reikia turėti ir ką žinoti, kad nervų ląstelės pernelyg greit nesudegtų ir noras statytis namą nepraeitų dar to nepradėjus?

Pirmas žingsnis, kurį reikia padaryti, tai gauti namo projektą. Tokius projektus rengia architektai, kurie išmano statybų konstrukcijas, žino kaip atsižvelgti į Jūsų turimo sklypo reljefą, kitas savybes. Gavę iš architekto projektą, kuris atitinka Jūsų lūkesčius galite pradėti domėtis statybų leidimo išdavimu.

Siekiant, kad būtų patogiau ir paprasčiau, leidimu statyboms gali pasirūpinti Jūsų architektas. Pateikus visus reikiamus savo sklypo dokumentus, planuojamo statyti namo projektą ir sumokėjus nustatyto dydžio atlygį, jei jokių papildomų problemų neiškils dėl netinkamo projekto ar sklypo, jau po poros mėnesių turėtumėte gauti leidimą ir galėtumėte pradėti statytis sklypą.

Jei architektu nepasitikite ar dėl kitų priežasčių norite viską daryti savarankiškai, Jums teks pasirūpinti daugybe įvairių dokumentų, juos visus sukomplektuoti ir pateikti reikiamoms institucijoms. Visų pirma reikia surinkti visus nuosavybės dokumentus, topografinę nuotrauką, pažymas, jei tokių reikia. Šiuos dokumentus surinkti reiktų net ir tuo atveju, jei leidimu statyti namą rūpintųsi ir architektas.

Savivaldybei (pagal planuojamo namo vietą) pateikiamas užpildytas prašymas gauti „Projektavimo sąlygų sąvadą“. Gavus šį dokumentą pagal jį ruošiama pastato vizija. Čia darbus teks derinti kartu su architektu, konsultuotis su juo, kadangi ir vizija turi atitikti reikalavimus, normas. Ypač sudėtinga gali būti norintiems namą statyti apribojimų turinčiose vietose, pavyzdžiui, regioniniuose, nacionaliniuose parkuose.

Turint namo viziją, numačius konkrečią vietą reikia pasirūpinti įvairiais geologiniais tyrimais, pagal kuriuos bus aišku, koks pamatas turi būti naudojamas namo statybose. Šios dalies patiems atlikti nepavyks, savo ranką turės pridėti akredituoti geologai, kurie pateiks Jums išvadas.
Tuomet jau su architektu ruošiamas namo techninis projektas, pagal kurį bus vykdomos ir statybos (patvirtinus ir gavus leidimą statyti namą). Paruošus šį, su inžinieriais derinamas inžinierinis projektas, kurio metu nustatomos kanalizacijos, dujų įvado, elektros ir kitų inžinierinių tinklų vietos.

Visa tai, ką jau pasiruošėte, turėsite pateikti savivaldybei (tam tikriems skyriams) ir laukti patvirtinimo bei statybų leidimo, o jei yra kokių neatitikimų, turėsite juos su architektu pataisyti ir vėl priduoti tvirtinimui.
Tiems, kurie tikisi, kad atsakymas į klausimą kaip gauti leidimą statyti bus labai trumpas ir suteiks galimybę per porą dienų gauti leidimą, teks nusivilti. Tai sudėtingas, daug laiko reikalaujantis procesas, todėl apie visa tai reikia pagalvoti iš anksto, nevilkinti gumos ir rūpintis kaip įmanoma anksčiau.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 9+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")