Kaip išmoti šokti tautinius ir pramoginius šokius?

Grupė: MUZIKA, ŠOKIAI

Kaip išmoti šokti tautinius ir pramoginius šokius?

Tiek moterys, tiek vyrai domisi kaip išmokti šokti. Tai labai abstraktu, todėl reikia iš karto nuspręsti, kokius šokius norite išmokti, o jų yra visa galybė, tarp kurių klubiniai, tautiniai, pramoginiai šokiai. Tik žinant tiksliai ko norite galite pradėti mokytis šokti.

Klubinius šokius renkasi daugiausiai jaunimas, juos pramokti nėra labai sunku, tačiau žinoti kaip judėti klube tikrai nepakaks einant į įvairius renginius, pavyzdžiui vestuves, ar nusprendus sudalyvauti tradicijas menančiame renginyje, kuriame dominuos tautiniai šokiai.

Sukantiems galvą kaip išmokti šokti tautinius šokius geriausia būtų kreiptis į specialistus, galinčius kelių individualių ar grupinių užsiėmimų metu Jus išmokyti svarbiausių judesių, pakoreguoti tai, ką darote netinkamai ir užvesti ant kelio, kurį puikiai papildytų nuolatinė praktika, tai yra, reguliarus dalyvavimas tautinių šokių vakaronėse. Tiems, kurie individualiu ar grupiniu mokymu nesižavi, o nori visko išmokti savarankiškai, teks skirti šiek tiek daugiau laiko ir mėgautis, labai tikėtina, prastesniu rezultatu, kadangi mokantis be patyrusių šokių trenerių pagalbos ir pastabų, neišvengiamos klaidos judesiuose, stovėsenoje.

Norint išmokti šokti savarankiškai geriausia tai daryti žiūrint pavyzdžius. Įsijunkite televizijos ar interneto laidas, kuriose šoka patyrę tautinių šokių šokėjai, stebėkite jų judesius ir bandykite atkartoti. Tačiau nepamirškite, kad prieš šokant būtina apšilti, pamankštinti tiek kojas, tiek rankas. Stebint profesionalius šokėjus gerai būtų turėti galimybę laidą pakartoti, laikinai pristabdyti, bent jau pačioje pradžioje, kol trūksta patirties. Vėliau turėtumėte nesunkiai spėti ir net nuspėti judesius, be problemų juos pakartoti.

Šiek tiek pramokę šokti pasidomėkite, gal kur netoli Jūsų namų vyksta tautinių šokių vakaronės, įvairūs renginiai, kuriuose ne tik įgausite daugiau patirties, prasišoksite, bet taip pat ir galėsite sutikti žmonių, kurie mielai pasidalins savo patirtimi, pamokys ar pataisys pastebėję Jūsų klaidas. O galbūt tokio renginio metu sutiksite ir sau tinkamą tautinių šokių partnerį.

Nesižavint tautiniais šokiais, tačiau susimąsčius kaip išmokti šokti pramoginius šokius, kurie tiktų įvairiems renginiams, pobūviams ar šventėms, dar daugiau vargo – čia daugiau sudėtingų judesių, neretai didesnis ir šokio tempas ar būtinybė mokytis su partneriu. Jei tautinius šokius savarankiškai pramokti įmanoma, pramoginiai šokiai reikalauja profesionalų pagalbos, nors sau padėti galima ir namuose.

Norint lengviau pradėti mokytis pramoginius šokius reikėtų namuose gerinti savo lankstumą, didinti ištvermę, sustiprinti fizinį pasirengimą, kadangi pramoginiai šokiai viso to reikalauja. Žinoma, net ir nepasirengus iš anksto šokių studijose gausite pakankamai galimybių ir informacijos, tačiau esant šiek tiek lankstesniems, judresniems, stipresniems – bus tikrai lengviau ir greičiau galėsite mėgautis savo ir savo partnerio ar partnerės šokiu.

Tiek pramoginiai, tiek tautiniai šokiai yra puikus laisvalaikio užsiėmimas, kurį siūloma išmėginti įvairiems žmonėms, tad net jei šiandien manote, kad šokiai ne Jums, o Jūsų antroji pusė siūlo kartu mokytis šokti – neatsisakykite, galbūt Jums tai labai patiks ir bet kuriuo atveju tikrai pasitarnaus ateityje.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 4+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")