Kaip pajungti skalbimo mašiną?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip pajungti skalbimo mašiną?

Skalbimo mašina neatsiejama buityje, tačiau ją įsigijus gali tekti gerokai pasukti galvą kaip pajungti skalbimo mašiną, kokių detalių bei įrankių reikia, o kartais į viską numojama ranka ir nusprendžiama kviesti santechniką. Tiesa, šie neretai būna užimti ir dėl skalbimo mašinos pajungimo ne itin nori atvykti į namus, todėl daug pravarčiau pajungimo darbų eigą žinoti patiems.

Pirmiausia reikia numatyti skalbimo mašinos stovėjimo vietą ir įsitikinti, kad Jūsų skalbimo mašina ten puikiai telpa. Tuomet pravartu pamatuoti reikiamų žarnų ilgį, tiek vandens padavimui, tiek į kanalizaciją. Prie daugumos skalbimo mašinų šios žarnos pridedamos, tačiau ne visuomet užtenka jų ilgio, tad pasimatavus prieš vykstant į prekybos vietą galite sutaupyti nemažai laiko. Reikėtų matuoti taip, kad žarna galėtų dar šiek tiek judėti (pavyzdžiui norint šiek tiek atitraukti skalbimo mašiną), o taip pat ji neturi būti įtempta, nes tai tampa nereta jos ištrūkimo priežastimi.

Vandens padavimui į skalbimo mašiną bus reikalingas skalbimo mašinos pajungimo kranas. Tai gali būti dviejų ar trijų (kartais ir dar daugiau) galų kranelis, kuris esant reikalui galėtų būti užsukamas, kad nebėgtų vanduo. Įprastai kranelio vienas ar du galai būna ½“, o vienas, skirtas skalbimo mašinos jungčiai, ¾“ skersmens. Šiam kraneliui pritvirtinti pravers vadinamas santechnikų raktas ir pakulos bei sandarinimo masė. Sriegį reikia patepti sandarinimo mase ir užvynioti šiek tiek pakulų – tai neleis per sujungimus prasiskverbti vandeniui.

Prie kranelio tvirtinama vandens padavimo žarna, kuri kitame gale tokiu pat principu (su sandarinimo tepalu ar pasta bei pakulomis) priveržiama prie skalbimo mašinos. Esant didesniam atstumui galima jungti dvi žarnas, tačiau sujungimas turi būti ypač sandarus, todėl verčiau įsigyti ilgesnę vientisą žarną. Jei vis tik jungiate dvi – naudokite gumines tarpines (įprastai jos būna parduodamos kartu su žarnomis).

Žarną į kanalizaciją veskite pažemiui (ji neturėtų iš skalbimo mašinos kilti aukštyn, nes vanduo kaupsis, kimšis). Į kanalizacijos vamzdį skalbimo mašinos žarna turėtų eiti per guminę tarpinę, kuri ją laikytų (siekiant kad vandens srovė neišmuštų jos. Dar geriau – jungti per kriauklės ar praustuvo, dušo sifoną, nes tai sulaikys vamzdyną užkimšti galinčias šiukšles (smėlį, purvą, plaukus ir pan.) Sifonai tinkantys skalbimo mašinoms įprastai turi papildomas siauras jungtis ant kurių užsimauna žarna.

Tai yra standartinis būdas pajungti skalbimo mašiną, kuris tinka daugeliui modelių. Tačiau kai kuriais atvejais, tiek dėl skalbimo mašinos, tiek dėl vandentiekio įvado, gali skirtis reikiamo kranelio ar žarnų matmenys, tad naudinga viską gerai pamatuoti, įsitikinti ir tik tada leistis į parduotuvę jų įsigyti.

Jau žinant kaip pajungti skalbimo mašiną vertėtų pajungus ją patikrinti. Įjungti į elektros rozetę, atsukti vandens padavimo kranelį ir leisti skalbimo mašinai vykdyti kokią nors programą (užtenka pačios trumpiausios). Kol veikia skalbimo mašina siūloma patikrinti ar niekur nelaša vanduo, ar viskas vyksta taip, kaip turėtų vykti. Nerekomenduojama pirmus kartus palikti skalbimo mašiną be priežiūros net jei ją pajungė ir profesionalus santechnikas. Įsitikinus, kad viskas yra gerai galėsite dėl skalbimo proceso nesukti galvos ir kol skalbimo mašina skalbs Jūsų drabužius galėsite užsiimti Jums patinkančia veikla.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

ferdinandas2018-02-22, 17:26 Edmundai,duodi vaizdu...Aplamai ar ka nors gebi?
edmundas2018-02-01, 16:48 Nusipirkau naują skalbimo mašiną ir nusprendžiau ir aš pasipraktikuoti ir pažaisti pajungiant mašiną. Pasiskaičiau internete kaip viską daryti, bet po valandos supratau, kad ir per visą dieną aš nieko nepajungsiu . Pasiskambinau meistrui, tai žmogus atvažiavo ir per penkias minutes viską sujungė. Tai supratau, kad gal geriau palikti darbą atlikti jį išmanantiems žmonėms....
Jolita2017-07-25, 08:58 Manyčiau geriau negadint skalbyklės ir leist profesionalams atlikt šį darbą.
SALVATA2017-03-26, 01:41 Vandens išpylimo žarna taip pat negali būti ir labai žemai pajungta, net jei padaroma kilpa.
skliedesiai2016-12-04, 16:39 slanga negali eiti aukstyn- kimsis. cha skaityk pajungimo instrukcija. ten bus parasyta apie privaloma pajungimo auksti. specialiai nerasysiu koki, kad pasiskaitytumet

Komentuoti:

Kiek bus 9+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")