Kaip atnaujinti baldus?

Grupė: NAMAI, BUITIS
Pasidalink:

Baldai tai pagrindinė interjero dalis, be jų neįsivaizduojamas nei vienas įrengtas būstas. Kiekvienam žmogui reikalinga lova norint išsimiegoti, spinta – susidėti daiktus, ar virtuvės komplektas, norint galėti gaminti namuose. Tačiau baldai nepigūs, todėl nėra dažnai keičiami naujais, o senieji greitai pabosta.

Ne visada baldus reikia atnaujinti kai jie susidėvi, galima pakeisti kelis akcentus tam, kad kambarys nušvistų naujomis spalvomis. Vienas paprasčiausių ir mažiausių investicijų reikalaujantis būdas kaip atnaujinti baldus tai naujo audeklo uždengimas. Tikriausiai visi pastebi, kad pakeitus lovatiesę ar patalynės komplektą atrodo lyg būtų pasikeitęs visas miegamasis. Ant seno stalo patiesus naują staltiesę pasidarys gyvesnis valgomasis, o ant sofos užtiesus naują užklotą ir padėjus spalvotų pagalvėlių svetainė taip pat taps jaukesne.

Pasidalink:

Seni baldai dažniausiai buvo gaminami iš natūralaus medžio, jie atrodydavo masyvūs, kambaryje užimantys daug vietos, tačiau tuo pačiu ir tvirti, išskirtiniai. Dabartiniam gana kukliam interjerui jie retai tinka, nebent kuriamas retro interjeras. Todėl galima senus baldus nušlifuoti ir dekoruoti dekupažu. Šio dekoravimo būdo privalumas tas, kad galima dekoruoti labai skirtingai, galima baldą atnaujinti pritaikant šiuolaikiškus akcentus arba papuošti senoviniu stiliumi. Dekupažo technika dengtas paviršius yra nulakuojamas, todėl jis atsparus drėgmei, nebijo įbrėžimu, jis tinka beveik visiems namuose esantiems baldams.

Norint interjerui suteikti jaukumo kartais užtenka pakeisti menkiausią smulkmeną. Viena iš lengviausiai įgyvendinamų idėjų tai rankenėlių pakeitimas. Baldų arba interjero salonuose galima įsigyti pačių įvairiausių formų rankenėlių. Vaikų kambariui galima pritaikyti linksmesnių spalvų ar stilių. Virtuvėje tiktų kiek subtilesnės bet masyvesnės rankenėlės, nes jų įprastai būna daugiau.

Senus nusidėvėjusius baldus galima aptraukti nauju gobelenu, medinius baldus galima perdažyti. Dažniausiai seni baldai būdavo paliekami natūralios medžio spalvos arba labai tamsūs, todėl perdažius laikantis šiuolaikinių interjero dizaino taisyklių, senas baldas gali visiškai nesiskirti nuo naujų prabangių baldų.

Pasidalink:

Rankdarbių mėgėjai gali savo senus baldus papuošti mezginiais, galima numegzti įvairių raštų staltiesių ar foteliams užtiesalų. Kėdes galima taip pat papuošti mezginiais, apvelti spalvota vilna ar apsiūti, taip dekoruota kėdė ne tik taps gražia ir puošnia bet ir minkštesne, patogesne.

Neretai problema tampa vaikų kambario baldai, vaikai greita auga ir spalvoti linksmi baldai nebeatitinka paauglio lūkesčių. Tokioj situacijoj tėvai stipriai paplonina savo piniginę keisdami visą baldų komplektą, tačiau galima tiesiog rasti būdą kaip atnaujinti baldus, kad jie būtų ne tokie margi ir labiau praktiški. Patys vaikai dažnai pritaiko baldus klijuodami plakatus ar kitokius lipdukus. Vienas iš paprasčiausių būdų yra perdažyti baldus, tik svarbu parinkti tinkamus dažus, kurie negadintų baldų tekstūros ir nekenktų aplinkai. Taip pat galima dekoruoti baldų detales. Jei spinta susideda iš kelių dalių galima pakeisti tik duris, arba durų dalį apklijuoti gobelenu ar tapetais.

Sena vaikiška lovelė gali šiek tiek vyresniam vaikui tapti stalu, tereikia nuimti vienas šonines groteles ir išimti čiužinį. Jei apačioje po čiužiniu yra taip pat grotelės, ant jų galima pritvirtinti lygią lentą. Lovelę galima nudažyti norimomis spalvomis ir taip bus paruoštas nedidelis stalas. Čia vaikas galės piešti ir žaisti, o Jums nereikės sukti galvos dėl nereikalingo baldo namuose.

Pasidalink:

Nebūtinai seni baldai turi atitikti tokią pat savo paskirtį visą gyvenimą, sulūžusias kėdes galima panaudoti padarant vaikams supynes. Senų baldų panaudojimas ne tik ekologiška, bet ir praktiška. Tokios supynės nustebins daugumą, o jos bus kur kas patogesnės už paprastas, savaime suprantama gaminant patiems reiktų įsitikinti jų patvarumu ir saugumu. Taip pat verta atminti, kad kėdė yra vidaus baldas, todėl reiktų pasirūpinti, kad lauko drėgmė jai nepakenktų. Išeitis – galima ją nudažyti arba nulakuoti.

Norint rasti gražią idėją kaip atnaujinti baldus, nereikia toli ieškoti, reikia apsidairyti aplinkui ir paleisti į darbą savo fantaziją. Pamatykite kokių spalvų trūksta interjere, lengva bus rasti smulkmeną, kuri pagyvintu tai, kas jau sena ir nusibodę.

Video patarimas kaip atnaujinti minkštus baldus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")