Kaip įsirengti pirtį, baseiną?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Turintiems individualius namus, gyvenantiems soduose ar sodybose norisi turtėti šiokių tokių pranašumų prieš kaimynus, draugus, turėti kuo pritraukti svečius. Dėl to neretai susidomima, kaip įsirengti pirtį, baseiną, kurių yra ne tik puikūs norint praleisti laiką su draugais, bet ir gali būti naudingi sveikatai.

Norint įsirengti namuose ar sodyboje pirtį, reikia įvertinti savo galimybes ir norus. Tiesa, pirtį įsirengti įmanoma net ir bute, tačiau tai retas, brangus ir neretai neapsimokantis dalykas, kuriam bute nelieka vietos.

Statant atskirą pirties pastatą, reikia pasirūpinti, kad jis būtų gerai izoliuotas. Įsirengiant pirtį mieliausiai atrodo mediniai, rąstiniai pastatai, primenantys pirčių tradicijas, senąsias lietuvių pirtis. Statyboms naudojama mediena turi būti sausa, gerai išdžiovinta, tam dažnai naudojama pušis. Jei norite kieme turėti ne tik pirtį, bet ir erdvų priešpirtį, vietą pasisėdėjimui po pirties, mini virtuvę ar barą – reikės didesnio statinio. Tą pastato dalį, kurioje bus pati pirtis, reikia gerai izoliuoti, kad neprarastumėte karščio ir veltui nešildytumėte lauko. Dažniausiai iš vidaus montuojamas 10 cm mineralinės vatos sluoksnis, išorinėje pusėje dar 20 cm tokios pat vatos sluoksnis. Palikus oro tarpą nuo išorinės pačios pirties (saunos) sienos paliekamas nedidelis tarpas orui bei nuo drėgmės apsaugoma naudojant polimerinės izoliacijos priemones, skirtas pirtims. Pritvirtinus drėgmės izoliaciją galima prikalti dailylentes, kad pirtis atrodytų gražiai. Norint maksimalaus komforto siūloma pasirūpinti specialios medienos dailylentėmis, kurios neįkaista, tačiau tai yra gana brangu, todėl neretai pasirenkamos alksnio dailylentės, kurios nors ir kaista, bet atrodo ne ką prasčiau.

Izoliuoti garus bei drėgmę reikia ne tik sienose, bet ir lubose bei grindyse. Čia izoliacija turi būti kruopščiai sujungta, perdengiant vieną kitą, kad jokiu būdų garai neitų į pastato karkasą, kitas patalpas. Nuo garų veržimosi į kitas patalpas taip pat puikiai apsaugo ir gera, tinkamai įrengta ventiliacija. Kaip įsirengti pirtį su gera ir būtent Jums tinkamą ventiliaciją, turėtumėte pasikonsultuoti su profesionalais, žinančiais Jūsų statinio ir pirties tipą, kadangi kiekvienas atvejis gali būti individualus ir vėdinimo sistema gali skirtis.

Pirties įrengimas be krosnelės ar krosnies neapsieina. Norint, kad nekiltų problemų, jos pagrindas turi būti tvirtas, todėl čia dažniausiai ne tik papildomai subetonuojamas pagrindas, bet ir klojamos plytelės. Taip pat, po klojamomis plytelėmis reikia nepamiršti ir izoliacinio sluoksnio. Pastačius krosnelę galima imtis ir medinių pirties grindų montavimo.

Renkantis krosnelę pirčiai svarbu atkreipti į jos galingumą. Kaip ir renkantis kieto kuro katilą, taip ir krosnelę reikėtų rinktis galingesnę nei rekomenduojama gamintojo. Pirties krosnelės galingumas ir maksimalus apšildomas plotas yra apskaičiuojamas esant idealioms sąlygoms, kurių, tikėtina, Jūsų pirtyje niekada nebus, tad 20-30% procentų galingesnė krosnelė – puiki išeitis. Taip pat svarbu suprasti ir kokio tipo pirties bei krosnelės norite. Vieniems patinka malkomis kūrenamos krosnelės, kiti nori elektrinės, lengvai valdomos krosnelės, dar kiti ieško egzotinių sprendimų. Kokią krosnelę rinksitės Jūs – tik Jūsų pačių reikalas.

