Kaip klijuoti tapetus, fototapetus?

Grupė: NAMAI, BUITIS
Pasidalink:

Kaip klijuoti tapetus, fototapetus?

Vienas paprastesnių būdų apipavidalinti kambarių ir kitų patalpų sienas – tapetai. Norint, kad patalpos atrodytų gražiai reikia žinoti kaip klijuoti tapetus, galima išmėginti ir fototapetus, kurie suteikia dar daugiau grožio ir išskirtinumo.

Klijuojant tapetus reikia pasirūpinti ne tik pačiais tapetais (jų turėkit šiek tiek daugiau nei suskaičiavote pagal sienos plotą), bet ir žirklėmis ar pjovimo peiliuku, voleliu, kempine ar skudurėliu klijams nuvalyti, klijais, teptuku, švirkštu, tapetų lyginimo mentele, matavimo rulete, kopėčiomis ar bent jau aukštesne taburete.

Pasidalink:

Prieš klijuodami turėtumėte pasirūpinti ir paviršiaus paruošimu. Jei ir anksčiau ant sienos buvo tapetai, juos reikia nuplėšti ir nuvalyti klijų likučius. Vertėtų sieną nušlifuoti, užglaistyti skylutes ar skilimus, nugruntuoti paviršių, kad klijai geriau pritrauktų tapetus. Dažytoms sienos galioja panaši tvarka, sieną reikia nušlifuoti ir nugruntuoti, kad atlipę dažai neatklijuotų tapetų. Visiškai naujas sienas (pavyzdžiui gipso kartoną) reikėtų tiesiog nugruntuoti.
Tapetų klijus paruoškite pagal gamintojo nurodymus. Dažniausiai tam tikrą kiekį miltelių reikės suberti į vėsų vandenį ir gerai išmaišyti, šiek tiek palaukti, permaišyti ir naudoti. Žinoma, gali būti ir kitokių klijų, kurių nereikia atskirai paruošti.

Paruošę klijus imkitės tapetų pjaustymo. Išsimatuokite sienos aukštį, išvyniokite reikiamą kiekį tapetų iš rulono, atmatuokite su matavimo rulete (rekomenduojama pjauti ne lygiai tiek, kiek yra sienos aukštis, bet pridedant bent 10 centimetrų) ir lygiai (galite nusibrėžti liniją ar naudoti gulsčiuką) nupjaukite tapetus. Kai kuriems patogiau iš karto pasiruošti keletą klijavimo juostų, pavyzdžiui sukarpant vieną ar du rulonus. Tai ypač aktualu jei turite derinti raštą į šoną (margiems tapetams). Tokiu atveju nepamirškite tapetų susižymėti, sunumeruoti.

Prieš pat klijuodami tapetus ištepkite klijais. Klijus tepti siūloma nuo centro link kraštų, tolygiai padengiant visą atpjautą juostą. Ypač atkreipkite dėmesį į kraštus. Užlenkite tapetus į vidų (klijai turi susiliesti su klijais) ir palaikykite keletą minučių, taip jie geriau įsigers.

Pasidalink:

Kol tapetai guli perlenkti ir įsigeria, pasižymėkite lygią vertikalią juostą ant sienos, pagal kurią klijuosite pirmąją juostą. Priglauskite tapetus prie sienos (užleiskite 3 – 4 cm ant lubų), sulyginkite ir priklijuokite. Išlyginkite jei atsirado pūslių. Tai padaryti rekomenduojama naudojant specialią tapetams skirtą mentelę arba šepetį. Nuo tapetų juostos vidurio stumkite atsiradusią pūslę į kraštą, kad oras išeitų iš po tapetų ir šie priliptų prie sienos. Kol klijuosite ir lyginsite viršų, apatinė tapetų dalis turėtų būti sulenkta, kad nepriliptų prie sienos ar kitų greta esančių objektų. Kuomet viršutinė dalis bus priklijuota, atlenkite apatinę ir priklijuokite ją tokiu pat būdu. Atitinkamai klijuokite ir gretimas tapetų juostas. Jei kažkur atlimpa tapetai (neįsigėrė klijai ar jų buvo užtepta per mažai) pasinaudokite švirkštu, su juo lengvai pasieksite atlipusias dalis neatplėšdami visos tapetų juostos.

Pasidalink:

Daug paprasčiau klijuoti tapetus bus kartu su kitu žmogumi. Tai ne tik supaprastins darbą, bet ir kaip reikiant jį pagreitins. Pagalbininkas galės priklijuoti apatinę tapetų dalį, padės išlyginti tapetus, panaikinti pūsles, jei jų daugiau nei viena. Taip pat pagalba labai praverčia klijuojant sunkiau prieinamose vietose, tokiose kaip už radiatorių, kitų vamzdžių, aplink duris ar langus, kur reikia ne tik priklijuoti, bet ir apkirpti, įpjauti tapetus. Išklijavus tapetus reikėtų apipjaustyti rozetes, jungiklius, panaikinti nereikalingas tapetų dalis (pavyzdžiui tai, kas liko prie lubų), pritvirtinti grindjuostes, kampus tarp sienos ir lubų.

Žinant kaip klijuoti tapetus neturėtų būti sunku priklijuoti ir fototapetus. Susikarpykite fototapetų ruloną į reikiamas juostas pagal ant rulono nurodytą instrukcija (skirtingų gamintojų fototapetai gali būti skirtingai paruošti) ir pasiruošę specialius tapetams skirtus klijus, jais patepkite nuvalytą ir paruoštą (paruošimo būdas visiškai toks pats, kaip ir paprastiems tapetams) sieną ir pačias tapetų juostas.

Kaip ir įprastus, taip ir fototapetus klijuodami pirmąją liniją nusibrėžkite ant sienos. Tam tinka kreida, statybinis pieštukas. Priklijuokite, suderinkite kitą juostą ir ją taip pat priklijuokite, kol suklijuosite visus fototapetus.

Pasidalink:

Verta pastebėti, kad ne visuomet reikia galvoti kaip klijuoti fototapetus, kadangi kai kurie modeliai yra lipdukiniai, tad nereikia jokių papildomų priemonių ir žinių. Paisydami instrukcijos ant pakuotės (dažniausiai tereiks nuvalyti paviršių ir gerai prispausti, išlyginti fototapetą) nesunkiai užklijuosite ir taip papuošite savo kambarį. Be viso to, tokie tapetai daug lengviau gali būti nuklijuojami, pakeičiami kitais, o jei sienos paviršius dažytas – jo visai nepažeidžia.

Klijuodami tapetus ar fototapetus turėtumėte žinoti, kad pats svarbiausias dalykas yra kruopštus paviršiaus paruošimas. Menkiausias nelygumas gali tapti nepavykusio klijavimo priežastimi, dėl ko patalpa neatrodys taip patraukliai kaip norėtumėte. Todėl negailėkite laiko pasiruošimui ir tik viską tinkamai paruošę imkitės klijavimo.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Lina2017-12-13, 09:06 Fototapetų klijuoti ant kitų tapetų nepatartina, nes klijuojant tapetus ar fototapetus pats svarbiausias dalykas yra kruopštus paviršiaus paruošimas. Menkiausias nelygumas gali tapti nepavykusio klijavimo priežastimi, dėl ko patalpa neatrodys taip patraukliai kaip norėtumėte.
Dennis2017-12-12, 22:18 Ar galima klijuoti fototapetus ant dazomu tapetu ir kas gautusi?

Komentuoti:

Kiek bus 9+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")