Kaip atsisiųsti, parsiųsti muzikos, dainas?

Grupė: MUZIKA, ŠOKIAI

Kaip atsisiųsti, parsiųsti muzikos, dainas?

Muzika – daugeliui neatsiejama nuo kasdienių darbų: bėgiojimo, darbo biure, maisto gamybos ar net atsipalaidavimo. Dėl šios priežasties savo muzikos grotuve, kompiuteryje ar mobiliajame telefone, kuris gali atkurti muziką, norisi turėti mėgstamiausias dainas, mėgstamų atlikėjų albumus, taip pat galimybę pasiklausyti naujos, Jūsų pomėgius atitinkančios muzikos. Tam, kad tokia galimybė būtų visuomet, reikia žinoti kaip atsisiųsti muzikos.

Interneto platybėse muzikos ir įvairiausių, tiek visame pasaulyje žinomų, tiek vietinių, atlikėjų dainų tikrai netrūksta, tačiau reikia žinoti, kad tik labai maža dalis internete patalpintų muzikos failų yra legalūs, dalijami su autoriaus sutikimu. Taigi, siųsdamiesi muziką galite daryti nusikaltimą – piratauti. Kaip bebūtų, tik mažai kas į tai kreipia dėmesį ir muzika mėgaujasi nepirkdami kompaktinių plokštelių ar skaitmeninių failų ir naudojasi atsisiuntimo programomis.

Bene dažniausiai naudojamasi Torrent programomis, kurios veikia dalijimosi principu, kuomet vienas žmogus, turintis failą ar dalį jo, specialios programinės įrangos (kliento) pagalba gali juo dalintis su kitais naudotojais. Torrent failas, kurį reikia parsisiųsti iš centrinio serverio, savyje saugo visą būtina informaciją: failo ar kelių pavadinimą, centrinio serverio adresą, skaitinę duomenų informaciją ir kt. Taigi, bene paprasčiausias būdas yra rasti didelius muzikos albumų ir dainų kiekius turinčius Torrent serverius (dar vadinamus tracker‘iais), kuriuose dalyvauja daug žmonių, dalinasi jų failais. Tokių serverių netrūksta tiek Lietuvoje, tiek Rusijoje, JAV ir kitose pasaulio šalyse, tad net tik lokaliai žinomų atlikėjų muzikos rasti turėtų pavykti. Vienintelis trūkumas yra tas, kad daugelis tokių serverių yra uždari, reikalaujama turėti pakvietimą ar bent jau užsiregistruoti. Taigi, ne visur pavyks lengvai patekti.

Kitas būdas galvojant kaip parsisiųsti muzikos, dainas – ieškoti jų tiesiog internete, įvedant pavadinimą. Deja, neretai tokios paieškos bevaisės, todėl vertėtų šiek tiek susiaurinti paiešką ir nurodyti, kad ieškoti būtent MP3 ar kito garsinio failo (FLAC, WAV ir kt.) Taip, tikėtina, greičiausiai rasite laisvai prieinamą muzikos įrašą. Žinoma, jei ieškote albumo, jis gali būti suarchyvuotas, tad tokia paieška neduos vaisių. Čia padėti gali raktinių žodžių, tokių kaip atsisiųsti, download ir panašių pridėjimas prie paieškos užklausos. Vėlgi, priminsime, kad daugeliu atvejų tokie atsisiuntimai nėra legalūs, nors civiliai asmenys Lietuvoje ir gali jaustis nebaudžiami, bent jau kol kas.

Jei dažnai siunčiatės muziką iš interneto svetainių tikrai greitai atrasite tokią svetainę, kurioje pasirinkimas daug didesnis nei kitose, kur pavyksta rasti dainų greičiausiai ar kuriose dainos atsisiuntimas paprasčiausias. Nepamirškite kur nors išsisaugoti tokių svetainių adreso – tai padės ateityje muziką rasti gerokai greičiau, paprasčiau, net jei kurį laiką ir nebūsite naudojęsi tokiomis paslaugomis.

Jeigu bijote, kad atrasta nemokamai siūloma muzika nėra legali, o Jūs norite būti sąžiningi, Jums teks ieškoti tokios muzikos, kuria dalijasi patys autoriai. Tokių dainų nėra labai daug, o ir jomis dalijamasi ne kur kitur kaip muzikos parsisiuntimo svetainėse, torrent tinkluose, tačiau prie tokių dainų beveik visuomet puikuosis užrašas, kad tai dovana iš autorių. Be to, norintys išgarsėti ar žinomi muzikos autoriai apie tokius savo poelgius nevengia pranešti ir naudodamiesi populiariais interneto naujienų portalais, tad net ir skaitydami dienos naujienas galite rasti nemokamos muzikos.

Visuomet yra ir dar viena alternatyva – radijo stotys internete. Nemažai interneto radijo stočių leidžia rinktis dominantį muzikos stilių, suteikia galimybę klausyti tik Jums patinkančią muziką, o kas svarbiausia – tai visiškai nemokama. Deja, toks muzikos klausymasis neleidžia persukti dainų, jų pakartoti, o keblumų gali kilti ir dingus interneto ryšiui ar nusprendus mėgstamos muzikos pasiklausyti sode, tad ir vėl teks grįžti prie klausimo kaip atsisiųsti muzikos, parsisiųsti patinkančias dainas.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 6+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")