Įsirengus pirtį pravartų įsirengti ir erdvų, patogų priešpirtį su dušais. Greta reikalingas ir tualetas, kad prispyrus reikalui nereikėtų bėgti kaži kur. Jei mėgstate po pirties pasėdėti ir atsigaivinti su draugais ar artimaisiais – įsirenkite nedidelę virtuvėlę, barą bei patogią pasisėdėjimui vietą. Šaunu jei iš jos atsiveria vaizdas į ežerą, upę, tvenkinį ar kitas akiai malonus vaizdas. Be to, po pirties malonu išsimaudyti kokiame nors vandens telkinyje, o jei tokio nėra – puiki idėja įsirengti baseiną.

Galvojantiems kaip įsirengti baseiną neskiriant tam daug lėšų dažniausiai tenka nusivilti, nes baseinas – ypač brangus namo elementas, todėl dažnai jo atsisakoma ir pasirenkama kasti prūdą, įsirengiama sūkurinė vonia ar pasitenkinama šaltu dušu. Vis tik, gerai pasukus galvą ir pasistengus galima baseiną įsirengti ir ne itin brangiai. Net ir perkant jau paruoštą naudoti nedidelį baseiną, kurį telieka Jūsų norimoje kiemo vietoje sumontuoti, galima tilpti į 3-5 tūkstančių eurų.

Baseino įrengimą pravartu numatyti dar statybų metu, kadangi vėliau, sutvarkius aplinką, ją gali tekti vėl pertvarkyti. Dažniausiai rekomenduojami stiklo pluošto, apšildyti baseinai, kurie įrengimo metu yra brangesni, tačiau pigesnė jų eksploatacija, didesnis tarnavimo laikas. Nemažai žmonių renkasi ir betoninius baseinus, tačiau šių įrengimas trunka ilgiau, reikia laiko nusėdimui, o menkiausias brokas kelia rimtų rūpesčių. Karkasiniai baseinai neretai laikomi prasčiausiu variantu, tinkamu laikinam naudojimui, tačiau ir jie gali būti įrengti profesionaliai, kokybiškai ir tarnauti ne vienerius metus. Tiesa, jie gerokai pigesni už kitų rūšių baseinus.

Įsirengiant baseiną svarbu numatyti jam tinkamą vietą, pasirūpinti ne tik pačio baseino ir vandens, kanalizacijos sistemomis, bet ir tinkamu apšiltinimu, pasirūpinti vandens pašiltinimo sistemomis, uždengimu. Vien tai, kad baseino nenaudojimo metu jis bus uždengtas, padeda sutaupyti laiko valymui bei išlaidų vandens pašildymui. Taip pat, rekomenduojama rinktis mažesnį baseiną, įsirengti pasipriešinimo srovę, leidžiančią treniruoti savo plaukimo įgūdžius, ir taip sutaupyti pinigų tiek įrengimo, tiek ir eksploatavimo metu.

Ieškantiems būdų kaip įsirengti pirtį, baseiną, reikėtų pasidomėti įvairiausiomis alternatyvomis, padėsiančioms sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų, o kur dar džiaugsmas įsirengus tai, dėl ko pavydės net ir Jūsų draugai!

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Audrius2017-11-16, 13:51 Galvoje namuose isirengti pirti. Tiesa dar nenusprendziau ar namuose (nes laisvos vietos yra) ar atskirame pastate. Taip pat neapsisprendziu ir kokios pirties krosneles reikes: elektrines ar malkomis kurenamos.

Komentuoti:

Kiek bus 2+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")