Kaip išmokti groti akordeonu?

Grupė: MUZIKA, ŠOKIAI

Akordeonas – gana populiarus instrumentas Lietuvos muzikos mokyklose, nors viešumoje ir nėra kasdien matomas, kaip pavyzdžiui gitara, būgnai ar pianinas. Vis tik, kai kuriems žmonėms, net ir nelankantiems muzikos pamokų, pasidaro įdomu, kaip išmokti groti akordeonu, domimasi, ar tai nėra labai sunku. Iš tiesų, groti akordeonu nėra labai sunku, o išmokti juo groti paprasčiausia tiems, kurie bent šiek tiek susiję su muzika, išlavinę klausą ir yra nors kiek pramokę groti pianinu ar kitu klavišiniu instrumentu, kadangi akordeonu groti yra panašu.

Be abejonės, daug geriau kreiptis į specialistus, kurie net iš visiškai nemokančio groti asmens gali padaryti neblogą muzikantą, tačiau net ir mokantis savarankiškai, be individualių kursų ar muzikos mokyklų pagalbos, galima išmokti groti akordeonu taip, kad tikrai nebūtų gėda pasirodyti viešai, pavyzdžiui, šventės metu, tapus vestuvių svečiu ar panašiose progose. Taigi, kaip išmokti groti akordeonu savarankiškai?

Visų pirma, reikia išmokti tinkamai paimti ir laikyti muzikos instrumentą, kuris nėra labai lengvas (įprastai svoris siekia net kelis kilogramus, o sunkieji akordeonai gali sverti net ir 10 ar 15 kilogramų). Vieniems muzikantams patogiau yra sėdėti, kiti geriau jaučiasi grodami stovėdami. Bet kuriuo atveju, kūno padėtis yra labai svarbi, turi būti patogi ne tik stovėti ar sėdėti, bet taip pat ir pakankamai patogi judinti rankas, kontroliuoti instrumentą.

Iš pradžių gali pasirodyti nepatogu, tačiau rekomenduojama bandyti dešinę ranką laikyti ištiestą nuo alkūnės iki riešo, daugmaž lygiagrečiai su klaviatūra. Vėliau tai taps įprasta, o pradžioje suteiks galimybę tiksliau ir paprasčiau valdyti instrumentą.

Perpratus ir išmėginus akordeono laikymą metas pradėti bandyti juo groti. Bene sunkiausia dalis – išmokti kartu tinkamai dumpliuoti ir tuo pat metu naudotis klavišais ar mygtukais, priklausomai nuo akordeono tipo (Lietuvoje populiaresni klavišiniai akordeonai). Būtent gebėjimą atlikti šiuos du darbus vienu metu ir reikia tobulinti, praktikuotis tai atlikti dar prieš bandant groti žinomas ar Jums patinkančias melodijas.

pratus dumpliuoti ir spaudyti klavišus vienu metu, pats laikas susirasti natas, pagal kurias būtų galima mokytis groti. Pradėti rekomenduojama nuo paprastų, nesudėtingų melodijų. Geriausia rinktis melodijas, kurios yra pateikiamos įvairiuose mokymosi groti akordeonu vadovėliuose (V. Burisnko „Akordeono pradžiamokslis“, A. Mireko „Grojimo akordeonu savamokslis“ ir kt.) Taip pat grojimui skirtų akordų galima rasti ir internete, bendro pobūdžio muzikinėse knygose.

Svarbiausia bandant atsakyti sau į klausimą kaip išmokti groti akordeonu yra nusitekimas, atkaklumas ir noras siekti rezultato, tobulėti. Žinoma, nepamaišys ir bent minimalus muzikinis išsilavinimas, pagrindai, daug lemia ir klausa, tačiau viską galima tobulinti, ugdyti, o jei patiems niekaip nepavyksta – visuomet lieka galimybė kreiptis į patyrusius muzikos pedagogus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Jadvyga2018-09-17, 23:52 Nejaugi lietuviškai niekas nebemoka kalbėti? Absurdas - lietuvius moko angliškai.
VAIDA2017-12-27, 07:55 AS IRGI ZADU MOKITIS SU AKORDIJONU GROTI PUSE METU IS MOKAU GROTI SU JAMAKA
Mats2016-12-05, 23:00 Video ikeltas angu k. tai nevisi gali suprast, tik kas jau yra pradejas grot supras be anglu kalbos ziniu.
Balys2016-10-06, 11:31 Visikai neparasyta kaip spaudyti bosinius klavisus? O skyrelis vadinasi kiap groti akordionu.

Komentuoti:

Kiek bus 4+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")