Kaip įsirengti akvariumą?
Nenorintiems jokių naminių gyvūnėlių namuose, tačiau pajutus, jog ima trūkti gyvybės, judėjimo, vertėtų pasidomėti kaip įsirengti akvariumą, kadangi tai ne tik puiki gyvybės forma namuose, bet taip pat ir interjero elementas, erdvės perskyrimo būdas.
Įsirengti akvariumą namuose nėra labai sunku, tačiau tai vis tiek atima šiek tiek laiko ir pinigų, o taip pat reikalauja ir įjungti savo vaizduotę ar pasitelkti interjero specialistų, akvariumų montuotojų pagalbą ir klausti patarimų iš jų, tačiau tokia paslauga – mokama ir gali neatitikti visų Jūsų lūkesčių.
Pirmiausiai renkantis akvariumą reikėtų išsirinkti jo tipą. Vieniems priimtinesni paprastesni, lengviau prižiūrimi ir mažiau lėšų reikalaujantys gėlavandeniai akvariumai, kiti nori išskirtinių, brangesnių ir egzotiškesnių jūrinių akvariumų. Taigi, pradėti reiktų nuo akvariumo tipo (grupės) pasirinkimo.
Išsirinkus tipą ir numačius akvariumo vietą vertėtų išsirinkti ir žuvis, kurios Jus džiugins artimiausiu metu. Pradedantiesiems akvariumų savininkams rekomenduojama rinktis lengvos priežiūros, nelepias žuveles, kurių priežiūra nekels didesnių rūpesčių. Taip pat, labai svarbu, kad renkantis kelių rūšių žuveles jos tarpusavyje nesipyktų, sugyventų taikiai. Deja, daugeliui tenka su viena ar kita rūšimi atsisveikinti įsigijus kitą plėšresnę.
Galvojant kaip įsirengti akvariumą, reikėtų pagalvoti ir apie tai, kiek galite skirti tam pinigų bei kiek pinigų galėsite skirti išlaikymui. Siūloma nepamiršti, kad akvariumo įsigijimas nėra paskutinės išlaidos. Vėliau kainuoja ir maistas, elektra akvariumo apšvietimui bei vandens temperatūros palaikymui, nepigūs yra ir rūgštingumą, kietumą reguliuojantys, tinkamą klimatą sudarantys priedai, vitaminai žuvims. Priklausomai nuo akvariumo dydžio, žuvų kiekio ir rūšies, išlaidos akvariumui gali sudaryti nuo keliolikos iki kelių šimtų litų per mėnesį.
Akvariumo priežiūra – ne tik pinigai, bet ir laikas. Akvariumams nereikia skirti tiek daug dėmesio kiek katėms ar šunims, tačiau laiko atima ir ši pramoga. Visų pirma, žuveles įprastai tenka šerti du kartus per dieną, bent kartą per savaitę tenka pasirūpinti vandens ir pačio akvariumo švara. Taip pat dažnai klystama, kad mažas akvariumas nereikalauja daug priežiūros, tačiau optimaliausiu laikomas būtent 100 – 120 litrų akvariumas.
Norint įsirengti akvariumą reikia ne tik rasti sau patinkančio dydžio, tinkantį prie interjero akvariumą bei Jūsų dėmesį traukiančias žuveles, bet taip būtina sukurti savitą aurą, pastatyti akvariumą taip, kad dažnai jį matytumėte, atkreiptumėte dėmesį, o jo skleidžiama šviesa būtų ne tik būtina šviesa žuvims, bet taip pat ir sukurtu romantišką, jaukią atmosferą, apšviestų kelią iki lovos ar kitos vietos, kur einate tamsiu metu. Taip pat, nepamirškite, kad galvojant kaip įsirengti akvariumą reikia pagalvoti ir apie tai, ar Jūsų akvariumas bus tinkamas tam tikros žuvims, ar numatyta vieta nėra netinkama (niekada negalima statyti akvariumų ant tiesioginių saulės spindulių, pernelyg arti radiatorių ar ten, kur nuolat kinta temperatūra).
Susikomplektavę savo naująjį akvariumą, užpildę jį vandeniu, augalais, puošiamaisiais elementais ir įleidę žuveles galėsite džiaugtis namuose atsiradusia papildoma gyvybe, jaukesne atmosfera, padidėjusia ramybe, kurios namuose šių dienų žmonėms taip trūksta.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!Komentuoti: