Kaip įrašyti savo dainą?
Įrašyti savo dainą daugeliui atrodo neįmanoma misija, tačiau iš tiesų, tai ne tik nesunkiai įgyvendinama, bet ir visai įdomu. Neretai tokia pramoga pasirenkama kaip dovana žmogui, kuris mėgsta dainuoti, jaučia malonumą tai darydamas. Jei Jūs vis galvojate kaip įrašyti savo dainą ar turite draugą, kurio neapleidžia tokios mintys – pasidomėkite tokios pramogos galimybe savo mieste arba susiimkite ir bandykite tai atlikti namų sąlygomis.
Savo dainos įrašymas namuose toli gražu neprilygs įrašui, kurį atliksite profesionalioje įrašų studijoje, tačiau pasibandyti reikėtų nuo namų. Tam reikės kompiuterio, kokybiško mikrofono bei specialios programinės įrangos, padėsiančios lengviau susitvarkyti su garsu, balsu ir viską sujungti taip, kaip reikia.
Vienas iš geriausių pasirinkimų įrašinėjant dainą namuose – Audacity programa, kuri ne tik puikus pasirinkimas, bet dar ir nemokamai, laisvai platinama ir puikiai tinkanti tiek Windows, tiek Mac, tiek ir Linux operacinėms sistemoms, todėl visiems naudotojams kuo puikiausiai gali įtikti.
Prijungus prie kompiuterio mikrofoną, įdiegus Audacity bei peržiūrėjus instrukcijas kaip naudotis programa galima pradėti mėginti atlikti savo dainos įrašą, jį perklausyti, šiek tiek patobulinti naudojantis įvairiomis funkcijomis. Įrašą nesunkiai galėsite perkelti į kompaktinę plokštelę ar patalpinti interneto svetainėse, kurios skirtos failų dalijimuisi ar, jei norite, kad dainą perklausyti galėtų visi norintys, svetainėse, kuriose talpinami išgarsėti norinčių dainininkų ar kitų muzikantų įrašai, aprašymai ir kontaktai. Jei dirbti kompiuteriu nėra Jūsų pomėgis ar tai Jums kelia sunkumų, teks prašyti pagalbos draugų arba keliauti į įrašų studiją.
Susipažinkite su Audacity programa.
Įrašų studijoje sumokėjus vienkartinį, ne itin didelį mokestį (kainos priklauso nuo konkrečios įrašų studijos ir kitų dalykų bei svyruoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų litų). Įrašų studijoje Jus pasitiks profesionalus, patirties šioje srityje turintis kolektyvas, kuris ne tik atliks įrašą, bet ir apmokys Jus kaip elgtis studijoje, galbūt net patars kaip geriau atlikti savo dainą, pasiūlys papildomas paslaugas ar suteiks galimybę susipažinti su žmonėmis, kurie gali padėti išleisti Jūsų dainą, padėtų išgarsėti, jei Jūsų daina ir jos atlikimas patiks darbuotojams ar tikrai bus vertas dėmesio.
Verta nepamiršti, kad prieš bandant įrašyti dainą savarankiškai ar prieš einant į įrašų studiją, būtina pasiruošti dainos tekstą, rasti ar sukurti jai tinkamą melodiją. Kurdami dainos žodžius turėtumėte atsižvelgti į dainos trukmę, kuri neturėtų būti nei per trumpa, nei per ilga, dažniausiai orientuojamasi į 3 minučių trukmę. Taip pat, dainoje vienu ryškiausių akcentų turėtų būti priedainis, kuris dažniausiai ir įsimena klausytojams. Žinoma, visuomet pasitaiko gerų išimčių, tačiau jei neturite jokios patirties muzikos srityje, tiesiog norite dainuoti ir įrašyti savo dainą – standartų paisyti vertėtų.
Galvodami kaip įrašyti savo dainą ir pradėję tai daryti namuose, net jei ir nesiseka nenuleiskite rankų, bandykite, ieškokite idealiausio varianto, o po kurio laiko nesikuklinkite ir eikite į įrašų studiją, kurioje galėsite gauti aukščiausios kokybės įrašą su savo daina, kuris, galbūt, atneš ir sėkmę ar bent jau nudžiugins Jūsų artimuosius, draugus ir Jus.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentuoti: