Kaip dėti laminatą?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip dėti laminatą?

Vienas greičiausių, paprasčiausių ir ekonomiškiausių būdų atnaujinti namų grindis – pakloti laminatą, kurio pasirinkimas verčia apraibti akis, tuo tarpu pats dėjimo procesas yra toks paprastas ir greitas, kad tą gali padaryti jokių statybos ir remonto žinių neturintys žmonės. Žinoma, šiek tiek pasidomėti reikia, tačiau tai ypatingai paprasta.

Pirmiausia reikėtų išsirinkti patį laminatą. Atkreipti dėmesį reikėtų ne tik į norimą spalvą, raštą, bet taip pat ir į atsparumo klasę, laminato storį. Kuo laminatas storesnis, tuo jis bus patvaresnis, atsparesnis įvairioms deformacijoms. Dažniausiai sutinkama rekomendacija standartinio naudojimo gyvenamosiose patalpose – 8 mm. Tuo tarpu laminato klasė nurodo viršutinės dalies atsparumą subraižymui ir panašaus tipo pažeidimams. Tokiose patalpose kaip miegamasis puikiai tiks ir 31 klasės laminatas, svetainėje siūlomas 32 klasės, o aktyviau naudojamose, pavyzdžiui koridoriuje, virtuvėje – 33 klasės laminuota grindų danga.

Išsirinkus laminatą, jį įsigijus ir parsivežus namo reikėtų išlupti senąją grindų dangą (kai kuriais atvejais, jei senoji danga lygi, galima kloti ir ant viršaus). Tuomet, jei grindys labai nelygios, reikėtų išpilti savaiminio išsilyginimo mišinį, palaukti kol jis sudžius ir tuomet kloti paklotą. Lygioms grindims, šiltoms patalpoms galima kloti ploną paklotą, kuris bus labai pigus, parduodamas ritiniais. Šiek tiek nelygioms grindims ar norint daugiau šilumos labiau tinko 4-7 mm storio medžio plaušo paklotas. Dėl drėgmės siūloma jį kloti ant storesnės drėgmės nepraleidžiančios plėvelės (tokios pat, kokia naudojama šiltnamiams dengti). Paklojus paklotą dedamas laminatas.

Galvojantiems kaip dėti laminatą yra geriau, patariama atsižvelgti į šviesos kritimą ir kloti šviesos kryptimi, taip gerokai mažiau matysis jungimo linijos. Kloti reikia pradėti nuo patalpos kampo, judėti pagal šviesą ir taip, kaip eina jungimo grioveliai.

Laminatas yra ypatingas tuo, kad jo nereikia klijuoti (rinkoje pasitaiko ir klijuojamo laminato, tačiau tai yra retenybė). Laminuotos grindų dangos lentelės yra sumaunamos viena į kitą specialių griovelių pagalba, dėl ko ši sistema vadinam klik.

Pirmoji lenta padedama taip, kad nuo sienos ir bet kokių kitų nejudančių objektų (kolonų, kaminų ir t. t.) liktų 10 mm tarpas. Tuomet dedama viena lenta iš šono. Lentos turi gražiai susijungti, nesimatyti tarpelio (jei pasirinkta ne speciali, tokio tipo laminuota danga, kuri specialiai išryškina lentos ribas). Laminatas turi būti klojamas lygiai, o tą pamatuoti padeda visur vienodas atstumas nuo sienos (tam siūloma naudoti specialius kaiščius ar kaladėles), o taip pat įtempta virvelė ar lazerinis gulsčiukas. Paskutinę lentą greičiausiai reikės pjauti, kadangi sunku rasti patalpą, kurioje lygiai nuo krašto iki krašto susidėtų grindys. Pjovimui naudojamas medžio pjūklelis, galima naudoti ir elektrinį pjūklą.

Nupjovus vieną dalį, likusi panaudojama tolesnei eilei pradėti. Taip ne tik susitaupo lentų, bet ir nesutampa jungimo linijos, kas padidina klojamo laminato tvirtumą. Priėjus paskutinę eilę patalpoje gali tekti ją pjauti išilgai. Tai gali būtų kiek nepatogu, atimti laiko, todėl rekomenduojama pasiskolinti ar išsinuomoti (jei neturite) išilginiam pjovimui skirtą pjūklą, tai šiek tiek pagreitins darbą.

Skirtingos patalpos dažniausiai idealiai nesusijungia, todėl čia prireiks jungiamųjų profilių. Dažniausiai jie siūlomi plastikiniai ar metaliniai, klijuojasi prie laminato arba yra gręžiam į grindis. Šie profiliai apsaugo nuo purvo kaupimosi, taip pat, nuo laminato galų aplūžinėjimo ir, žinoma, suteikia geresnį estetinį vaizdą.

Pabaigus kloti laminatą taip pat reikėtų pasirūpinti grindjuostėmis. Prabangiau atrodo natūralaus medžio grindjuostės, tačiau dažniausiai kaip dėti laminatą domisi tie, kurie nori ekonomiško sprendimo – tokiems žmonės kuo puikiausiai tinka plastikinės grindjuostės, kurios ne tik puikiai atrodo (dažniausiai sutinkama medžio imitacija), bet ir turi bėgelį kabeliams, laidams paslėpti, tad nereiks sukti galvos, kaip juos įkomponuoti atnaujintame būste.

Jei Jums norisi praktiškumo, ekonomiškai naudingo sprendimo, skubate užbaigti remonto darbus – informacija kaip dėti laminatą Jums tikrai turėtų būti naudinga. Tereiks tik išsirinkti patinkantį raštą, spalvą ir imtis klojimo darbų.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 4+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")