Kaip išmokti groti gitara, smuiku, kanklėmis?

Grupė: MUZIKA, ŠOKIAI

Kaip išmokti groti gitara, smuiku, kanklėmis?

Dauguma styginių instrumentų yra labai populiarūs visame pasaulyje, be jų neįsivaizduojamas orkestras ir dauguma koncertų. Styginiais instrumentais groja labai įvairaus amžiaus muzikantai, vaikai ir jaunesnio amžiaus žmonės dažniau renkasi modernesnius styginius instrumentus, tokius kaip smuikas ar gitara, o vyresnio amžiaus žmonės nepamiršta kanklių, arfų ar kontrabosų.

Daugelį metų gitara yra laikoma keliautojų instrumentu, ji gražiai skamba prie laužo būryje draugų. Vadinamoms laužo dainoms nereikia ypatingo profesionalumo, jos skirtos susiburti draugams ir maloniai praleisti vakarą, pailsėti nuo savaitės darbų. Lietuvoje gitara išpopuliarėjo palyginus neseniai, prieš ją labiau buvo vertinamas smuikas. Smuikas labai panašus savo išvaizda į gitarą, tačiau kur kas mažesnis ir grojama naudojant stryką (tai lazdelė, prie kurios pritvirtinta iš arklio plaukų pagaminta virvelė). Skirtingai nei su dauguma kitų muzikos instrumentų su smuku ne grojama, o juo griežiama. Smuikas nuo seno labai gerbiamas ir plačiai naudojamas instrumentas, juo galima išgauti labai skirtingas muzikos tonacijas. Dar vienas lietuvių liaudies muzikoje populiarus instrumentas tai kanklės, jos daug rečiau sutinkamos kasdieniame gyvenime, tačiau turi savitą istoriją ir skambesį. Seniau kaimuose žmonės be kanklių neapsieidavo jokiose vestuvėse, krikštynose ar kitose svarbiose šventėse.

Dabar labai populiaru groti mokytis savarankiškai, todėl dažniausiai pradedama domėtis kaip išmokti groti gitara, nes ja išmokti groti yra bene lengviausia iš visų styginių instrumentų. Taip pat išmokus groti gitara, daug lengviau išmokti groti kitais styginiais instrumentais. Mokymuisi groti gitara visai nebūtina eiti pas mokytojus, geriausia yra mokytis ja groti savarankiškai. Yra išleista nemažais knygų, kuriose pateikiami gitaros mokymosi pagrindai. Su kitais instrumentais reikia mokytis daug teorinių dalykų norint gerai įvaldyti instrumentą, tuo tarpu grojimas gitara yra nuolatinis eksperimentavimas, ieškojimas geriausiai derančių garsų. Pagrindinis dalykas, ko reikia norint išmokti groti gitara tai pažinti akordus. Derinant akordus išgaunamos skirtingos muzikinės variacijos iš kurių susideda muzikinis kūrinys.

Kitas styginis instrumentas, kuriuo siekiama išmokti groti tai smuikas, jis kiek mažiau populiarus už gitarą, tačiau mėgstamas savo švelniu ir subtiliu garsu. Jis muzikai suteikia lyriškumo, kuris reikalingas norint sukurti raminančią, jaudinančią atmosferą. Į klausimą kaip išmokti groti smuiku vieningo atsakymo nėra, tačiau vienintelis dalykas be kurio neįmanoma apsieiti tai meilė šiam instrumentui. Juo griežiama turi būti švelniai ir atsargiai, nes kitaip tik suplyš strykas, o garsas bus nemalonus, rėžiantis ausį. Šiuo instrumentu išmokti groti savarankiškai kiek sunkiau nei gitara, todėl dažniausiai kreipiamasi pagalbos į kitus žmones, kurie moka juo groti. Smuiko muzika puikiai padeda išreikšti jausmus ir pamiršti sunkias gyvenimo akimirkas.

Senasis lietuvių liaudies instrumentas kanklės jau tik retai sulaukia jaunų žmonių susidomėjimo, tai dažniau vertinama kaip istorinė vertybė, protėvių palikimas, o ne įdomus, gražiai skambantis instrumentas. Jų skambesį galima išgirsti lietuvių liaudies ansambliuose. Kanklės taip pat styginis instrumentas, tačiau kiek kitaip nei įprasta su kitais styginiais instrumentais, jomis grojama pasidėjus ant stalo arba kelių gulsčiai. Sunku patikėti, tačiau sužinojus kaip išmokti groti kanklėmis galima sukurti įvairių muzikos variacijų. Šis menkai pažįstamas instrumentas gali nustebinti kiekvieną, kuris šiek tiek juo pasidomėjo ir nusprendė pamėginti groti. Išmokus pagrindines grojimo su kanklėmis taisykles, galima jų muziką pritaikyti pačioms įvairiausioms vietoms, tiek namuose, tiek parodų atidarymo salėse.

Styginiai instrumentai gali būti naudojami labai plačiai, jais grojama įvairiomis nuotaikomis ir lengvai pritaikomi daugumai gyvenimo situacijų siekiant prasiblaškyti arba išlieti savo jausmus. Išmokti groti styginiais instrumentais nėra sunku, svarbiausia pasirinkti tinkamą instrumentą ir suprasti jo specifiškumą.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

žmogus2016-04-08, 10:15 Pats geriausias laikas buvo kai langiau gitaros kursus. Esu be galo dėkingas už nerealų laiką, už tai, ką dabar moku ir dar galiu su kitais pasidalinti. dabar muzika ir gitara yra geriausia mano draugė, be kurios neįsivaizduoju savo gyvenimo.

Komentuoti:

Kiek bus 4+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")