Kaip pasigaminti "macarons" namuose

Macaroons - tai prancūziški saldumynai, kurie garsėja savo siaura ir krapštaus paviršiumi, žvilgančiomis spalvomis bei įvairiais skoniais. Šie maži, bet įspūdingi saldainiai dažnai yra laikomi išskirtine delikatesu, tačiau jų pagaminimas namuose gali būti įdomus ir malonus užsiėmimas. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip pasigaminti skanius macaroons savo virtuvėje.

Surinkite ingredientus

100 g migdolų miltelių
150 g cukraus pudros
2 dideli kiaušinių baltymai
50 g cukraus
Puspavadinimo esencijos arba maistinės dažų (pasirinktinai)

Pasiruoškite kepimui

Įsitikinkite, kad turite švarų ir sausą kepimo popierių arba kepimo kilimėlį.
Paruoškite du kepimo indus ir jų dugną padengite kepimo popieriumi arba kepimo kilimėliu. Tai padės macaroons lengvai atskirti nuo kepimo indo po kepimo.

Paruoškite migdolų miltelius

Jei neturite jau paruoštų migdolų miltelių, galite juos pasigaminti patys. Tam migdolus užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite apie 1 minutę. Nukoškite vandenį ir nulupkite migdolus. Tada džiovinkite juos orkaitėje iki jų visiško išdžiūvimo. Po to smulkinkite juos maišytuve, kol gausit migdolų miltelius.

Paruoškite maišytuvą

Pasirinkite maišytuvą arba stacionarinį maišytuvą su grotelėmis. Tai padės geriau išplakti kiaušinio baltymus ir įmaišyti kitus ingredientus.

Kiaušinio baltymų plakimas
Supilkite kiaušinio baltymus į maišytuvą ir pradėkite juos plakti vidutiniu greičiu, kol gausit putų masę. Tada palaipsniui įmaišykite cukrų ir tęskite plakti, kol gausite standžius, bet ne per stipriai plakamus baltymus.

Įmaišykite migdolų miltelius ir cukraus pudrą
Supilkite migdolų miltelius ir cukraus pudrą į atskirą indą. Sumaišykite šiuos sausus ingredientus, kad gerai išsiblenderiuotų. Po to šį mišinį perplaukite per sietelį, kad pašalintumėte didesnius gabalus.

Mišinio sujungimas

Palaipsniui įmaišykite sausą migdolų miltelių ir cukraus pudros mišinį į plaktus baltymus. Šį žingsnį atlikite labai atsargiai ir švelniai maišydami, kad mišinys išlaikytų savo putų struktūrą.

Skleiskite mišinį ant kepimo popieriaus

Pasiruoškite traškų maišelį su krepšiniais (konditerijos maišelis) ir įdėkite į jį macaroons mišinį. Skleiskite mišinį ant kepimo popieriaus arba kepimo kilimėlio mažais apvaliais šaukšteliais, paliekant tarp jų nedidelį atstumą.

Atvėsinkite ir sausinkite

Palikite macaroons kelioms minutėms, kad jie atvėstų, o ant paviršiaus susidarytų plonė apvali plėvelė. Tai padės macaroons išlikti formos kepimo metu.
Palikite macaroons ant kambario temperatūros apie 30-60 minučių, kad jie susidžiūtų ir pasidarytų šiek tiek sausi.

Kepkite macaroons

Įkaitinkite orkaitę iki 150 °C. Įdėkite macaroons į ją ir kepkit juos apie 12-15 minučių, kol jie sukris ir bus skrudinti. Svarbu atkreipti dėmesį į temperatūrą ir laiką, nes jie gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo jūsų orkaitės.

Leiskite atvėsti

Po kepimo pašalinkite macaroons iš orkaitės ir palikite juos atvėsti ant kepimo popieriaus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 9+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")