Kaip išmokti groti pianinu?

Grupė: MUZIKA, ŠOKIAI

Pianinas visame pasaulyje labai populiarus klavišinis muzikos instrumentas, su juo galima atlikti beveik visus muzikinius kūrinius, o palyginus su kitais muzikiniais instrumentais išmokti groti pianinu galima daug greičiau. Tai gali padaryti kiekvienas, kuris nori išmokti ką nors naujo. Pats pianinas yra sunkus, masyvus muzikos instrumentas, todėl kaip ir fortepijonas labai nepatogus transportavimui, užima daug vietos. Jais galima groti tik tam paskirtose ir pritaikytose vietose. Todėl dabar yra sukurta paprastesnė pianino atmaina – sintezatorius.

Sintezatorius beveik pilnai atitinka pianiną, todėl puikiai tinka pradedančiajam mokytis groti. Taip pat, dėl savo lengvumo ir patogumo jis naudojamas daugelyje koncertų, muzikos grupės lengvai jį gali pritaikyti prie savo muzikos stiliaus. Jo trūkumas yra akustika, sintezatorius negali atkurti natūralaus pianino gaudesio, dėl to sudėtinga atlikti sudėtingus klasikos kūrinius klausytojui paliekant užburiantį natūralaus garso skambesį. Tačiau šis nedidelis trūkumas dažniausiai pastebimas tik profesionaliems muzikantams.

Mėginant išsiaiškinti kaip išmokti groti pianinu pirmiausia reikalingi pagrindai, kurie būtini mokantis beveik visus naujus dalykus. Pradedama paprastai nuo elementarių teorijos pagrindų, tai yra išmokstama pažinti natas, skirti jų tonacijas ir panašiai. Turint minimalias teorines žinias galima pradėti praktikuotis ant pianino. Grojant pianinu svarbu žinoti kur prasideda ir kur baigiasi viena gama. Taip pat pradžioje pradedama mokytis groti viena ranka, o kai jau priprantama prie instrumento, laisvai skaitomos natos, galima akomponuoti antrąja ranka.

Pianinu išmokti groti nėra labai lengva, nes čia reikia išmanyti labai daug niuansų, nepakanka pažinoti tik natas, reikia suprasti pauzes, tempo, ritmo žymėjimus. Lengviausia yra nueiti mokytis į muzikos mokyklą, ten bus mokoma pagrindinių grojimo taisyklių, kuriomis vadovaujantis nesunkiai bus galima sugroti, bet kurį patinkantį kūrinį. Tačiau ne kiekvienam tinka mokymasis didelėmis grupėmis, tokiu atveju galima lankyti privačias pamokas, kur mokytojas individualiai atsižvelgs į asmeninius poreikius ir mokys groti taip, kaip Jūs pageidausite. Taip pat muzikos mokyklos ir privataus mokytojo skirtumas yra dėl instrumentų, paprastai mokyklos neturi galimybių išlaikyti daug pianinų, be to didelėje grupėje jų skambesys mokantis trukdytų vienas kitam, dėl to muzikos mokyklos dažniausiai renkasi sintezatorius, tuo tarpu jei pas Jus namuose yra pianinas gali būti sudėtingiau mokytis su skirtingais instrumentais. Privačiai paprastai mokomasi po vieną, dėl to mokytojas gali sudaryti sąlygas groti su pianinu ir toks mokymasis tampa tikslesnis bei malonesnis.

Kadangi pianinas labai populiarus visame pasaulyje, galima juo išmokti groti savarankiškai. Tam yra sukurta kompiuterinių programų, kurių pagalba galima mokytis daug paprasčiau, jose rodoma kokį klavišą reikia spausti, kiek jį laikyti, gali būti rodoma mokymosi pažanga. Šis mokymosi būdas daugumai yra labai patrauklus, nes taip nejaučiama monotoniško mokymosi, visas mokymasis pateikiamas žaidimo forma. Taip pat turint daug noro ir kantrybės galima kiekvieną dieną skirti laiko mokymuisi su pianinu, tokio mokymosi rezultatai pasimatys ne iš karto, tačiau tai natūralus išmokimas, paremtas žiniomis ir supratimu išliks visam likusiam gyvenimui.

Būdą kaip išmokti groti pianinu kiekvienas turi pasirinkti individualiai, niekas negali pasakyti koks mokymosi metodas yra tinkamiausias ir geriausias. Svarbiausia, kad mokymasis teiktų malonumą ir džiaugsmą. Gerai išmokus groti pianinu, galima lengvai sukurti malonią atmosferą bet kokioje aplinkoje. Skirtingai nei dauguma kitų instrumentų pianinui nebūtinas pritarimas. O nauji muzikiniai sugebėjimai praplečia akiratį, atsiranda naujų pomėgių ir interesų.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Remigijus2018-04-28, 20:19 Išmokt grot ne dviračiu važiuot, jeigu nėra gyslelės išmokt neįmanoma.
adriana2017-05-24, 17:12 as groju pianinu ketveris metus ir aplankiau daug koncertu visur gaunu pirmas vietas . Sako kad groju gerai . Ir as tikiu . Te reikia ismokti anglu kalba ir viska suprasi ....
Austėja2017-02-03, 10:31 Gal ir neišmokstama groti profesionaliai, bet, manau, tai puikus pianino pradziamokslis. Reiks pamėginti.
emilija2016-08-01, 14:02 Nesamone kaip as galiu suprasti sita kalba?
daukas2016-07-27, 18:05 man neatrodo kad cia nesamone
Giedre2016-05-18, 13:05 Nesamone as groti ir taip moku ir cia parasyta besamone

Komentuoti:

Kiek bus 8+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")